Pro nováčka z Moravské Třebové je hala v Radotíně zakletá

12.1.2016, 15:45 | vložil: Petr Koseček

První letošní (9. 1. 2016) ligové zápasy nás opět zavály do radotínské sportovní haly. Pod pořadatelskou taktovkou týmu FK ADRIA Dobříč se tu odehrály čtyři zápasy 15. a 16.kola Futsal ligy, Celostátní ligy ve futsalu – sálovém fotbalu.

Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan 5:1 (1:1)
Střelci: Cais 3, Žilenko, Weinhard – Staněk

Od začátku zápasu jsme byli pod soustavným tlakem sálovkářů z Větřní. Několikrát nás opět zachránila branková konstrukce a jako vždy skvělý Vykydal. V 17. minutě se Bombarďáci ujali zaslouženého vedení, nicméně souhra dua Kozák – Staněk necelou minutu později zajistila šakalům poločasovou remízu. Začátek druhé půle se nesl ve znamení přelévání hry a z toho pramenících šancí. Tu největší třebovskou měl na kopačce Kozák, když ale ani na dvakrát nepřekonal bezmocného gólmana, přišel zasloužený trest. V čase 8:53 totiž vstřelil branku nejlepší ligový střelec Cais a ukázalo se to byla branka vítězná. V dalším průběhu utkání již přetížená obrana nebyla schopná zamezit nárůstu skóre a bombarďák Cais zkompletoval hattrick. Právě jeho start byl oním pověstným jazýčkem na vahách, který rozhodl ve prospěch soupeře.

FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan 2:1 (1:0)
Střelci: Chaloupka, Caizl – Němec

Druhé utkání a stejný scénář. Přežitý úvodní tlak, vyrovnání hry, vytvořené šance, ale do vedení jde smolně po Chaloupkově trefě Dobříč. Hned na začátku druhého poločasu navýšil skóre Caizl a vypadalo to na jasnou záležitost Adrie. Opak byl pravdou. Taktovku hry převzali třebovští futsalisté a v 10. minutě z tohoto tlaku rezultovalo snížení Němce. Na víc nám, i přes veškerou snahu, bohužel nezbyly síly a z Prahy jsme opět odjeli s prázdnou. Výkon s Dobříčí ale zanechal sympatický dojem.

„Sobota 9. ledna 2016 byla pro náš klub hned z několika důvodů přelomová. Oficiální název klubu se mění na Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan. Dále bylo rozhodnuto, že budeme pořadatelem Národního finále Českého poháru České federace sálového fotbalu, které se uskuteční 30. ledna 2016 v Litomyšli. V neposlední řadě jsme zaplacením startovného potvrdili účast na poháru poháru UEFS (1. – 6. 5. 2016) ve španělském Lloret De Mar.“

Moravská Třebová: Vykydal – Marek, Müller, Sedláček, Staněk, Potáček, Huryta, P. Němec, Kozák, Suchý