Premium Stonava znovu vyhrálo ve španělském Lloret de Mar evropský veteránský klubový šampionát 40+ .....více v sekci Aktuality

Portál Naše Pojizeří - Sálové fotbalisty Jilemnice čeká v play off vítěz základní části Brno

1.2.2015, 09:04 | vložil: Petr Koseček

Sálové fotbalisty Jilemnice čeká v play off vítěz základní části Brno
Domácí turnaj rozhodl o tom, že sáloví fotbalisté SK Sico SC Jilemnice budou hrát ve čtvrtfinále play off Celostátní ligy s vítězem základní části - celkem GIOIA B2Balance Brno. V utkání s Větřním museli Jilemničtí vyhrát, dvě minuty před koncem je dostal do vedení Kraus, přesto ještě hosté stihli vyrovnat a zajistit si sedmou příčku.

Čtvrtfinále play off se hraje v sobotu 14. února v Brně a poté odveta v sobotu 21. února od 16 hodin v Jilemnici. Další dvojice tvoří Chemcomex - Větřní, Zlín - Vysoké Mýto a Polička - Nový Bor. „Brno jsme ve čtvrtfinále samozřejmě nechtěli. Je to těžký soupeř, ale pokusíme se o zázrak," uvedl trenér a prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Ještě před čtvrtfinále play off se jilemničtí hráči budou účastnit finále Českého poháru. To se bude konat v sobotu 7. února ve Valticích a kromě týmů z krajských soutěží zde budou jejich soupeři Větřní, Brno a Chemcomex.

Bombarďáci Větřní - SK Sico SC Jilemnice 2:2 (1:1)

Důležité utkání, ve kterém se rozhodovalo, kdo obsadí poslední příčku tabulky a v play off narazí na letošního suveréna, brněnskou Gioiu. Bombarďáci začali utkání s velkým zaujetím a zápalem, ve 20 vteřině trefil Grznárik tyč jilemnické branky, úvodní branku utkání však obstaral jilemnický Srkal, který trefil nádherně branku Šilhána po rozehraném volném kopu. Bojovnost hostů se projevila v 8. minutě, kdy po pěkné akci vyrovnal na 1:1 Weinhard.

Ve druhé části se přece jen více začali prosazovat i Jilemničtí, k čemuž jim pomohlo oslabení Bombarďáků v podobě udělené modré karty reprezentantu Caisovi v závěru první půle. Hra se přelévala nahoru, dolů a blížila se ke konečné remíze, když v čase 38.06 po krásné kombinační akci strhl vedení na stranu Jilemnice Kraus. Hráči Větřní ještě zvýšili aktivitu, přistoupili ke hře bez brankáře a v čase 39.44 se jim podařilo dosáhnout konečné remízy Baboučkem, k čemuž přispěl svým chybným vyběhnutím brankář Hekera.

„Zápas se vyvíjel v duchu letošní sezony. Měli jsme sice více příležitostí, ale více srdce do hry dával soupeř. Brankář Aleš Hekera byl v sezoně naší oporou, ale v takto důležitém zápase bohužel na konci udělal velkou chybu," doplnil k zápasu Milan Szabo.

Branky: 7. Weinhard, 40. Babouček - 5. Srkal, 38. Kraus. Rozhodčí: Frajt, Uhlár, ŽK: 2:2, MK: 0:1 (Cais). Sestava Jilemnice: Hekera, Paulů, Šnorbert, Smolík, Močkovský, Srkal, Jarosz, Brádle, Kraus, Šenold.

SK Sico SC Jilemnice - Chemcomex Praha 0:6 (0:3)

Domácí přes veškerou snahu na favorita nestačili a odnesli si výsledkového "kanára". Chemcomex hrál od začátku uvolněně, což mu usnadnili také dva rychle vstřelené góly již do 5. minuty. Pražští futsalisté předváděli v Jilemnici nápaditou hru, vše v pohybu, rychlosti a také s proměňováním vytvořených střeleckých příležitostí. Na posledním turnaji v základní části soutěže neobdrželi ani jednu branku, a oba jejich brankáři si tak udrželi čisté konto.

„Pochválit jde za turnaj pouze Srkala, někteří naši hráči se ovšem potýkali se zdravotními problémy," podotkl Szabo.

Branky: 4. Sop, 5. Rott, 17. Bialek, 24. Havrda, 37. Šafránek, 40. Fichtner. Rozhodčí: Frajt, Uhlár, ŽK: 1:0. Sestava Jilemnice: Hekera, Paulů, Šnorbert, Smolík, Močkovský, Srkal, Jarosz, Brádle, Kraus, Šenold.

Další výsledky 13. a 14. kola: Vysoké Mýto - Zlín 1:4, Polička - Brno 1:1, Brno - Vysoké Mýto 6:2, Zlín - Polička 5:3, Chemcomex - Nový Bor 7:0, Nový Bor - Větřní 6:0.