Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník - Bombarďáci ve Zlíně obrali o bod silné Brno

24.12.2015, 09:36 | vložil: Petr Koseček

Zlín - K posledním letošním zápasům 1. celostátní ligy sálovkářů zamířila žlutočerná družina větřínských Bombarďáků do Zlína.

Jediný jihočeský zástupce v nejvyšší soutěži futsalu – sálového fotbalu se utkal s dvěma moravskými soupeři z horní poloviny tabulky a domů si vezl cenný bod.

13. kolo: Gioia Brno – Bombarďáci Větřní 1:1 (0:0). V utkání s favorizovaným třetím týmem tabulky držela družinka Jihočechů krok a po bezbrankové půli dokonce šla do vedení ve 29. minutě jubilejní desátou trefou v sezoně kanonýra Václava Caise. Brňané kontrovali už za minutu gólem svého ostrostřelce Cenka – a body se nakonec dělily. Za zmínku stojí, že nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen větřínský Jiří Babouček, jindy útočník, který zaskakoval mezi tyčemi!

14. kolo: SMR Plus Zlín – Bombarďáci Větřní 3:1 (1:0), branky: 10. Julina, 32. Brhel, 35. Kovář – 27. Cais. V přímém souboji o čtvrtou příčku průběžné tabulky stačili žlutočerní po pauze ještě smazat náskok domácích, ale na další dvě trefy již odpověď nenašli. Václav Cais se trefil pojedenácté v tomto ročníku a spolu s Caizlem z Dobříče a Holečkem z Chemcomexu se nyní dělí o první místo v pořadí ligových ostrostřelců.

Sestava Bombarďáků: Babouček – Dychtl, Cais, Soukup, Sláma, Grznárik.

Další výsledky 13. a 14. kola: Mor. Třebová – Polička 1:4, Futsal Praha – Jilemnice 3:0, Chemcomex – Jilemnice 6:1, Futsal Praha – Vysoké Mýto 0:4, Chemcomex – Vysoké Mýto 4:0, Gioia Brno – Dobříč 3:3, Zlín – Dobříč 5:2.

Větřínští sice po tomto jednobodovém výjezdu klesli v pořadí na pátou příčku, ale osmička by jim už uniknout neměla. O další vylepšení bodového konta se žlutočerní budou pokoušet až druhou lednovou sobotu, kdy zamíří do pražského Radotína, kde je čekají souboje s týmy Šakalí hněv Moravská Třebová a VPS Novabrik Polička.

Autor: Karel Vosika