ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

SK Demolice České Budějovice vítězem Jávři Cupu 2015

zobrazit foto

28.12.2015, 11:19 | vložil: Petr Koseček

Již devátý ročník turnaje Jávři Cup byl k vidění v neděli 27. prosince, v hale Hosport Staré Hodějovice. Tradičně se ve dvou skupinách utkalo osm týmů a ty pak byly, podle umístění ve skupinách, nasazeny do pavouka play off. Letošní ročník přinesl některé změny v organizaci. Ta nejzásadnější byla v tom, že při nerozhodném výsledku utkání ve skupině, rozhodovala o přidělení druhého bodu do tabulky střelba penalt.


Svou porci šesti zápasů nejlépe zvládli hráči Demolice, kteří se probojovali až do toho posledního zápasu turnaje, ten vyhráli a pro následující rok jim patří putovní pohár turnaje. Pojďme se ale na dění v hodějovické hale podívat podívat pěkně od začátku. Začněme třeba tím, že letos byl Jávři Cup nebývale vyrovnaný a žádnému z týmů se nepodařilo projít celým turnajem bez zaváhání. Pro nezávislého diváka to ale přineslo ještě větší atraktivitu. Nic totiž nebylo jasně dáno předem a ambice na celkové vítězství mohli mít i ti, kterým se zápasy ve skupině zase až tak nepovedly.


Skupinu A vyhrál Archeus, který ztratil pouze jeden bod, když ve svém úvodním utkání remizoval s Veterány Slávie, kteří ve skupině obsadili druhé místo. Lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále si vítězstvím nad Doubravicí zajistili "hodějovické legendy", které se letos představili pod názvem Kopyta-Hosport. Na hráče FC Doubravice, kterým návštěvníci našich stránek v předturnajové anketě nejvíc věřili, zbyla čtvrtá příčka a jistota, že cesta dál povede pouze přes vítěze druhé skupiny, skupiny B.


A tímto vítězem se stali Jávři. Ani oni ale neprošli skupinou úplně bez zaváhání a i oni ztratili hned v úvodu skupiny, když porazili Demolici až na penalty. Pro hráče Demolice to ale byla také jediná ztráta a výsledkem bylo jejich druhé místo ve skupině, v těsném závěsu za Jávry. Nejdále to měly do Starých Hodějovic naši hosté z Vimperka. O družstvu Dynamo Jelimani se dá říct, že jsou pravidelným účastníkem Jávři Cupu a vždy je rádi potkáváme. Výhra nad loňským finalistou, Botafogem Srubec, posunula Jelimany na třetí místo ve skupině B. Veteránům ze Srubce se letos příliš nedařilo. Přece jen, roky zastavit nejdou a Botafogo se na palubovce začíná potkávat s protihráči, z nichž někteří jsou téměř o generaci mladší. Přesto stále dokážou své soupeře pořádně prohnat.
Čtvrtfinále je sítem, které rozhoduje o tom, pro koho turnaj končí a naopak, kdo bude mít možnost hrát o příčky nejvyšší. A tak vyrovnaná čtvrtfinále, jako to bylo tentokrát, historie turnaje opravdu nepamatuje. Ve všech čtyřech zápasech se bojovalo od první do poslední sekundy, misky vah se nakláněly tu na jednu, tu na druhou stranu, no a o postupujících rozhodovaly oravdu pouze drobnosti. Hráči Archeusu asi opravdu nečekali, že se s Botafogem až tak nadřou a o postup se budou obávat až do závěrečného hvizdu. Stejně dramatické bylo i druhé čtvrtfinále. Kopyta byla kousek od postupu a Demolice naopak na pokraji vyřazení. K obratu ale zavelel brankář Demolice Vařák, který za stavu 0:2 famózním zákrokem zabránil třetímu gólu ve své síti a naopak rozehrál akci která vedla ke snížení a následnému překlopení stavu ve prospěch pozdějších vítězů. A aby nebylo dramat málo, vyrovnaný a úporný boj přinesl i duel Veteránů Slávie s Vimperkem, ze kterého nakonec vyšli lépe hráči Dynama Jelimani. První kolo play off pak zakončilo derby Jávrů a Doubravice. Ani tento zápas nebyl pro vítěze skupiny B procházka růžovým sadem a doubravičtí nedali svým parťákům z klubu vůbec nic zadarmo.
Turnaj tedy pokračoval pro čtveřici Archeus, Demolice, Jelimani a Jávři. První dvě družstva sehrála další drama, skóre se přelévalo ze strany na stranu a šťastnějšími byli nakonec hráči Demolice. Druhé semifinále bylo něco úplně jiného. Na každého někdy přijde zápas blbec a naopak, někdy se to sejde tak, že do čeho kopnete, to skončí v protivníkově brance. A nějak takhle probíhalo střetnutí Vimperka s Jávry. Ten konečný stav byl pro Jelimany hrůzostrašný, ale tak to občas v sálovce bývá. Ještě než došlo k vyvrcholení turnaje a rozehrál se finálový zápas, bylo třeba rozhodnout o tom, kdo obsadí bronzový stupínek. O třetí místo se utkali poražení semifinalisté už pouze formou střelby ze značky pokutového kopu a lépe se dařilo vimperským sálovkářům. Rozhodující penaltu proměnil David Pek a zajistil tak svému týmu pohár za třetí místo.
Oba finalisté, Jávři i Demolice, společným zápasem v turnaji začínali a osud a hlavně předchozí výsledky tomu chtěly, že spolu celý turnaj i zakončovali. Ve skupině spolu remizovali a pro oba soupeře to byla jejich jediná ztráta v průběhu Jávři Cupu. Jávři začali finále lépe a šli do dvoubrankového vedení. Pro Demolici ale nebylo dohánění ztráty nic, s čím by si nedokázala poradit a stav vyrovnala. Na to Jávři stačili ještě zareagovat. Nejlepší střelec turnaje, Dominik Hric, poslal svůj tým opět do vedení, ale ani to nestačilo. Hráči Demolice dvěma góly opět zaveleli k obratu, na který již Jávři odpovědět nedokázali.
Mimo kolektivních cen se rozdělovaly i ty individuální. Nejlepším střelcem turnaje se stal Dominik Hric (Jávři), autor jedenácti branek, cenu pro nejlepšího brankáře si odnesl Zdenek Vařák starší (Demolice) a nejlepším hráčem turnaje vyhlásili pořadatelé Emersona Limu (Demolice). Vyhlášena byla i sestava all stars turnaje ve složení Radek Farka (Jávři) - Martin Fischer (Kopyta-Hosport), Tomáš Leština (Demolice), Stanislav Škarda (Jávři), Zdenek Vařák mladší (Demolice). A závěrem ještě zbývá doplnit, že celý turnaj odpískala dvojice rozhodčích Luboš Zabilka a Jiří Kolář a jako zajímavost uvést, že mezi střelce se zapsal i brankář Vimperka Patrik Vaculka.
VÝSLEDKY:

