2.11.2015, 15:11 | vložil: Petr Koseček

Vítej ligo! Šakalí hněv vstoupil mezi elitu

Po pěti letech ve Východočeské krajské lize se Šakalí hněv z Moravské Třebové premiérově představil ve Futsal lize, Celostátní lize sálového fotbalu – futsalu.

Při absenci haly potřebných rozměrů a zázemí v Moravské Třebové sehrají šakalové své domácí turnaje v azylu Městské sportovní haly v Litomyšli. Tak tomu bylo i v sobotu 31. 10. 2015, kdy se otevřela brána Celostátní ligy úvodními turnaji. Na tom v Litomyšli se představily divákům čtyři celky – 1. FC Družba Vysoké Mýto, VPS NOVABRIK Polička, SK SICO SC Jilemnice a domácí Šakalí hněv Moravská Třebová.

Šakalí smečka doznala do nové sezony několik změn. V roli funkcionáře, manažera a trenéra v jedné osobě bude působit P. Matoušek a taktéž kádr čítá několik nových jmen. Hráčská základna týmu bude zřejmě dostačující, jelikož Šakalí hněv přihlásil i do krajské ligy svůj nově vybudovaný „B“ tým.
Z něj se hned na úvodním turnaji představilo několik hráčů, jelikož sestavu před zahájením sezony postihlo několik zranění.

Šakalí hněv Moravská Třebová: L. Vykydal, J. Hutira – K. Müller, P. Němec, V. Huryta, T. Novák, J. Marek – F. Trnka, M. Kozák, T. Brychta, O. Winkler, Z. Dvořáček

Šakalí hněv – Vysoké Mýto 1:2 (1:0) Branka: T. Brychta
Do prvního zápasu vstoupili oba týmy opatrně. Šakalové se ujali vedení po propadnutí vysokomýtské obrany a pohotovém zakončení T. Brychty, které v první půli uhájili. Hned v úvodu druhého poločasu hosté vyrovnali Lebedovou dělovkou do šibenice a pět minut před koncem skóre otočili po zásahu Nováka.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Sico Jilemnice 2:2 (0:1) Branky: T. Novák, P. Němec

Ve druhém utkání na sebe narazili soupeři , kteří se již potkali letos na republikovém finále poháru ve Valticích. Jilemničtí se ujali vedení v 7. minutě po krásné přihrávce Otmara na J. Majtaníka. Další šance hostů kryl výborně chytající L. Vykydal. Třebovští z několika slibných šancí nedokázali nic vytěžit. Jejich zvýšená snaha v druhé půlce vedla nejprve k nastřelení spojnice P. Němcem po Winklerově autu, avšak když ve 27. minutě zvýšil z brejku D. Otmar na 0:2, vypadalo to na konec šakalích nadějí. Pak ale T. Novák prošel obranou a z ostrého úhlu prostřelil brankáře Hančila, aby za tři minuty Huryta přiklepl míč P. Němcovi a ten s přispěním teče vyrovnal.

Ostatní výsledky:

Novabrik Polička – Družba Vysoké Mýto 3:0
Novabrik Polička – Sico Jilemnice 3:2

Turnaj v Litomyšli navštívilo několik desítek návštěvníků a fanoušků, navíc každý zápas na portálu Onlajny.cz sledovalo přibližně sto příznivců futsalu.