Zlín zná své soupeře na Mistrovství světa klubů v mikrofutsalu ve Španělsku .....více v sekci Aktuality

Orlický deník - Malér. Družba v krizi a ztratila jedničku

10.12.2015, 20:48 | vložil: Petr Koseček

Jilemnice – Předehrávku 11. a 12. kola nejvyšší české soutěže sálových fotbalistů obstaraly zápasy v Jilemnici. Družba Vysoké Mýto se utkala s moravskotřebovským Šakalím hněvem a pak také s Poličkou.

Výsledky přidělaly další starosti s účastí v play off. Družba se pohybuje na posledním místě a navíc má odehrány všechna utkání oproti svým soupeřům v tabulce před nimi.

FC Družba Vysoké Mýto – Šakalí hněv Mor. Třebová 1:6

Mýtští odvetné utkání absolutně nezvládli a navíc se jim zranil gólman Morong. Šakalové dostali šanci na reparát za úvodní zápas ročníku, ve kterém Družbě podlehli 1:2 a zhostili se jí náramně. Ráz utkání vtiskly dvě rychlé branky Němce a Potáčka, na které Vysoké Mýto sice zareagovalo zvýšeným úsilím a snížením v podobě Valáška, pohodlný dvougólový náskok ale do konce první půle vrátil hostům Sedláček. Druhý poločas se již odehrál pod taktovkou třebovských hráčů a po dalším gólu nejlepšího muže na hřišti Sedláčka, sólo akci Nováka a první ligové trefě Kozáka si Šakalové zkušeně došli pro první venkovní ligovou výhru v historii klubu.

Fakta – branky: 8. Valášek – 10. a 39. Sedláček, 5. Potáček, 33. Kozák, 37. Novák, Němec. Rozhodčí: Frajt, Prinz. ŽK: 1:2. Chyby: 7:7. Poločas: 1:3. V. Mýto: Morong – Dostál, Hromádka, Kuchta, Tesař, Valášek, Lebeda, Hovorka, Hermann.

FC Družba Vysoké Mýto – VPS NOVABRIK Polička 5:6

Bouřka po utkání s Moravskou Třebovou měla přinést herní zlepšení, ale ukázalo se, kde má Družba největší problém. Inkasuje příliš mnoho branek. Když už jich dokáže proti favorizované Poličce pět vsítit, nesmí si dovolit šest obdržet. Cíl získat body se rozplynul. V poločase prohrávali Mýtští o tři branky. Do druhé půle už nenastoupil do brány Morong a zastoupit jej musel Dostál. Nicméně druhé dějství bylo v podání Družby zábleskem na lepší časy. Ověřila si, že hrát se dá s každým. Bylo z toho nakonec velké drama. Hráči se vzchopili a mohli jen litovat promarněné první půle. V dalších utkáních se budou muset obejít bez brankářské jedničky Tomáše Moronga, neboť vyšetření ukázalo zlomený kotník, což znamená předčasný konec sezony.

Fakta – branky: 9., 32. a 40. Hovorka, 22. Lebeda, 25. Hromádka – 6. a 15. Jílek, 27. a 30. L. Mužík, 17. Kovář, 19. J. Mužík. Rozhodčí: Daněk, Frajt. ŽK: 1:3. Chyby: 4:8. V. Mýto: Morong, Dostál – Hromádka, Kuchta, Tesař, Valášek, Lebeda, Hovorka, Hermann.

Další výsledky: SK SICO SC Jilemnice – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:2, SK SICO SC Jilemnice – VPS NOVABRIK Polička 4:2.

1. Chemcomex 9 8 1 0 36:4 25
2. Polička 10 8 0 2 34:16 24
3. Brno 9 6 0 3 37:23 18
4. Větřní 8 4 0 4 29:23 12
5. Zlín 9 3 3 3 22:21 12
6. Jilemnice 10 3 3 4 22:33 12
7. M. Třebová 10 3 2 5 23:29 11
8. Dobříč 8 2 1 5 16:36 7