Novinky ze sálového fotbalu-futsalu v Norsku .....více v sekci Aktuality

Prachatický deník - Rumpál a Strabag potvrzují role spolufavoritů soutěže

9.1.2016, 09:34 | vložil: Petr Koseček

Prachatice, Vimperk – Nedělní dvoukolo Prachatické futsal ligy, které se tentokrát hrálo ve Vimperku, zakončilo první polovinu základní části soutěže.

Na čele tabulky není nic nového, Rumpál i Strabag vyhrály své zápasy. Jednou však ztratili na domácí palubovce Jelimani Vimperk a střed tabulky se tak zajímavě vyrovnal. Dalším překvapením víkendu byla ztráta Moucha Teamu v souboji se Zbytinami. Podívejme se na jednotlivá utkání komentáři rozhodčích.

Dynamo Jelimani Vimperk – Club 111 Prachatice 4:3 (1:1). Po vyrovnaném prvním poločase domácí zrychlili a výsledkem toho byly tři branky v síti soupeře. Poté hosté přidali na tempu a čtyři minuty před koncem snížili až na rozdíl jedné branky, vyrovnat se jim však nepodařilo. Branky: D. Pek 2, J. Král a Klose – Kotrch, Lukeš a Z. Kneifl.

Dynamo Jelimani Vimperk – FC Norton Prachatice 4:5 (2:3). Překvapení víkendových zápasů. Norton se po delší době sešel v plné síle a to se projevilo i na jeho kvalitnější hře. V průběhu zápasu neustále vedl o jednu branku, což nakonec vedlo k vítěznému výsledku. Ozdobou utkání byly výkony obou brankářů. Branky: D. Pek 2, J. Král a Záleský – Toncar a Rauscher 2, Hojdekr.

Young Boys Prachatice – Club 111 Prachatice 2:6 (2:2). Hosté potvrdili roli favorita a v poklidu zvítězili, když těžili především ze svých zkušeností. Branky: M. Babka a Novotný – Z. Kneifl 4, Janoušek a Lukeš.

1. FC Chroboly – FC Norton Prachatice 4:5 (2:1). Utkání bylo překvapivě po celou dobu vyrovnané. Skóre se přelévalo na obě strany vždy jen o jednu branku. Domácí bojovali, ale nakonec hosté zvítězili šťastným gólem tři minuty před koncem utkání. Branky: Starý 2, M. Kadlec a Häusler – Toncar 4, Rauscher.

1. FC Chroboly – Young Boys Prachatice 4:9 (3:2). Domácí vydrželi v tempu zápasu jen první poločas, kdy vedli o jednu branku. Od počátku druhého poločasu se projevila herní i fyzická převaha hostů, kteří si s přehledem dokráčeli k výraznému vítězství. Branky: Starý 2, Häusler a Schwinger – M. Markytán 4, Vojtíšek 2, D. Trojan, Talafous a Novotný.

SK Strabag Prachatice – FC Moucha Team Prachatice 4:2 (0:2). Hosté nastoupili s velmi dobrou obrannou taktikou podpořenou výborně chytajícím Medřickým, což jim přineslo i poločasové vedení o dvě branky. Po přestávce pokračovali domácí v dobývání hostující branky a nakonec se jim v posledních deseti minutách podařilo vyrovnat a poté vstřelit i dvě branky znamenající vítězství. Branky: Cais 2, R. Žurek a Pasecký – Maurský a Maun.

FC Zbytiny – FC Moucha Team Prachatice 4:3 (0:0). Po vyrovnaném poločase se favorizovaní hosté dostali do vedení o dvě branky. Tento stav byl ještě pět minut před koncem. Pak ale v závěru nepochopitelně polevili, domácím se nejdříve podařilo vyrovnat a patnáct vteřin před koncem Lebedou vstřelit i vítězný gól. Branky: Lebeda a Vlček 2 – Brzobohatý 2, Mareš.

Sokol Lhenice – SK Strabag Prachatice 4:5 (2:2). Velmi vyrovnané a pohledné utkání bez zbytečných faulů skončilo jednobrankovým vítězstvím hostů, kteří byli přeci jen po celý zápas lepším týmem. Branky: Mahák 2, Trnka a P. Prenner – Pasecký 3, R. Žurek a Vojta.

FC Zbytiny – TK Rumpál Prachatice 2:7 (1:4). Utkání bylo ze strany hostů hráno jen v tréninkovém tempu před dalším důležitým utkáním. Byli jednoznačně lepším týmem a zvítězili nad snaživým domácím celkem s velkým přehledem. Branky: Weber a V. Sova – Šicner 3, M. Kochma, Turek, B. Pravda a Málek.

Sokol Lhenice – TK Rumpál Prachatice 6:11 (3:5). Utkání začalo překvapivým tlakem domácích, kteří po deseti minutách vedli 2:0. Poté, po oddechovém čase, hosté zpřesnili a zrychlili hru a vstřelením čtyř branek v řadě otočili průběh zápasu. Od této chvíle se hrál bezstarostný futsal bez většího bránění, na obou stranách přibývalo vstřelených branek. Hosté byli pohotovější a výrazně zvítězili.Branky: Mrkvička a Maxa 2, Mahák a Beran – Šicner 4, Málek 3, Boháč st., Wimberský, Kochma a B. Pravda.

10. Zbytiny 0 0 8 31:99 3

Nejlepší střelci po 9. kole: 29 – P. Pasecký (Strabag). 23 – D. Pek Jelimani). 18 – V. Pankratz (Jelimani). 17 – J. Mrkvička (Lhenice), Málek a Šicner (oba Rumpál).

Příští program – Sobota 9. ledna: 8.30 Dynamo Jelimani – Young Boys, 9.20 Norton – Young Boys, 10.10 Dynamo Jelimani – Chroboly, 11.00 Norton – Club 111, 11.50 Chroboly – Club 111. Neděle 10. ledna: 15.00 Moucha Team – Rumpál, 15.50 Strabag – Rumpál, 16.40 Lhenice – Moucha Team, 17.30 Strabag – Zbytiny, 18.20 Lhenice – Zbytiny.