ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Novinky ze sálového fotbalu-futsalu v Norsku .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Novabrik nadměrně inkasoval. A příliš lacino

zobrazit foto

11.12.2015, 14:49 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – V celostátní lize v sálové kopané zklamali třebovští Šakalové v Praze střelecky, ale z Jilemnice si potom odvezli čtyři body.

Nabitý je podzimní program v nejvyšší soutěži sálových fotbalistů. Celky ze Svitavska mají za sebou v uplynulém období dva kompletní turnaje, které pro ně znamenaly rozšíření jejich bodových kont. Polička ovšem v této době přišla o svoji dosavadní neporazitelnost.

5. TURNAJ

Chemcomex Praha – VPS Novabrik Polička 2:0 (0:0)

Branky: Sop, Šafránek.

Střet dvou tradičních rivalů nabídl pěknou sálovku. Rodilo se i docela dost šancí, ale až do 35. minuty zůstaly všechny bez využití. Klíčový první gól dal pak střelou z osmi metrů domácí Sop, tento náskok obhájce titulu ještě zvýšil a došel si pro výhru. „Bylo to nakonec zasloužené vítězství soupeře. My se ale nemáme za co stydět, zahráli jsme velice dobře, byť jsme nebyli v nejsilnější sestavě," glosoval duel trenér Poličky František Švec.

Futsal Praha – VPS Novabrik Polička 2:7 (1:4)

Branky: Turek, Výborný – J. Mužík 4, Navrátil 3.

Druhý pražský účastník nejvyšší soutěže trápil Poličku jen v úvodu, kdy dokázal vyrovnat na 1:1. Hosté však v dalším průběhu převzali iniciativu a byli lepší. Zásluhou svojí střelecky disponované dvojice rozhodli bez okolků o osudu střetnutí.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Navrátil, J. Mužík, Poul, Klein, Vondra, Kovář.

Chemcomex Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 4:0 (2:0)

Branky: Šnídl, Fichtner, Holeček, Havrda.

Naději na zisk bodů v letošním třetím vzájemném utkání (po dvou jarních v poháru) proti suverénovi české sálovky posledních let velmi dlouho držel fantasticky chytající Lukáš Vykydal. Šakalové mohli dokonce jít i do vedení, střela Sedláčka se však otřela o břevno. Klid pro Chemcomex přinesl úvodní gól, soustředěná obrana na čele s Vykydalem ale nedovolila přílišný narůst skóre. Směrem dopředu to byla od Šakalů sázka na brejky, jenže ani únik dvou hráčů na samotného brankáře se neujal. „Převažují pozitiva, každé měření sil proti Chemcomexu je pro nás obrovským svátkem," zdůraznil předseda klubu Petr Matoušek.

Futsal Praha – Šakalí hněv Moravská Třebová 3:0 (0:0)

Branky: Kocourek, Výborný, Turek.

Utkání, v němž se dlouho čekalo na první chybu, ovládli trpělivě hrající domácí. Vývoj se začal překlápět na stranu Pražanů ke konci poločasu, aby ve 23. minutě vstřelil Kocourek vítězný gól. Hosté bojovali, dřeli, leč veškeré šance na zvrat jim vzala střelecká nemohoucnost. Další góly byly výsledkem hry na maximální riziko. „Zápasy nám jasně ukázaly, že musíme hodně zapracovat na útočné fázi," poznamenal Petr Matoušek.

Moravská Třebová: Vykydal – Trnka, Marek, T. Novák, T. Brychta, Sedláček, Huryta, Müller, Staněk, P. Němec, Kozák.

6. TURNAJ

FC Družba Vysoké Mýto – Šakalí hněv Moravská Třebová 1:6 (1:3)

Branky: Valášek – Sedláček 2, Němec, Potáček, Novák, Kozák.

Ráz utkání vtiskly dvě rychlé branky Němce a Potáčka, na které Vysoké Mýto sice zareagovalo zvýšeným úsilím a korekcí zásluhou Valáška, pohodlný dvougólový náskok ale do konce první půle vrátil svému týmu Sedláček. Druhý poločas se již plně odehrál pod taktovkou třebovských futsalistů a po dalším gólu nejlepšího muže na hřišti Sedláčka, sólové akci Nováka a prvním ligovém zásahu Kozáka si Šakalové zkušeně došli pro první venkovní výhru v nejvyšší české soutěži.

SK SICO SC Jilemnice – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:2 (0:2)

Branky: Machát, Kraus – Sedláček, Němec.

První vzájemný zápas s Jilemnicí v říjnu přinesl remízu 2:2 a obdobná, jenže zrcadlově obrácená, byla i odveta. Také zde to byli domácí, kteří museli dotahovat dvoubrankové vedení hostů, a jako přes kopírák se to Jilemnici, stejně jako minule Šakalům, povedlo. Hostující celek znovu několika úžasnými zákroky podržel Vykydal a po vydařených týmových výkonech si tak Šakalové po zásluze přivezli čtyři body.

Moravská Třebová: Vykydal – Trnka, Marek, Novák, Sedláček, T. Brychta, Huryta, Müller, Potáček, P. Němec, Kozák.

FC Družba Vysoké Mýto – VPS Novabrik Polička 5:6 (1:4)

Branky: Hovorka 3, Hromádka, Lebeda – Jílek 2, L. Mužík 2, Kovář, J. Mužík.

Novabrik vedl o poločase 4:1 a ve 30. minutě 6:3, aby se nakonec až do poslední vteřiny strachoval o vítězství. „Dlouho nepamatuji, abychom obdrželi takové množství laciných gólů. Směrem dopředu to šlo, ale obranná činnost celého mužstva, to byla ostuda. Takže jsme si ze zdánlivě pohodového zápasu vyrobili drama," zlobil se nespokojený František Švec.

SK SICO SC Jilemnice – VPS Novabrik Polička 4:2 (2:2)

Branky: Srkal 2, Machát, Kraus – L. Mužík, Vondra.

Ve druhém zápase už Polička na četné defenzivní chyby doplatila a odešla poražena. Po nerozhodném poločase udeřili domácí ve 23. minutě a gól Krause, opět naprosto zbytečný téměř z nulového úhlu na 3:2, se ukázal být zlomovým. Odpověď nepřišla, naopak soupeř si úspěch ještě jednou pojistil. „Turnaj nám nevyšel, byly to naše nejhorší výkony za poslední dobu a jen částečnou omluvou může být, že jsme byli jenom v sedmi," uznal poličský trenér.

Polička: Slaný – Jílek, T. Švec, Vondra, J. Mužík, L. Mužík, V. Král, Kovář.

Další výsledky:

5. turnaj: SK SICO SC Jilemnice – SMR Plus Zlín 2:5 a GIOIA B2Balance Brno 4:3, FC Družba Vysoké Mýto – SMR Plus Zlín 1:4 a GIOIA B2Balance Brno 4:3. 6. turnaj: Zbývající čtyři zápasy se odehrají v sobotu 12. prosince.

Pořadí:

1. Chemcomex Praha (25), 2. Polička (24), 3. Brno (18), 4. Větřní (12), 5. Zlín (12), 6. Jilemnice (12), 7. Moravská Třebová (11), 8. Dobříč (7), 9. Futsal Praha (6), 10. Vysoké Mýto (4).

V tomto kalendářním roce se oba okresní zástupci v celostátní lize představí ještě jednou. A bude to dlouho očekávané dvojité regionální derby. Jeho dějištěm se stane sportovní hala Gymnázia Polička a hraje se v sobotu 19. prosince v 16 resp. 17 hodin.Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: