Veteráni Praha berou na šampionátu 50+ ve Španělsku bronz .....více v sekci Aktuality

Výsledky sobotních utkání Ligy mistrů ve Valticích, výhry CF Esplais, Gioi B2Balance Brno, AIST Pinsk a Torpeda Moskva, Chemcomex vedl po půli 1:0, Žilina dokonale otočila vývoj utkání a vyhrála 3:1 a na Slovensku tak mohou propuknout oslavy

23.5.2015, 10:47 | vložil: Petr Koseček

Ve Valticích v sobotu končí 25. ročník Ligy mistrů v sálovém fotbalu - futsalu a na programu je dnes posledních 5 zápasů. Sobotní dějství zahájí již v 10,30 hodin souboj o 11. příčku mezi katalánským CF Esplais a francouzským USR futsal Chateau-Renault. Ve 12,00 hodin, tedy na pravé poledne, se střetne v boji o konečné 9. místo brněnská Gioia B2Balance se španělskou Alellou.

Duel o 7. příčku mezi francouzským Marcouville City a běloruským Pinskem je naplánovaný na 13,30 hodin a konečně souboj o 5. pozici mezi českou Poličkou a moskevským Torpédem můžete shlédnout od 15,00 hodin. Utkání o 3. místo se již nehraje a bronzové medaile si dnes večer tak pověsí na krk futsalisté SMR futsal Zlín a ruské Volgy Saratov.

Finálové utkání mezi Chemcomexem Praha a slovenským Lipinem Žilinou je na programu v 17,00 hodin a Vy můžete být u toho prostřednictvím internetové TV Livemems

Chemcomex Praha vs Lipino Žilina 17:00 LIVE

Futsalovými odborníky bylo před turnajem Lipino Žilina pasováno za Černého koně Ligy mistrů a to se také do puntíku vyplnilo. Slovenští futsalisté mají ve Valticích velmi silnou sestavu s Nemethem, Papjčíkem či Ťažkým posílenou o dva reprezentanty Maroka - Drisse a Laaraje. Bude zajímavé sledovat, jak si defenzíva Pražanů poradí s dovednostmi Afričanů, kteří zatím dokazují na turnaji svoji extratřídu. Chemcomex zvládl přiznejme si, i trochu se štěstím, oba dva své zápasy ve vyřazovací části proti ruským klubům z Moskvy a ze Saratova a dnes se může v klidu připravit na první historické česko-slovenské finálové derby, které určitě nabídne dramatickou podívanou. Utkání bude zajímavé i z pohledu dvou slovenských brankářů v dresu Chemcomexu - Mária Vozára a Mariána Krajče, na straně Žiliny hájí svatyni pro změnu brněnský David Kubica. Finálové utkání ve Valticích dnes řídí dvojice - Pavel Šupilov z Běloruska a Ivo Uhlár z České republiky.

Po hymnách a představení účastníků tohoto finálového duelu se můžeme podívat na jednu výraznou změnu v sestavě Lipina Žilina, kdy do utkání nastoupí i žilinský odchovanec Marek Bahna, který momentálně působí ve Slov-maticu Bratislava a známe ho i z české ligy , kde nastupoval v dresu Stonavy. Začátek zápasu patřil překvapivě slovenskému týmu a Pražané si svého soupeře víceméně oťukávali a čekali na útoky slovenského týmu. Ten se párkrát dostal na dostřel svého krajana Krajče, ale ten byl velmi pozorný. V první velké šanci se objevil Havrda, ale Kubica ho vychytal. Chemcomex postupně vysunul presink a Žilina s ním začala mít problémy a golman Kubica kolikrát míče jen nakopával dopředu. První branka padla v 15. minutě z nevinné akce, kdy po autovém vhazování prostřelil Kubicu Šafránek a poslal Chemcomex do vedení. Žilina se v závěru poločasu nadechla k velkému náporu, Ťažký trefil břevno a Pastrňák s Bahnou si několikrát vylámaly zuuby na skvělém Krajčovi. Pražané navíc zatím velmi dobře brání oba Marokánce, kteří se k ničemu nedostali, navíc vyrážejí k rychlým kontrům. Druhý poločas může být ještě velmi zajímavý, vždyť Žilina již dvakrát dokázala ve svých utkáních otočit poločasovou prohru.

Vstup do druhé půle se Chemcomexu vůbec nevydařil i když v první šanci se ocitl po dobře zahrané standartní situaci Rott. Žilině vyšel rychlý kontr a osamocaný Driss vyrovnal stav utkání. Již v 5. minutě utekl obraně Pražanů Hudek a z úhlu prostřelil Krajče. Srovnat mohl ve velké šanci Šnídl, ale zakončení nezvládl. Poté přišel další rychlý kontr Žiliny a Pastrňák se v koncovce nemýlil a zvýšil již na 3:1. Chemcomex poté zatlačil slovenský celek a ten zatím drží brankář Kubica. Žilina však brání pozorně a do šancí Pražany příliš nepouší, navíc velmi agilní Patrňák trefil tyč a podržel je i brankář Krajč. Chemcomex se nadechuje k závěrečnému náporu a zatlačil slovenský tým a zkoušejí i hru bez brankáře. Míra Rott trefil břevno, Žilina mohla definitivně rozhodnout Drissem. Závěr zápasu už změnu stavu skore nepřinesl a tak se z vítězství raduje poprvé v historii slovenská Žilina. Chemcomex bere stříbro, ale smutní být dnes Pražané určitě nemusí, prohráli s kvalitním soupeřem se vztyčenými hlavami.