VIDEO z belgické ligy mezi týmy As City Facade Schaerbeek a GS Beobank Hoboken .....více v sekci Aktuality

Strojírna Honner krůček od okresního titulu na Českobudějovicku, Rudolfov využil volna dosavadního lídra

16.2.2015, 10:27 | vložil: Petr Koseček

Již jen poslední krok dělí vedoucí celek nejvyšší okresní soutěže Českobudějovické sálovky Strojírnu Honner (na snímku) k premiérovému titulu, pomohly mu i přes remízovou ztrátu s Trhovými Sviny výsledky konkurentů. Na poslední příčku se propadl celek Netáhel, který předskočila Doubravice. Na obou pólech tabulky je v posledních dvou turnajích stále o co hrát, zdaleka není totiž rozhodnuto ani o dalších medailových pozicích.

Ve 2. okresní lize využil Rudolfov volného víkendu dosavadního vedoucího týmu a i bez možnosti střídání v prvním utkání odvezl z hlubocké tělocvičny vysoká vítězství. Jediným týmem bez bodového zisku zůstává nadále dorost Hrdějovic, který ani na šestnáctý pokus neodvrátil dvoucifernou prohru.

O následujícím víkendu pokračují opět obě okresní soutěže, druhá liga v sobotu v hodějovické hale, první liga následující den v Lišově (8:00).

Výsledky 7. turnaje - So 14.2.2015, Hrdějovice:

Božolé B – Netáhla 6:4 (5:1)

Branky: Novotný 5, Novák – Vajo 2, Schneider, Dvořák, Kuna ml.

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:4

CH: 3:7

R: Vaverka, Škuthan

Domácí málem doplatili na lehkovážný přístup ke druhému poločasu, vítězství ale přesto i přes mohutný závěr soupeře uhájili.

Netáhla – T. Sviny 3:8 (0:4)

Branky: Sobolík, Neumann, Vajo – Husa 3, Bahenský 2, Němec, Picek, Kačírek

Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7, 3:8

CH: 4:4

R: Kovařík, Šimšík

Utkání se hrálo v poklidném tempu, které bylo plně v režii fotbalovějších hostů.

Izogarant – Božolé B 2:8 (2:4)

Branky: Stropek 2 – J. Hanousek 2, V. Hanousek, Kasper, Adam, Novák, Choboda, Novotný

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:8

CH: 4:5

R: Škuthan, Šimšík

Svižné kvalitní utkání, v němž slavila úspěch větší střelecká produktivita na straně hostů.

R: Kovařík, Vaverka

V utkání výborné úrovně se obě mužstva po zásluze rozešla dělbou bodů, mnoho šancí na obou stranách zůstalo nevyužito.

Hojná Voda – Izogarant 7:2 (1:1)

Branky: Stanka, Dunaj, Herzog 2, P. Šulista – Kaša, Bašta

Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2

CH: 2:2

ŽK: 1:0 (P. Šulista)

Zajímavé utkání, v němž byli domácí daleko efektivnější, jednoduchá koncovka tak určila vysoké konečné vítězství.

Strojírna Honner – Adamov 4:2 (1:2)

Branky: P. Kaše 2, Lávička, Lošek – T. Nárovec 2

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2

CH: 8:1

ŽK: 1:1 (V. Radouch – T. Nárovec)

Drama, v němž se nakonec z cenného vítězství radoval vedoucí tým soutěže, který stejně jako soupeř nastoupil bez klíčových hráčů.

Doubravice – Hojná Voda 4:7 (4:2)

Branky: Fodora 2, Holzer, Dolejšek – Němec, Bušta, Herzog 2, P. Šulista

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:7

CH: 5:5

Zcela odlišné poločasy, hosté nejdřívě působili odevzdaně, ale postupem času palubovku naprosto ovládli.

Adamov – Lišov 4:6 (2:4)

Branky: Pexa, D. Nárovec, T. Nárovec, Čapek – Červenka 3, Fiktus 2, O.Mach

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6

CH: 3:6

R: Vaverka, Šimšík

V pohledném utkání bohatém na branky byli nakonec šťastnějším týmem hosté.

Leges – Doubravice 2:3 (2:0)

Branky: Winkler, Bez – Fodora 2, Dolejšek

Průběh utkání: 2:0, 2:3

CH: 9:10

ŽK: 0:1 (Trčka)

Hosté ve druhém poločase zabrali a otočili po zásluze nepříznivý vývoj, zrodilo se tak zasloužené výsledkové překvapení turnaje

Lišov – Leges 8:7 (6:4)

Branky: O. Mach 3, J. Mach, Trousil 2, Bušta – Kadlec 4, Bez 2, Winkler

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5, 8:7

CH: 8:4

Divácky atraktivní utkání, v němž nechybělo koření fotbalu v podobě branek a pohledných akcí.

R: Zabilka, Formánek

Pohledné vyrovnané utkání s mnoha kombinačními akcemi na obou stranách. Rozhodlo proměňování šancí po přestávce.

Izogarant – Leges 4:3 (3:3)

Branky: Kaša 2, Mareš, P. Tibitanzl – Kadlec, Janovský, Fošum

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3

CH: 6:4

R: Kovařík, Formánek

Bojovné utkání skončilo překvapivou výhrou domácích, když na jedinou branku ve druhém poločase tři minuty před koncem nedokázali hosté zareagovat.

Božolé B – Hojná Voda 2:8 (0:5)

Branky: Kubata, Novotný – Bušta, Bašta, Němec 2, Dunaj, Herzog

Průběh utkání: 0:6, 2:6, 2:8

CH: 4:5

R: Zabilka, Semrád

Domácí nedokázali využít ani nejvyloženější šance, zato soupeř chyby dokázal potrestat. Zrodil se tak nečekaný krutý debakl.

Adamov – Izogarant 3:1 (1:1)

Branky: Pexa 2, Hajný - Kaša

Průběh utkání: 0:1, 3:1

CH: 3:2

R: Formánek, Semrád

Opatrné utkání, v němč obě mužstva vycházela hrou ze zajištěné obrany, čemuž odpovídal i počet vstřelených branek. Domácí byli nakonec šťastnější.

Hojná Voda – Netáhla 4:2 (0:0)

Branky: Górny 2, Němec, Herzog – Vejvar 2

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2

CH: 5:6

R: Kovařík, Zabilka

Utkání přineslo oboustranně urputnou a bojovnou sálovku s malým množstvím šancí. Produktivnější a zaslouženě úspěšnější byli domácí.

Doubravice – Adamov 2:7 (1:4)

Branky: Nálevka, Carda – Čapek, D. Nárovec 3, Pexa

Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 2:7

CH: 2:3

Domácí nastoupili v improvizované sestavě, ale ani hosté nenastoupili kompletní. Přesto v bezkontaktním utkání měli jasnou převahu, kterou vyjádřili i brankově.

Netáhla – Strojírna Honner 3:6 (3:3)

Branky: Vejvar 2, Kuna ml. – O. Kaše, Lošek, Lávička 2

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:6

CH: 5:8

ŽK: 0:1 (Lošek)

R: Semrád, Kovařík

Domácí se proti lídrovi tabulky zaměřili na obrannou taktiku a spoléhali na brejky, což jim vycházelo pouze v úvodu utkání.

T. Sviny – Doubravice 10:3 (3:2)

Branky: Hanzal, Bárta 3, Kačírek, Kolář 2 – Nálevka, Dolejšek, Škarda

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3, 10:3

CH: 4:1

R: Zabilka, Kovařík

Pohodové utkání, v němž domácí předčili soupeře v kombinaci a technické vyspělosti.

Strojírna Honner – Lišov 9:4 (3:1)

Branky: Sedlic 4, Lávička 2, P. Kaše, O. Kaše, Šindelář – Bušta 2, O. Mach, Grech

Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:4

CH: 3:1

R: Kovařík, Semrád

Domácí již nepředvedli tak vlažný výkon jako v prvním utkání a o vítězi nebylo díky jejich hernímu projevu od začátku pochyb.

Lišov – T. Sviny 3:7 (1:2)

Branky: Hlas 2, O. Mach – Hanzal 4, Husa 2, Kolář

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6, 2:7, 3:7

CH: 3:8

Poklidný zápas bez zajištěných obran ovládli hostující hráči, kteří celý průběh s jistotou kontrolovali.