V Praze se uskutečnil první žákovský turnaj .....více v sekci Aktuality

Prachatický deník - Bez porážky zůstal pouze tým prachatického Rumpálu

3.12.2015, 19:13 | vložil: Petr Koseček

Prachatice – Místní futsalová liga nabrala obrátky, o víkendu se hrálo třetí a čtvrté kolo.

Tahákem programu byl souboj prachatických týmů Rumpálu a Strabagu. Po vyrovnaném boji slavil nakonec vítězství Rumpál a bez ztráty bodu vede tabulku. Překvapivě ztratili i Jelimani Vimperk a ukazuje se, že může být tento soutěžní ročník hodně zamotaný. Podívejme se na jednotlivé zápasy očima sudích.

Club 111 Prachatice – FC Norton Prachatice 5:2 (4:0). Do utkání nastoupilo lépe mužstvo hostů, ale své šance nevyužilo a přišel trest v podobě branky domácích. Tato branka stanovila ráz utkání. Domácí dobře bránili a využívali chyb soupeře ke zvyšování náskoku až do poločasových 4:0. Ve druhém poločase si hráči domácích v poklidu pohlídali vítězství a první tři body v letošní sezoně. Branky: Kotrch 2, Janoušek, Lachkovič a M. Nerad – Penzenstadler a Hojdekr.

Young Boys Prachatice – FC Norton Prachatice 3:2 (1:0). Ve velmi vyrovnaném a bojovném utkání dobré úrovně zvítězili domácí brankou v předposlední minutě utkání po ukázkové kombinaci na jeden dotyk. Jinak domácí třikrát vedli a soupeř dokázal dvakrát vyrovnat. Na třetí gól již odpovědět nestačil. Branky: Boháč ml. 2, Talafous – Rauscher a Černý.

Club 111 Prachatice – 1. FC Chroboly 6:4 (4:3). S podceňovaným soupeřem měli domácí až neočekávaně velkou práci. Chroboly bojovaly a ve 24. minutě se jim dokonce podařilo vyrovnat na 4:4. Poté domácí přidali, zpřesnili hru a dvěma brankami v závěrečných minutách rozhodli utkání ve svůj prospěch. Branky: M. Nerad 3, Kolda 2, Lachkovič – Balica 2, Starý a Šimčík.

Young Boys Prachatice – Dynamo Jelimani Vimperk 8:6 (3:1). Hosté lehce podcenili soupeře a to se jim nevyplatilo. Domácí bojovali a především svojí rychlostí dělali soupeři potíže, když vedli až o čtyři branky. V závěru hosté výsledek korigovali zlepšenou hrou, ale na body to nestačilo. Branky: Novotný a Wagner 2, Boháč ml., Daniel, Vojtíšek a M. Babka – Frk, Pek a Pankratz 2.

1. FC Chroboly – Dynamo Jelimani Vimperk 7:12 (4:8). Utkání mělo jednoznačný průběh,hrálo se plně pod taktovkou mužstva hostů. Ti neustále vedli, věnovali se však více útočné hře, takže dovolili domácím vstřelit sedm branek a tím i uhrát přijatelný výsledek. Branky: Šimčík 6, Balica – Pek 5, Frk, Klose a Pankratz 2, Turek.

TK Rumpál Prachatice – SK Strabag Prachatice 6:5 (2:2). Utkání bylo magnetem tohoto dvoukola, když se utkala mužstva patřící k papírovým favoritům celé soutěže. Přineslo velmi dobrý futsal s množstvím osobních soubojů. Ty nakonec rozhodly o výsledku utkání, když domácí dvě poslední branky dávali z trestných kopů z devítimetrové značky po kumulovaných faulech soupeře. Branky: Wimberský a Ryšánek 2, J. Pravda a Šicner – Pasecký 4, Kadlec.

FC Zbytiny – SK Strabag Prachatice 3:19 (2:9). Domácí pouze se třemi hráči v poli nebyli hostům žádnou překážkou a vysoko prohráli. Branky: Rauscher 3 – Pasecký 8, Žurek 6, Cais 3, J. Nerad a Zumr.

TK Rumpál Prachatice – FC Moucha Team Prachatice 8:4 (5:2). Pětatřicet minut mělo utkání vyrovnaný průběh a dobrou úroveň. Po čtvrt hodině hosté překvapivě vedli, ale domácí do přestávky čtyřmi brankami v řadě výsledek otočili. Hosté se nevzdali a ve druhém poločase snížili až na rozdíl jedné branky. Domácí v posledních pěti minutách znovu zapnuli a vítězství potvrdili vstřelením tří gólů. Branky: Ryšánek 3, J. Pravda a Málek 2, Boháč st. – Brzobohatý 4.

FC Zbytiny – SOKOL Lhenice 1:11 (0:5). Do utkání nastoupili domácí oproti předchozímu zápasu v plném počtu, ale k lepšímu výsledku to nevedlo. Mladí hráči hostů dobře kombinovali a stříleli branky, což vedlo k jejich přesvědčivému výsledku. Branky: Vlček – Mrkvička 4, Mahák 3, Pilát 2, P. Pořádek a Beran.

FC Moucha Team Prachatice – Sokol Lhenice 7:3 (4:2). Do 15. minuty byl zápas zcela vyrovnaný herně i výsledkově, poté se domácím do konce poločasu podařilo odskočit o dvě branky. Ve druhém poločase domácí zvýšili svoje vedení až na rozdíl čtyř branek a po zásluze brali tři body. Branky: Brzobohatý 4, Cinádr, Pešek a Maurský – J. Prenner, Pilát a Mrkvička.

Nejlepší střelci: 16 – Pasecký (Strabag), 14 – Pek (Jelimani Vimperk), 13 – Pankratz (Jelimani Vimperk), 12 – Brzobohatý (Moucha Team), 11 – Šimčík (Chroboly).