Skupina A

Archeus ČB - Veteráni Slávie ČB 1:1 (Riegel - Nevosad) 2:1 p.k.

Kopyta-Hosport - FC Doubravice 4:0 (Fischer, Bez, Šíma, Straka)

FC Doubravice - Archeus ČB 2:5 (Dolejšek, Hrubý - 2 Šauer, Mičan, Riegel, Chmátal)

Veteráni Slávie ČB - Kopyta-Hosport 5:1 (2 Sedláček, Turek, Arnold, David Mendlík - Straka)

Archeus ČB - Kopyta-Hosport 3:2 (2 Chmátal, Riegel - Bez, Raitr)

FC Doubravice - Veteráni Slávie ČB 2:2 (2 Rudolf - Sedláček, Turek) 3:2 p.k.

Tabulka

1. Archeus ČB 8 bodů 9:5

2. Veteráni Slávie ČB 5 bodů 8:4

3. Kopyta-Hosport 3 body 7:8

4. FC Doubravice 2 body 4:11
Skupina B

Jávři ČB - SK Demolice ČB 2:2 (Hric, Škarda - Dalipi, Troup) 3:1 p.k.

Dynamo Jelimani Vimperk - Botafogo Srubec 3:2 (David Pek, Frk, Pankratz - Novák, Adam)

Botafogo Srubec - Jávři ČB 1:5 (Novák - 2 Hric, 2 Škarda, Zimandl)

SK Demolice ČB - Dynamo Jelimani Vimperk 3:1 (Vařák ml., Leština, Lima - David Pek)

Jávři ČB - Dynamo Jelimani Vimperk 2:0 (Janeček, Hric) ŽK 0:1 (Miroslav Pek)

Botafogo Srubec - SK Demolice ČB 3:6 (Vařil, Hekrle, Adam - 3 Lima, 2 Leština, Vařák ml.)

Tabulka

1. Jávři ČB 8 bodů 9:3

2. SK Demolice ČB 7 bodů 11:6

3. Dynamo Jelimani Vimperk 3 body 4:7

4. Botafogo Srubec 0 bodů 6:14
Čtvrtfinále

Archeus ČB - Botafogo Srubec 3:2 (Nikodem, Chmátal, Riegel - Novák, Kalina)

SK Demolice ČB - Kopyta-Hosport 3:2 (Dalipi, Lima, Vařák ml. - Straka, Fischer) ŽK 0:1 (Janovský)

Veteráni Slávie ČB - Dynamo Jelimani Vimperk 3:4 (2 Sedláček, Arnold - Pankratz, Miroslav Pek, Vaculka, David Pek)

Jávři ČB - FC Doubravice 4:2 (2 Hric, Zimandl, Šilha - Vazač, Dolejšek)
Semifinále

Archeus ČB - SK Demolice ČB 4:5 (2 Nikodem, Chmátal, Šauer - 2 Vařák ml., 2 Leština, Dalipi)

Dynamo Jelimani Vimperk - Jávři ČB 1:9 (David Pek - 3 Hric, 2 Janoušek, 2 Zimandl, Janeček, Škarda)
O 3.místo

Archeus ČB - Dynamo Jelimani Vimperk 5:6 p.k. (vítězný p.k. David Pek)
Finále

SK Demolice ČB - Jávři ČB 4:3 (2 Leština, Lima, Dalipi - 2 Hric, Škarda)
Celkové pořadí

1. SK Demolice ČB

2. Jávři ČB

3. Dynamo Jelimani Vimperk

4. Archeus ČB

5. poražení čtvrtfinalisté

- Veteráni Slávie ČB

- Kopyta-Hosport

- FC Doubravice

- Botafogo Srubec
Nejlepší střelec

Dominik Hric (Jávři ČB)

Nejlepší brankář

Zdenek Vařák starší (SK Demolice ČB)

Nejlepší hráč

Emerson Lima (SK Demolice ČB)
All Stars Team

Radek Farka (Jávři ČB) - Martin Fischer (Kopyta-Hosport), Tomáš Leština (SK Demolice ČB), Stanislav Škarda (Jávři ČB), Zdenek Vařák mladší (SK Demolice ČB)
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: