ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

V pořadí již 28. memoriál M. Kotraby a 18. ročník H. Bálka v sálové kopané ve Vilémově vyhrál tým Komáři Filipov

zobrazit foto

30.12.2015, 09:07 | vložil: Petr Koseček

Za účasti 12-ti kvalitních mužstev, z toho tří zcela nových, byl v sobotu 26.12.2015 odehrán velmi populární turnaj v sálové kopané ve Vilémovské sportovní hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když ze čtyř velkých favoritů – SC Stap Vilémov, Kádě 5000 Velký Šenov, FC Juniors Děčín a Jackovi kluci Varnsdorf - se ani jeden z nich neprobojoval do semifinále!!! Další z velkých favoritů – Bílá Vdova Varnsdorf obsadil 4. místo. Vítěz turnaje - Komáři Filipov skončili ve skupině sice až na 3. místě, ale pak již, až kromě penaltového semifinálového rozstřelu s týmem Stap Vilémov, nenašli vážnějšího soupeře.

Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté jako např. Matěj Kotiš hrající 2. ligu za Varnsdorf, Vlasta Stožický hrající nyní za Litoměřice, dále královodvorský Milan Petr, vilémovští T. Jägr, Čuda, Kopřiva, Bílek, Jindřich a Kaňkovský, dále mnozí hráči působící v Rakousku či Německu jako např. Hubený, Hájek a mnoho dalších. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech mužstvech a v jedné bylo mužstev pět. Vzhledem k tomu, že se nečekaně nedostavil tým Mikulášovic, tak z každé skupiny postoupila do play off všechna mužstva.

Přímo do čtvrtfinále postoupila 4 nejlepší mužstva ze skupin a sice SC Stap „A“, Stap Vilémov, Bílá Vdova a Hapťák, z nich se ale do finále nikdo neprobojoval. O vyrovnanosti turnaje svědčí i plichty v play off a tudíž atraktivní penaltové rozstřely, které byly letos tři!!! Celý turnajový maratón měl 32 utkání v délce 1x12 minut, které bez větších problémů odřídila trojice rozhodčích – Sabó, Michek a Červený.

Výsledky od play off:
1. kolo: Komáři Filipov – Babula Team Praha 6:0, FK Rumburk – Jackovi kluci Varnsdorf 1:1 (3:2 na PK), FC Juniors Děčín – SC Stap Vilémov „B“ 1:0, Repre Šluknov – Kádě 5000 Velký Šenov 2:1.
Čtvrtfinále: Komáři Filipov – SC Stap „A“ 3:1, Stap Vilémov – FK Rumburk 1:0, Bílá Vdova Varnsdorf – FC Juniors 4:2, Repre Šluknov – Hapťák Šluknov 2:1.
Semifinále: Komáři Filipov – Stap Vilémov 1:1 (4:3 na PK), Repre – Bílá Vdova 2:0.
O 3. místo: Stap Vilémov – Bílá Vdova Varnsdorf 2:0.
Finále: Komáři Filipov - Repre Šluknov 2:0.

Vyhodnocení nejlepších jednotlivců a kolektivů:
Nejlepší hráč: Kaňkovský K. – Stap Vilémov
Nejlepší brankář: Zoul M. – Repre Šluknov
Nejlepší střelec: Stožický V. – 10 gólů – Komáři Filipov
Nejlepší rozhodčí: Sabó M. – Rumburk
Nejstarší hráč: Šťastný P. – Babula Team Praha – 69 let !!!! Rekord turnajů !!!
Cena Fair Play: Babula Team Praha – nejvzdálenější tým
Nejlepší domácí celek: Stap Vilémov – 3. místo

Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a velmi bohaté dárkové koše. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková - sestra zesnulého Honzy Bálka společně s místostarostkou obce paní Bohunkou Mošovskou, funkcionáři Fanda klubu, Sálovka Clubu Stap a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil tradičně i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo okolo 150 a to jak místních tak i z celého širokého okolí. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z velmi povedených turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán. Škoda jen, že ubývá mužstev, což je na druhou stranu smutné, když po loňských 13-ti se na něj letos přihlásilo znovu jen 13 a z nich se ještě jeden nedostavil. Před dvěma lety jich bylo 20.

Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.

Pořadatelé děkují touto cestou všem sponzorům, kteří se na této akci spolupodíleli a díky nimž bylo možno zajistit velice hodnotné ceny, které přesáhly sumu 15 tisíc Kč !!!
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: