Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Výsledky - V utkání o bronz Argentina deklasovala Belgii 7:1, Kolumbie po výhře nad nad Paraguayí 4:0 obhájila světový primát a potvrdila svoji nadvládu nad světovým futsalem AMF

25.4.2015, 18:21 | vložil: Petr Koseček

V Minsk aréně je na dnes nejdříve na programu utkání o bronz. Argentina se velmi dobře oklepala po včerejší těsné porážce s Paraguayí a zatím v první půli doslova válcuje Belgičany. Ti působí po včerejším šestibrankovém přídělu od favorizované Kolumbie velmi ospalým dojmem a výsledkem je jejich poločasová prohra 0:4 po dvou brankách Mescolattiho a Contrerase.

Belgičanům se podařilo v úvodu druhé půle zkorigovat na 1:4, ale Jihoameričané pokračují ve své kreativní hře, se kterou si Evropné vůbec nevědí rady. Argentina postupně zvyšuje už na 6:1 a s akciemi Belgičanů na zisk bronzových medailí to už vypadá dost bledě. Sedmá branka přišla v poslední minutě a zápas končí výhrou Argentiny 7:1. I z tohoto pohledu je remíza českého týmu s Argentinou velmi cenná, neboť Belgičané v posledních dvou zápasech proti Jihoameričanům úplně vyhořeli a inkasovali celkem 13 branek.

Finálový duel je naplánován na 19,30hodin a bude opakováním finále z MS v roce 2011 v Kolumbii, kde se radoval domácí tým v poměru 8:2. Kolumbijci nebyli již 5 let na mezinárodní scéně poraženi a tak se dnes očekává prodloužení jejich série. Spoléhat se bude na své hvězdy Pinillu, Cuerva a Camila Goméze, Paraguajci však budou nepříjemným protivníkem, skvělou formou disponuje na MS především kanonýr Herrera.

Úvod zápasu byl opatrný, ale přesto se objevilo několik šancí, brankáři obou týmů byli ale pozorní. Jako první ale udeřili Kolumbijci, kdy Camilo Gomez dorazil do sítě střelu svého spoluhráče. Paraguay zahrozila také několika pěknými příležitostmi, ale v koncovce neměla potřebné štěstí. Druhou branku Kolumbie přidal Cuervo a v závěru první půle se trefil i podruhé a stanovil na poločasových 3:0.

Ve druhé půli Kolumbie hlídala slibný náskok z první půle, Paraguay nelze upřít snaha na zkorigování nepříznivého stavu, ale všechny její šance končí na skvělém brankáři Kolumbie. Úřadujícím mistrům světa vyšel dokonale jeden z brejků a zvýšili již na čtyřbrankový rozdíl. Paraguay i přes úpornou snahu v závěru dnes branku nedala a odchází, stejně jako před čtyřmi lety, z finálového duelu poražena. Titul je však ve správných rukou a Kolumbie znovu potvrdila svoji nadvládu nad světovým futsalem.