ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Reprezentační trenér Aleš Štorc hodnotí los MS v Bělorusku

zobrazit foto

30.1.2015, 18:24 | vložil: Petr Koseček

1. Co říkáte na los MS, který nám příliš nepřál, neboť Kolumbie je úřadující šampion a Venezuela byla v prosinci druhá na jihoamerickém šampionátu?

Los MS 2015 nám vůbec nepřál, myslím, že naše skupina je vůbec nejtěžší ze všech ostatních. Kolumbie a Venezuela patří v současné době k nejužší světové špičce. Ale nemá smysl naříkat, musíme se velice kvalitně připravit a zkusit z této skupiny přesto postoupit.


2. Cesta do čtvrtfinále povede nejspíše přes Venezuelu, s tou jsme se potkali i na MS v Kolumbii v roce 2011 a zde nás ale Jihoameričané přehráli...

Je pravda, že máme s oběma týmy čerstvé zkušenosti a právě Venezuela nám na posledním MS v Kolumbii ukázala, že je špičkovým týmem.


3. Co víte o týmu Curacaa, to startovalo v prosinci na jihoamerickém šampionátu?

O týmu Curacaa mnoho nevíme, byli na jihoamerických hrách a budeme zjišťovat podrobnosti. Osobně jsem zklamán, že i třetí soupeř je ze stejné zeměpisné oblasti, měl jsem představu, že soupeř ze čtvrtého koše bude buď Austrálie nebo Kyrgyzstán.


4. Budeme hrát v Brestu, kde prostředí haly znáte z ME v roce 2012, může to být výhodou?

Ano, město Brest může být drobnou výhodou. Známe dobře halu i hotely a město jako takové. Navíc je geograficky pro nás nejpřijatelnější volbou.


5. Co říkate na los Slovenské futsalové reprezentace?

Byl jsem v kontaktu se slovenskou stranou a berou to jako realitu, kde každý zápas začíná 0:0 a hrát se dá s každým. Vím, že nechtěli Belgii a Maroko, tedy typ soupeře, kde jsou individualně velice schopní jednotlivci a vím, že se nebojí Rusů. Z mého pohledu je skupina velmi hratelná a jak znám zarputilost kluků ze Slovenska, určitě nejsou bez šance. Navíc velkou oporou je náš Mario Vozár, a i proto jim budeme držet palce.


6. Jak se Vám jeví další skupiny na MS?

Na MS nebude slabých týmů, proto každá skupina má svá specifika. Ale jak na to koukám, stejně mi vychází naše skupina jako nejtěžší a proto bych uvítal výměnu do jakékoliv z ostatních skupin, kdyby to šlo.


7. Jak bude probíhast příprava národního týmu před MS?

Příprava na MS začíná již tento víkend prvním soustředěním v Dolní Cerekvi na Jihlavsku, kam jsme pozvali 21 hráčů. Tedy širší kádr, kde budeme sledovat jednotlivce pro tuto akci i pro budoucnost české sálovky. Talentů a šikovných hráčů máme dostatek, musíme vybrat nejvhodnější typy pro blížící se MS. Dále budeme hráče sledovat při play off, protože to je dalším měřítkem, jak opory jednotlivých týmů, zvládnou nevyzpytatelnou vyřazovací část a v průběhu února a března budou další srazy již s užším kádrem, kde budeme pilovat detaily na MS.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   30
3. AC Sparta Praha   26
4. FK Adria Kladno   24
5. Futsal Zlín   24
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   19
7. SK SICO SC Jilemnice   18
8. BOMBARĎÁCI Větřní   14
9. Amor Vyškov   12
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 4:1 (1:1)
O 3- místo:
Polička - Adria 2:1 (0:0)
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 3:1 (body 6:0)
Polička - Sparta 0:1 (body 3:6)
Čtvrfinále:
Chemcomex - Vetřní 1:0 (z 2:0)
Polička - Jilemnice 4:1 (z 2:0)
Sparta - Sakali 3:2 (z 2:1)
Kladno - Zlín 4:3(p) (z 2:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2018/19
Skupina A
Skupina B
Play Off

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: