ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Zlínský deník - Kanonýr Konečník má další grál. Hošanům vystřílel titul v krajské lize .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Reprezentační trenér Aleš Štorc: Tým šlapal na hřišti i mimo něj

zobrazit foto

28.4.2015, 09:36 | vložil: Petr Koseček

Připravili jsme pro Vás rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem, který hodnotí vystoupení národního týmu na MS v Bělorusku a nastínil nám i některé další plány české futsalové reprezentace.

1. Aleši, jak hodnotíte vystoupení našeho týmu na MS v Bělorusku, určitě zaslouží absolutorium?

Hodnoceni našeho vystoupení na MS v Bělorusku musí být velice pozitivní, neboť jsme odehráli tři velice kvalitní zápasy s týmy z Jižní Ameriky, která je kolébkou a současným lídrem světového AMF futsalu. Postup ze skupiny smrti s Kolumbií a Venezuelou se před šampionátem zdál skoro nereálným snem.

2. Co chybělo, abychom se podívali do semifinále v Minsk aréně?

Chybělo uspět v prodloužení s Argentinou. Sice nám docházely v závěru zápasu síly, ale enormní snahou a týmovým pojetím jsme argentinského favorita trápili a byl zřetelně vidět respekt k našemu tymu a obava o výsledek od jihoamerického soupeře. Semifinále v Minsk aréně bylo pro všechny určitě velkým lákadlem.

3. Bylo zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále veliké?

Bylo opravdu veliké, ale zároveň tam byla obrovská hrdost na Český národní tým!
Tak blízko postupu do závěrečné fáze MS jsme ještě nikdy nebyli.


4. Máte za sebou tři nejlepší týmy Jižní Ameriky, ve výčtu chybí ještě Paraguay, přesto máme s nimi skvělou bilanci, jak je to vůbec v našich podmínkách možné?

Už nejme vyjukaným týmem, přece jen máme v mužstvu hráče, kteří toho už hodně odehráli s nejužší světovou špičkou a k tomu se povedlo doplnit tým o dravé mládí - jmenovitě Tomáše Abrháma, Honzu Ovčačíka, Martina Sopa a také brankáře Slaného.


5. Koho pochválíte ve svém týmu za výkony na MS v Bělorusku?

V první řadě pochválím celý tým, který šlapal na hřišti i mimo něj. Z jednotlivců bych vyzvedl nestárnoucího brankáře Aleše Hekeru, Míru Rotta, Tomáše Abrháma a Tomáše Fichtnera. Ale jak jsem říkal, nezklamal nikdo a toto mužstvo ukázalo svůj potenciál. Za to jsem moc rád, je na čem stavět do budoucnosti.


6. Jak hodnotili Vaše vystoupení na MS futsaloví odborníci?

Dostalo se nám velikých pochval a uznání a nemyslím, že by to byly jen zdvořilostní fráze.


7. V České republice to asi nikdy nebude jako v Jižní Americe, myslíte si, že toto vystoupení pomůže české sálovce v jejím dalším rozvoji?

To je těžké říct, pracujeme v jiném prostředí a v jiných podmínkách. Pro kluky je to veliká motivace pracovat na sobě dále. Zápasy s těmito soupeři posouvají kvalitu našeho týmu na vyšší úroveň. Proto je moc důležité hrát co nejčastěji s týmy z Latinské Ameriky, je to úplně o něčem jiném, než se střetávat s evropskými celky.


8. Běloruští fanoušci Vám v Brestu hodně fandili, čím jste si získali jejich sympatie?

Kluci mají asi osobni kouzlo. Na začátku turnaje jsme byli outsidery, proto nám asi více přáli než soupeřům. Musím říct, že jejich přízeň a vysoká návštěvnost byly milým překvapením celého mistrovství.


9. Jak probíhala závěrečná cesta domů a jak vůbec vypadal pobyt v Bělorusku?

Pobyt v Brestu byl vcelku v pohodě, přece jsme byli v těchto končinách poněkolikáté. Jidlo i ubytování mají jiné parametry kvality, ale s tím jsme počítali. A cesta domů byla náročná, přeci jen se projevila únava z náročného programu v Bělorusku.10. Co Vás čeká dál, určitě Liga mistrů ve Valticích, jaké jsou další plány české reprezentace?

Ano, Valtice budou pro českou sálovku dalším testem a potvrzení našeho postavení v Evropě. Co se týká reprezentace, je třeba si vše vyhodnotit a myslím, ze je čas na některé změny po deseti letech pod mým vedením. Duležité je, že máme velmi dobrý tým, ideálně věkově složen a jsem optimista i co se týká budoucích akcí českého národního týmu. Chce to hrát se silnými soupeři a postupně začleňovat další hráče do reprezentačního týmu. Šikovných futsalistů běhá v naší lize i v nižších soutěžích pořád dost a určitě je z čeho vybírat.


S Alešem Štorcem rozmlouval předseda TK ČFSF Petr Koseček
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: