ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Stříbro z mistrovství Evropy? Talentovanému Dvořákovi stačily tři minuty

zobrazit foto

25.12.2015, 09:56 | vložil: Petr Koseček

Podivín – Jak získat stříbrnou medaili z evropského šampionátu? Někdy se na to pořádně nadřete. Jindy máte štěstí. Jste na správném místě a ve správnou chvíli. Spíše druhá varianta platí v případě mladého fotbalisty z Podivína Jana Dvořáka. Ten se stal vicemistrem Evropy do 21 let v sálové kopané.

Tu přitom hrál jen minulou zimu. „Tam mě viděl trenér Gioiy Brno, která hraje nejvyšší soutěž. Právě on byl zodpovědný za nominaci z našeho regionu. Dostal jsme pozvánku na kemp, a jel jsem to zkusit," povídá devatenáctiletý fotbalista.

Na testech uspěl a trenéři národního týmu jej vybrali na turnaj. „Je docela sranda, že jsem hrál sálovku jen jako součást přípravy a pak jel na šampionát," přiznává s úsměvem subtilní hráč, který za Podivín hraje I. B třídu.

Protože má se sálovkou minimální zkušenosti, mnoho prostoru na turnaji nedostal. „Hrál jsem asi tři minuty, nestojí to ani za řeč," mávl Dvořák rukou.

Díky naběhnutí do duelu s Kazachstánem si ale medaili zasloužil. Nakonec stříbrnou, protože ve finále nestačili mladí Češi na Belgičany. „Ti byli luxusní. I moji spoluhráči, kteří sálovku hrávají. Já mezi nimi byl amatér. To oni byli druzí," smál se talentovaný záložník, který už ovšem obdržel nabídky, aby sálovou kopanou hrával v Brně.

„Zatím si to rozmýšlím. Nevím, jak bych ji stíhal se školou a velkým fotbalem," podotkl mladík, který i ve velkém fotbale dostal několik nabídek z vyšší soutěže. Zatím ale zůstane věrný Podivínu.

Stal se zřejmě prvním reprezentantem v historii oddílu. A rovnou medailistou. „Pocit to je opravdu skvělý," doplnil Dvořák, který si pochvaloval i dějiště turnaje.

V letovisku Lloret de Mar panovaly teploty kolem dvaceti stupňů. „Venku jsme chodili jen v reprezentačních teplákovkách, to bylo hodně příjemné," vzpomínal na příjemný začátek prosince u středozemní­ho moře.

Lloret de Mar leží na půli cesty mezi Barcelonou a francouzskými hranicemi. Je tak v samém srdci hrdého Katalánska. „Všude vlály jejich červenožluté vlajky. Když jsme přijeli, dokonce jsme viděli i demonstrace," upozornil Dvořák na fakt, že obyvatelé nejbohatšího španělského regionu touží po nezávislosti a dávají to hlasitě najevo. Možná kvůli politice tak nebyl šampionát příliš hojně navštěvovaný.


Autor: Michal Čejka, Břeclavský deník
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: