ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pro kamaráda Václava ... .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

VIDEO - Karol Smatana: Na Slovensku ide šport dolu vodou od rozdelenia republiky, kradne sa tu oveľa viac a financie dostávajú len vyvolený

zobrazit foto

25.4.2015, 12:16 | vložil: Petr Koseček

Přečtě si velmi zajímavý rozhovor s trenérem Slovenské futsalové reprezentace Karolem Smatanou, nejen o účinkování národního týmu na MS v Bělorusku. Video z úvodního vystoupení slovenského týmu v Pinsku si můžete prohlédnout zde,
1.Jak hodnotíte účinkování Slovenska na MS v Bělorusku?

Pre nás bol úspech už len to,že sme tam boli. a až na prvý zápas sme vcelku spokojný. Samozrejme nám to otvorilo trochu oči kde sme.2. Argentina Vás nejspíše v úvodu hodně rozebrala, kde hledat příčiny drtivé porážky?

Vedeli sme, že Argentína je kvalitný super a to sa aj potvrdilo, nedali nám najmenšiu šancu aj keď k víťazstvu sme im pomohli sami svojimi chybami. Nezachytili sme úvod a darovali súperovi asi 7 gólov, to rozhodlo.Chalani absolútne neboli vo svojej koži.


3. Poradili jste si s houževnatým Kyrgyzstánem, to asi nebyl úplně slabý soupeř?

Ani zápas s Kyrgisztanom nebol ľahký. Súper bojoval ale rozhodla väčšia túžba po víťazstve. V tomto zápase každý jeden ukázal prečo bol nominovaný a podržal nás brankár, ktorému nevyšiel prvý zápas, ale to nikomu. Museli sme zvládnuť Kyrgyzstan, inak by pre nás šampionát končil a to sme si nepripúšťali.


4. Co chybělo k Vašemu postupu přes Rusko?


Zápas s Ruskom sme si zase prehrali sami, dostali sme tri nešťastné góly a aj keď sme v zápase mali viac šanci,ku koncu sa od nás odklonilo aj šťastie, určite sme v tomto zápase mali na viac. Veľká škoda.


5. Jaké bylo ubytování v Pinsku, jídlo a zázemí šampionátu z Vašeho pohledu?

Organizačne to bol najlepší šampionát,aký sme zažili, predsa len boli to majstrovstva sveta, ubytovanie v pohode, zo stravou to nebolo bohviečo, ale kvôli tomu sme tam nešli.


6. Jaké byly návštěvy v Pinsku a fandili běloruští fanoušci i slovenskému týmu?

Diváci boli super, každý zápas plná hala a fandili aj nám, čo nás velmi prekvapilo. Klobúk dole pred divákmi.


7. Co říkáte na výhru Čechů nad Venezuelou a jejich postupu do čtvrtfinále?

Výhra Čechov nad Venezuelou nás prekvapila, predsa len išlo o juhoamerické mužstvo, len gratulujeme.


8. Koho tipujete na celkového vítěze MS?

Po tom čo sme videli, to určite vyhrá Kolumbia.


9. Lipino Žilina bude hrát LM ve Valticích, co říkáte na Vaši skupinu?


O súperoch zatiaľ nevieme nič, ale nečaká nás nič ľahké, na tejto úrovni už nie je ľahký super. Pozn. Žilina má ve skupině Torpedo MAMI Moskva(Rusko) a USR Futsal (Francie)


10. Jak vidíte další působení Slovenska ve strukturách AMF, pomůže účast na MS zviditelnit futsal AMF ve Vaší zemi a vládní úřady už konečně zjistí, co je tento sport ve světě

Toto by bola otázka skôr na ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu alebo štát. My sme sklamaný z postoja k nám ale žiaľbohu nemôžme nič robiť, Je smutne že si v podstate musíme hradiť všetko sami, brať dovolenky z roboty, neplatene voľno, vlastne na tom prerábame, je to ozaj na zaplakanie. Ticho Vám závidíme ako Vás príde povzbudiť veľvyslanec a konzul na majstrovstvaza.

Na Slovensku ide šport dolu vodou od rozdelenia republiky, kradne sa tu oveľa viac a financie dostávajú len vyvolený. Chýba zákon o športe. každý športový zväz má problém. Malým športom hrozí zánik a kompetentným je to jedno, "a sú aj radi", nechápu že hokej a futbal nemôže hrať každý. My bez firmy MARINEHARVEST by sme sa nemohli zúčastnit, preto jej patrí velké podakovanie on nás všetkých.
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Čtvrfinále:
Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: