Zlínský Tomáš Haloda si upevnil vedení v tabulce střelců CL .....více v sekci Aktuality

POHÁR MAXMILIÁNA RUMPÁLA 2015 vyhráli SK Devianti České Budějovice

12.12.2015, 09:07 | vložil: Petr Koseček

V sobotu proběhl v Prachaticích 30. ročník turnaje v sálovém fotbale "POHÁR MAXMILIÁNA RUMPÁLA". Bohužel se v pátek stala nepříjemná věc a to, že ve večerních hodinách odřekla dvě mužstva ( Hamilton Praha, Dynamo Jelimani Vimperk ) účast. Bylo již pozdě najít za ně náhradu a tak se jubilejní ročník musel odehrát za účasti šesti mužstev.

Zápasy ve skupinách přinesly zajímavé boje a do semifinálové části postoupili vcelku očekávaná mužstva i když trochu překvapením bylo vypadnutí mužstva Klatov, které v prvním zápase porazilo Club 111, ale poté prohráli s Rumpálem. Tím v této skupině měla všechna tři družstva stejný počet bodů a jelikož i vzájemná utkání o pořadí rozhodnout nemohla, určilo konečné pořadí ve skupině skóre, respektive větší počet obdržených branek v neprospěch družstva Klatov. Z druhé skupiny postoupili Deviati bez ztráty bodu a potvrzovali roli jednoho z favoritů na celkové vítězství.

TK RUMPÁL : SK STRABAG 4:5
Zápas sliboval atraktivní podívanou a to se také stalo. Mladíci v kombinované sestavě se dostali do vedení o dvě branky, ale domácí se nenechali zaskočit a náskok vyrovnali. Hrála se výborná sálovka, šance na obou stranách, brankáři vynikali u obou mužstev, ale domácí přeci jen dvě šance využili a dostali se do vedení na 4:2. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale nestalo se. Mladíci ze Strabagu bojovali a po zásluze výsledek vyrovnali. Zvlášť důležitá a asi jedna z nejhezčích branek celého turnaje byla vyrovnávací branka na 4:4 nejstaršího z hráčů Strabagu Zumra, když předběhl pasivního Puchingera z Rumpálu a nechytatelnou bombou "pod víko" nedal brankáři Rumpálu šanci. "Turci" /jak se hráčům Rumpálu podle jejich trenéra říká/ po této brance zvadli a místo aby vložili své síly do posledních minut utkání, se soustředili na diskuse s rozhodčími a tlak hráčů Strabagu, kteří naopak chytli druhý dech, dokázali zastavovat pouze za cenu faulu. Tři minuty před koncem Pasecký z trestného kopu dal na 5:4 a Strabag již tento výsledek s přehledem uhájil. Stínem za pěkným utkáním bylo slovní napadání rozhodčích od trenéra a hráčů Rumpálu, kteří evidentně neunesli porážku.

2.semifinále:

SK DEVIANTI : CLUB 111 6:4
Druhé semifinále bylo klidnější, ale brankově také bohaté. Domácí od začátku zápasu vedli, hosté se dokázali na jednu branku přiblížit, ale Devianti využili chyb brankáře 111 Dvořáka a odskočili až na rozdíl tří branek, kdy si poté vítězství a postup do finále pohlídali.

o 3.místo - penalty:
CLUB 111 : TK RUMPÁL 5:0
Hosté nenastoupili k penaltám a tak kontumačně prohráli.

SK DEVIANTI : SK STRABAG 4:2
Začátek utkání byl opatrný od obou mužstev, do vedení se dostal hostující Strabag, ale domácím se do poločasu podařilo brankově odpovědět a dvěma góly otočit výsledek první půle. Ve druhém poločase Devianti navýšili stav utkání na 3:1. Byli lepším mužstvem, hosté sice snížili na jednu branku, ale domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek a po zásluze brali první místo.

Vítězem 30.ročníku turnaje v sálovém fotbale POHÁR MAXMILIÁNA RUMPÁLA se stalo mužstvo SK DEVIANTI České Budějovice, gratulujeme.