ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Premiérovým vítězem turnaje Humility cup je Smrt pod kopyty žížal .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - V Praze uspěl jen Novabrik, Šakalové bez bodu

zobrazit foto

12.1.2016, 15:54 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – První novoroční dějství celostátní ligy v sálovém fotbale se vydařilo poličskému týmu VPS Novabrik, který si z Radotína odvezl plný počet šesti bodů a tím si prakticky zajistil druhé místo v základní části.

Třebovští Šakalové bojovali o potřebné body marně, ale i tak mají stále naději na postup do play off.

Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 5:1 (1:1)

Branky: Cais 3, Žilenko, Weinhard – Staněk.

Hosté se od začátku dostali pod soustavný tlak, jemuž čelili díky skvělému Vykydalovi a několikrát i za pomoci brankové konstrukce. Do poločasu kapitulovali jen jednou, navíc hned vzápětí po souhře Kozáka se Staňkem vyrovnali. Po změně stran mohl kormidlem zápasu otočit Kozák, jenže ani nadvakrát nepřekonal bezmocného gólmana. Přišel zasloužený trest, branka nejlepšího střelce ligy Caise se ukázala jako vítězná. „Naše přetížená obrana už nebyla schopna zamezit nárůstu skóre a právě Cais byl jazýčkem na vahách, který rozhodl ve prospěch soupeře," řekl předseda klubu Petr Matoušek.

FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová 2:1 (1:0)

Branky: Chaloupka, Caizl – Němec.

Druhý duel nabídl podobný scénář. „Přežitý úvodní tlak soupeře, vyrovnání hry, vytvoření šancí, ale vedení domácích po smolném gólu. Ti hned na začátku druhé půle navýšili skóre, takže to vypadalo na jasnou záležitost Adrie. Opak byl však pravdou. Převzali jsme taktovku hry a z tlaku rezultovalo snížení Němce. Na víc nám, i přes značnou snahu, již bohužel nezbývaly síly. Ale výkon s Dobříčí zanechal sympatický dojem," sdělil k utkání Petr Matoušek.

Moravská Třebová: Vykydal – Marek, Müller, Sedláček, Staněk, Potáček, Huryta, Němec, Kozák, Suchý.

Bombarďáci Větřní – VPS Novabrik Polička 2:3 (0:1)

Branky: Sláma, Cais – Vondra, Mužík, Stejskal

Poličští byli od 11. minuty, kdy se trefil Vondra, neustále v mírném vedení, ale hra byla vyrovnaná a houževnatý soupeř „kousal" až do konce. V závěru to často „hořelo" před oběma brankami, Novabrik si však vítězství nenechal sebrat, byť Bombarďáci udělali všechno pro to, aby alespoň bod urvali. „V zápase jsme nakonec byli o gól šťastnější. Soupeř zahrál velice dobře a po celou dobu nás pořádně trápil. Nebylo to zase tak daleko, aby byl výsledek obrácený," uvědomoval si trenér VPS František Švec.

FK Adria Dobříč – VPS Novabrik Polička 2:5 (1:1)

Branky: Slavík, Chaloupka – Mužík 2, Kovář, Navrátil, Stejskal

S dalším z možných soupeřů pro blížící se play off Polička na začátku druhé půlky prohrávala 1:2 a teprve potom zlepšeným výkonem vývoj obrátila ve svůj prospěch. Mohutný finiš rozjel vyrovnáním Navrátil a tři góly v posledních deseti minutách rozmetaly pochybnosti o výsledku. „Dobříč hrála jen v šesti lidech a únava na nich byla více znát než na nás, i když my byli v sedmi. Se ziskem šesti bodů jsem samozřejmě spokojen, ale v poslední době chybí naší hře lehkost a je taková kostrbatá a upracovaná. Teď nás čekají dva domácí turnaje proti kvalitním týmům, což by měla být dobrá prověrka pro play off. Bude ale záležet, jak na tom budeme po zdravotní stránce, protože zatím to není bohužel optimální a nastupujeme nekompletní," lituje absencí poličský trenér.

Polička: Slaný – Švec, Vondra, Jílek, Navrátil, Mužík, Kovář, Stejskal.

Další výsledky:

15. – 16. kolo: Chemcomex Praha – Brno 4:1 a Zlín 10:1, Futsal Praha – Zlín 1:2 a Brno 1:4, Jilemnice – Vysoké Mýto 3:3. 5. – 6. kolo: Vysoké Mýto – Jilemnice 1:2.

Pořadí:

1. Chemcomex Praha (46), 2. Polička (36), 3. Brno (23), 4. Zlín (21), 5. Větřní (19), 6. Jilemnice (16), 7. Dobříč (14), 8. Moravská Třebová (11), 9. Futsal Praha (9), 10. Vysoké Mýto (8).

Předposlední turnaj základní části celostátní ligy se bude hrát v sobotu 16. ledna v Poličce a okresní dvojice se střetne s moravskými rivaly z Brna a Zlína. Začátek je v 10 hodin.

Novinky u Šakalů:

Od soboty 9. ledna se třebovský klub oficiálně jmenuje Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan. Dále bylo rozhodnuto, že bude pořadatelem Národního finále českého poháru, které se uskuteční v sobotu 30. ledna v městské sportovní hale v Litomyšli. V neposlední řadě Šakalové uhrazením startovného potvrdili účast na Poháru UEFS od 1. do 6. května ve španělském Lloret De Mar.Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: