Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

Mašina Futsal Zlín se už pomalu rozjíždí naplno

30.11.2015, 15:27 | vložil: Petr Koseček

Po slabším startu do soutěže se Béčko posílené o Matesa Veleva a Vlasťu Barcucha naplno rozjelo a urvali jsme ze 2 zápasů 4 body. Menší komplikací ráno před zápasy bylo vypadnutí gólmana Lebánka z nominace, kterému nedovolily nastoupit naražená záda. Proto se musel do branky postavit nahradník Valkin, který odvedl slušný výkon.

V 1. zápase ho nejvíce ohrozil vlastní hráč Kutris, který při odkopávání balónu nastřelil vlastní tyč. Po zbytek zápasu už ale obrana fungovala spolehlivě a soupeři až na pár nepříliš nebezpečných střel nic nedovolila. Na závěr hodnocení musíme vyzvednout výkon legendy Aldy Krčmáře, který se postaral o všechny góly a zaznamenal hattrick, kterým se dostal na čelo klubové tabulky střelců v tomto ročníku!

Ve 2. zápase jsme narazili na těžšího soupeře SK Bure Hulín, kterého jsme ale po celý zápas výborným výkonem přehrávali. Do vedení nás poslal Mates Velev, který mohl ještě náš náskok zvýšit 6 vteřin před koncem 1. poločasu z parádně zahrané standartní situace, kdy bohužel ale nastřelil jen tyčku poloprázdné brány. 2. poločas začal vyrovnanou hrou. Soupeř ale zvýšil obrátky a vypracoval si standartní situaci, ze které jsme po přímé střele tečované vlastním obráncem inkasovali vyrovnávací gól. Nespanikařili jsme a brzy jsme šli zase do vedení po Kutrisově individuální akci po straně. Vedení jsme ale neudželi, protože jsme si nepohlídali nejnebezpečnějšího hráče soupeře Sklenáře, který po sólovém úniku skóroval na zadní tyč. Do konce zápasu už branka nepadla a my si z 2. turnaje odvážíme cenné 4 body.

Za celkově úspěšný víkend musíme vyzvednout i 2 vítězství Áčka v souběžně hraném turnaji ve Vysokém Mýtě, kdy jsme přehráli SICO Jilemnici 5:2 a 1.FC Družbu Vysoké Mýto 4:1. Více viz. následující příspěvek.

SK SICO SC Jilemnice:
Pivoňka, Šnorbert, Smolík, Srkal, Dohnal, Machát, Hampl, Fišar, Paulů, Kraus, Richter

SMR PLUS Zlín:
Soukeník, Klein, Křepelka, Julina, Hubáček, Chvíla, Zapletal, Kovář, Kahaja

Od úvodních minut se u obou mužstev vyznačovala spousta nepřesností, vázla kombinace, nápaditost. Z pomalejšího začátku se dříve otřepali zlínští, k čemuž jim napomohli velkou chybou domácí, kteří váhali s odkopem před vlastní brankou a toho šikovně využil Kahaja k otevření skóre utkání. Krátce po dosažené brance Srkal trefuje tyč Soukeníkovi svatyně.

Ve druhém části již dominovali hráči ze Zlína, kteří postupně navyšovali náskok na konečný výsledek 2-5, Střelecky se u domácích prosadil dvěma brankami Srkal, u hostů se zaskvěl hatrikem Kahaja, výhra hostů byla zasloužená.

FC DRUŽBA Vysoké Mýto:
Branda, Dostál, Bureš, Hromádka, Kuchta, Tesař, Valášek, Lebeda, Hovorka, Hermann, Kovář

Zlínští měli dnes svůj den, zcela ovládli i druhé utkání s pořadatelským Vysokým Mýtem. Působili klidnějším dojmem, hráli v pohodě, domácí se trápili, i když jim nelze upřít snahu, ale na lepší výsledek v tomto utkání neměli. Hosté o exportu bodů do Zlína rozhodli již v první části utkání a pak již jen kontrolovali výsledek, domácím se v závěru podařila pouze korekce konečného výsledku.