Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Svitavský deník - Neskutečný úspěch Šakalího hněvu. Na finále poháru bojoval o titul!

16.2.2015, 08:40 | vložil: Petr Koseček

Moravská Třebová – Svoji pátou sezonu zakončil zdejší tým sálového fotbalu Šakalí hněv ve velkém stylu. Poté, co si nejprve na posledním turnaji východočeské krajské ligy ve Vysokém Mýtě pojistil třetí místo v konečném pořadí a získal tím svoje historicky nejlepší umístění v této soutěži, které se letos účastnilo dvanáct družstev, přišel opravdový vrchol roku.

Podruhé za krátkou dobu svojí existence se „šakalové" vydali na národní finále českého poháru, které se uskutečnilo v ráji nekonečných vinohradů v jihomoravských Valticích (jako generálka na pořádání evropské Ligy mistrů, která se v tamní hale uskuteční v květnu).

Osm startujících mužstev bylo rozděleno do dvou skupin – A: Chemcomex Praha, Šakalí hněv Moravská Třebová (Východočeský region), SK SICO SC Jilemnice (Liberecký kraj), Autocentrum Jílové (Ústecký kraj), B: SMR Plus Zlín (Zlínský kraj), Bombarďáci Větřní (Jihočeský kraj), Del FUEGO Plzeň B (Plzeňský kraj), GIOIA B2Balance Brno (Jihomoravský kraj).¨

Šakalové z Moravské Třebové nastoupili v sestavě: Vykydal © – Matoušek, Müller, Němec, Nováček, Sedláček, Suchý, Staněk. Hrajícím trenérem družstva byl Václav Huryta.

Před zahájením turnaje považovali futsalisté za malý zázrak, pokud by se dostali ze skupiny do vyřazovacích bojů. „Nemáme co ztratit, jdeme do toho," zaklínali se, když jejich prvním soupeřem byl pražský Chemcomex (loňský mistr ČR a finalista Ligy mistrů!). Nakonec překvapili bojovností a nezlomnou vůlí i sami sebe a dovezli si z Valtic stříbrné medaile po skvělých výsledcích.

Skupina A: Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:0 (2:0). akalí hněv Moravská Třebová – SK SICO SC Jilemnice 3:2 (0:1). Branky: Suchý, Matoušek, Sedláček. Autocentrum Jílové – Šakalí hněv Moravská Moravská Třebová 0:1 (0:1). Branka: Staněk. Vítězství znamenalo překvapivý, leč zasloužený postup do bojů o medaile.

Semifinále: Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 3:3 (3:2), pen. 0:3. Branky: Sedláček 2, Müller. O finalistovi rozhodl penaltový rozstřel. Šakalové byli třikrát bezchybní (Müller, Němec, Nováček), Bombarďáky vychytal vynikající Vykydal, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Ve druhém semifinálovém utkání se střetli dva favorité z celostátní ligy a Chemcomex Praha porazil pořádající Brno poměrně hladce 6:3.

Finále: Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 5:0 (1:0). V boji o titul drželi Třebovští krok v prvním poločase, po přestávce pak už podlehli kvalitám soupeře, ale celé finále odehráli se ctí a právem jim patřil potlesk diváků a také uznání soupeřů.

Konečné pořadí finále ČP: 1. Chemcomex Praha, 2. ŠAKALÍ HNĚV MORAVSKÁ TŘEBOVÁ, 3. GIOIA B2Balance Brno, 4. Bombarďáci Větřní.

Jedná se o největší úspěch moravskotřebovského halového sportu za několik posledních let. Vždyť národní finále českého poháru je vyústěním všech celostátních soutěží a složitých kvalifikací a Třebováci takto kromě jediného soupeře „zvládli" celou českou špičku.

Druhé místo opravňuje Šakalí hněv k možnosti reprezentovat Českou republiku v Poháru evropské unie futsalu (UEFS), ale tento start je kvůli finančním možnostem klubu prakticky vyloučen. Ve hře naopak může reálněji být pozvání k účasti do příštího ročníku celostátní ligy, která se bude rozšiřovat na dvanáct týmů a Šakalí hněv by měl být jedním z kandidátů.