Premium stále bez ztráty bodu, Jarda Goj pořád pálí ostrými .....více v sekci Aktuality

Nováček celostátní ligy z Moravské Třebové hledá střelce

30.11.2015, 15:23 | vložil: Petr Koseček

V sobotu 28. 11. 2015 bylo na programu další kolo Futsal ligy, Celostátní ligy ve futsalu – sálovém fotbalu. V dopoledních hodinách se konal turnaj ve Vysokém Mýtě a v těch odpoledních, lépe řečeno podvečerních, pořádal svůj domácí turnaj ve Sportovní hale Praha – Radotín tým Futsal Praha.

První dva zápasy odehrála hostující Polička:
Chemcomex Praha – VPS Novabrik Polička 2:0
Futsal Praha – VPS Novabrik Polička 2:7

Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:0 (2:0) Střelci: Šnídl, Fichtner, Havrda, Holeček

Naději na zisk bodů v letošním třetím vzájemném utkání (7. 2. 2015, Valtice 0:2, 0:5) proti suverénu české sálovky posledních let velmi dlouho držel fantasticky chytající Lukáš Vykydal.
Šakalové mohli dokonce jít i do vedení, střela Sedláčka se ale otřela pouze o břevno. Klid na sálovky Chemcomexu přinesl úvodní gól, soustředěná obrana (v čele s Vykydalem) nedovolila nárůst skóre do podobných výšin jako proti Brnu. Směrem dopředu to od Šakalů byla sázka na brejky, střeleckou nemohoucnost Šakalů ale dokumentuje protiútok dva na nikoho, který rozštěpem zmařil Mareš.
„Ze zápasu převažují pozitiva, každý zápas proti Chemcomexu je pro nás obrovským svátkem.“

Futsal Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 3:0 (0:0) Střelci: Kocourek, Výborný, Turek

Souboj přímých konkurentů v boji o play-off lépe zvládli domácí futsalisté.
Utkání, ve kterém se dlouho čekalo na první chybu, ovládli trpělivě hrající domácí. Vyrovnaný průběh zapásu se začal na stranu Futsalu Praha překlápět ke konci prvního poločasu, aby ve 23. minutě vstřelil Kocourek vítězný gól. Šakalové bojovali, dřeli, bohužel veškeré šance na zvrat vzala opět střelecká nemohoucnost a domácí gólman Vozár. Další dva góly ve třebovské síti byly výsledekem hry na maximální riziko.

„Utkání nám jasně ukázala, že musíme zapracovat na útočné fázi. Dále však zůstáváme optimisty a pevně věříme, že v příštích zápasech opět nalezneme ztracené střelecké štěstí.“

Moravská Třebová: Vykydal – Trnka, Marek, T. Novák, Sedláček, T. Brychta, Huryta, Müller, Staněk, P. Němec, Kozák.

Poslední zápas odehrál CHEMCOMEX Praha proti Futsalu Praha s výsledkem 1:0.