ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


V sobotu proběhne v Praze Ligové grémium .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Prezident ČFSF Milan Semmler: Český sálový fotbal - futsal AMF teď po Bělorusku nesmí usnout na vavřínech

zobrazit foto

24.4.2015, 21:57 | vložil: Petr Koseček

Přečtěte si rozhovor s prezidentem ČFSF Milanem Semmlerem o světovém šampionátu a také o dalším dění v českém sálovém fotbalu - futsalu AMF.

1. Pane předsedo, jak hodnotíte s malým odstupem času vystoupení České futsalové reprezentace na MS v Bělorusku?

Naše vystoupení nelze hodnotit jinak než jako velice úspěšné. Především jsme dokázali, že naše pojetí futsalu může rovnocenně soupeřit s nejlepšími týmy světa, vždyť v naší C skupině vystupovaly žebříčkově první dva týmy futsalu AMF.

První zápas s Curacaem byl opravdu hodně špatný. Objektivně máme problém hrát s družstvy, které absolutně neznáme, což byl právě případ Curacaa (jeden z ostrovů bývalých Holandských Antil v Karibiku). Ačkoli jsme si na začátku vypracovali minimálně šest brankových příležitostí, soupeř situaci ustál a dostal pouze jeden gól. Pak jsme jednou propadli v rozehrávce a fyzicky a individuálně perfektně připravený soupeř dokázal vyrovnat. Od té doby se pro nás utkání stalo noční můrou a jen vynikající výkon nestárnoucího Aleše Hekery nás udržel ve hře, protože prohra v tomto utkání, ke které jsme neměli daleko, by nás prakticky vyřadila ze hry o postup.

Druhý zápas s Kolumbií byl pro všechny velkým svátkem. Kolumbie na mezinárodní scéně 5 let neprohrála a my jsme trpělivou obranou dokázali třicet minut držet skóre 1:1. Nakonec jsme prohráli třemi slepenými góly 4:1, nicméně předvedený výkon byl opravdu natolik kvalitní, že jsme následující den proti vícemistru Jižní Ameriky – Venezuele nebyli předem pasováni do role outsidera.
Jen vítězství nad žebříčkově druhým týmem světa nás mohlo posunout do další fáze mistrovství. Naši v tomto utkání předvedli asi nejlepší výkon za posledních 10 let. Nejen, že dokázali zvítězit, ale předvedli tak kvalitní hru, že jakýkoli jiný výsledek by byl pro nás zklamáním.

Čtvrtfinále proti Argentině pak začalo poněkud hekticky. Už v 16. sekundě jsme vstřelili úvodní gól, ale po dvou chybách v obraně jsme ve druhé minutě prohrávali 1:2. Ještě v 7. minutě jsme vyrovnali a pak se už hrálo naprosto vyrovnané utkání. Ve druhém poločase se zdálo, že Argentincům trochu docházejí síly, ale bohužel jsme nedokázali žádnou ze slibně se rozvíjejících akcí dotáhnout do vítězné branky. Utkání tak rozhodla naše chyba v obraně v první polovině prodloužení. Ve druhém prodloužení se Argentinci stáhli do obrany a vítězství si již dokázali podržet. Zklamání našich hráčů bylo obrovské, nicméně zklamání pramenilo ze skutečnosti, že jsme i v tomto utkání měli reálně na postup mezi nejlepší čtyři týmy světa, ale radovat se z něj mohl pouze jeden a tím byl dvojnásobný světový šampion Argentina.


2. Jaká byla vlastně organizace světového šampionátu?

Organizace byla na velice vysoké úrovni. Překvapil nás velký zájem diváků nejenom na utkání domácích, ale i na zápasy naší skupiny. Jedinými menšími problémy byly monotónní strava a skutečnost, že naše utkání z Brestu nebyla přenášena v televizi. Všechny ostatní věci fungovaly perfektně.


3. Byly vnímány výsledky našeho týmu i futsalovými funkcionáři z jiných zemí?

Pokud hrajete vyrovnané partie s nejlepšími týmy světa, pak určitě nemůžete uniknout pozornosti. Naše hra byla vysoce oceňována jihoamerickými kouči a funkcionáři. Asi největší gesto předvedli vítězní Argentinci, když celý tým při našem příchodu na večeři po čtvrtfinále odměnil naše vystoupení bouřlivým potleskem.


4. Kdo se finančně podílel na zajištění našeho týmu na MS?

Financování bylo celé kryto ze soukromých zdrojů. Jak asi všichni víte, náš sport nemá žádnou státní podporu, protože nejspíše nepatříme do skupiny vyvolených. Dokázali jsme takto fungovat deset let a věřím, že naše organizace ukázala, že když se chce, tak je možné dělat v tomto státě sport na nejvyšší světové úrovni i bez každodenního stěžování si na nedostatečné dotace.


5. Zanechal český tým svoji stopu i u fanoušků v příhraničním Brestu?

Brestští fanoušci byli výteční. Kromě jejich podpory nás přišel povzbudit i pan velvyslanec v Bělorusku – Milan Ekert společně s panem konzulem. Po všech našich utkáních se na hráče vrhly desítky fanoušků a fanynek s žádostí o společná fota a autogramy. Slova uznání jsme si zasloužili nejen za předvedenou hru, ale i za naše vystupování po celou dobu mistrovství.


6. Vnímali naši hráči zájem médií o jejich působení na šampionátu?

Samozřejmě, že každý hráč je potěšen, když se o něm píše pozitivně. Pro některé z nich to byla první velká mezinárodní akce. Přesvědčili se, že při poctivém a zodpovědném přístupu jsou jejich výkony plně srovnatelné s výkony největších světových hvězd. Budu osobně velice rád, když tento výrazný úspěch dokáže do našich řad přivést nové budoucí hvězdy a udělám vše pro to, aby i v budoucnu náš sport dokázal konkurovat na nejvyšší úrovni.


7. Co chybělo, abychom postoupili do semifinále MS?

Vyhrát na Argentinou. Hráli jsme zcela vyrovnanou partii bohužel se špatným koncem pro nás.


8. Co čeká dál český sálový fotbal - futsal a pomůže tento krásný výsledek k rozvoji tohoto sportu u nás?

Práce, práce a zase práce. Musíme se snažit posunout náš sport dále. Je krásné, že se začínáme posunovat i ve světové konkurenci, ale nesmíme usnout na vavřínech. Už příští týden startuje SICO Jilemnice v poháru UEFS a za tři týdny nás čeká organizace Ligy Mistrů v jihomoravských Valticích, kde Chemcomex Praha obhajuje loňské vítězství ze Španělska. Nastoupí zde i velice silný tým Volgy Saratov, v jehož řadách je devět účastníků mistrovství světa hrajících v ruském dresu.


9. Co říkáte na prezentaci světového šampionátu na webu naší federace a na facebooku ČFSF?

Sledoval jsem pouze web (při své vyhlášené konzervativnosti facebook doposud odmítám používat), kde jsme měli vždy informace z první ruky. Děkuji tímto tiskové komisi, že dokázala našim fanouškům předávat kvalitní informace po celou dobu mistrovství.


10. Závěrem samozřejmě i Vám patří velký dík, že jste českou sálovku v roli prezidenta federace posunul do vyšších pater na mezinárodním poli, zeptám se, budete kandidovat v červnu na Valné hromadě znovu na předsedu federace?

Rád bych poděkoval všem členům výpravy za výbornou reprezentaci našeho sportu a dosažený úspěch, který bude velice těžké v budoucnu zopakovat. V otázce mého dalšího působení ve federaci - nejsem člověk, který by každodenně nabízel rezignaci. Chtěl bych pokračovat v nastoleném směru federace a postupně hledat další zájemce, kteří mají touhu pro náš sport udělat první – poslední. S každým, kdo má chuť přiložit ruku k dílu, budu rád spolupracovat i v budoucnu. Mám v úmyslu kandidovat i v příštím období, které by snad mělo přinést našemu sportu více stability. Je opravdu povznášející, když můžete být součástí takového kolektivu, který obětuje svůj volný čas jen pro rozvoj tradičního sportu, pocit hrdosti a cti reprezentovat tuto zemi a dokázat světu, že jsme schopni s ním držet krok i v těch nejvypjatějších situacích. Toto je mottem pro mou další práci a pokud dostanu důvěru, budu se snažit v nastoleném trendu pokračovat.

S Milanem Semmlerem rozmlouval předseda TK ČFSF Petr Koseček
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: