Bývalý ligový účastník z Vyškova odmítl nabídku na 1. ligu FIFA futsalu .....více v sekci Aktuality

Naše Pojizeří - Ve dvojutkání s Vysokým Mýtem brali Jilemničtí těsnou výhru a remízu

14.1.2016, 19:33 | vložil: Petr Koseček

Celostátní liga v sálovém fotbale pokračovala pro jilemnické hráče v sobotu 9. ledna dvojutkáním proti týmu FC Družba Vysoké Mýto. V prvním utkání zajistil konečnou remízu 3:3 Jilemnici v poslední minutě kapitán Pavel Kraus. I druhé utkání bylo velmi vyrovnané, ale Jilemničtí si v něm připsali cennou výhru 2:1.

„V obou utkáních se předvedli brankáři. Vytvořili jsme si více šancí, ale hráčům chyběl klid v koncovce a přesnost nebo se zaskvěl gólman Vysokého Mýta," dodal prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

V příštím kole hrají Jilemničtí v sobotu 16. ledna ve Vysokém Mýtě, kde se střetnou s Větřním a Dobříčí. To zřejmě budou klíčová utkání před play off, protože v posledním dvoukole 23. ledna budou čekat Jilemnici silní Zlín a Brno.

SK Sico SC Jilemnice - FC Družba Vysoké Mýto 3:3 (1:1)

Do 9. minuty utkání se hrála rychlá a vyrovnaná sálovka, pak přišla chyba v domácích řadách a hosté svou šanci proměnili přehozením brankáře - 0:1. Domácí zvýšili tlak, z kterého dokázali vyrovnat Fišarem na 1:1. Kapitán Jilemnice Kraus mohl strhnout vedení na svou stranu, ale nedokázal proměnit nabídnutou šanci před odkrytou bránou.

Druhý poločas začali Jilemničtí lépe a hned v úvodu dokázali při rychlém protiútoku zvýšit Srkalem na 2:1. Hostům se ovšem podařilo tři minuty před koncem přesnými přihrávkami proměnit jasnou šanci a o minutu později dokonce po pěkné kombinaci vedli. V poslední minutě ale dokázal vyrovnat po rozehraném signálu domácích kapitán Kraus na konečných 3:3.

Branky: 16. Fišar, 25. Srkal, 40. Kraus - 9. Hovorka, 37. Novák, 38. Valášek. Rozhodčí: Petroušek, Hladík, ŽK: 0:1.

FC Družba Vysoké Mýto - SK Sico SC Jilemnice 1:2 (1:1)

Odvetné utkání se hrálo ve stejný den znovu v Jilemnici a bylo vlastně dohrávkou 5. kola. Hned na začátku se dostali hráči Vysokého Mýta do vedení, ale ve 4. minutě dokázali Jilemničtí po samostatném úniku Krause srovnat na 1:1. Po trestném kopu Vysokého Mýta hráči Jilemnice ve 27. minutě dokázali využít nepozornosti soupeře a zvrátili výsledek ve svůj prospěch. Poté měli Jilemničtí další šance, ale výborný brankář vysokého Mýta za svá záda míč nepropustil, přesto domácí bezpečně udrželi těsnou výhru.

Branky: 1. Novák - 4. Kraus, 27. Fišar. Rozhodčí: Hladík, Prinz, ŽK: 3:2. Sestava Jilemnice na turnaji: Pivoňka (1. zápas), Richter (2. zápas) - Kraus, Šnorbert, Paulů, Srkal, Smolík, Fišar, Machát, Hampl.

Další utkání 15. a 16. kola: Větřní - Moravská Třebová 5:1, Dobříč - Moravská Třebová 2:1, Větřní - Polička 2:3, Futsal Praha - Brno 0:4, Chemcomex Praha - Brno 4:1, Futsal Praha - Zlín 1:2, Chemcomex Praha - Zlín 10:1.

Ještě před vánoční přestávkou sehráli jilemničtí sáloví fotbalisté dva utkání na turnaji v Radotíně 19. prosince. Zde se jim ale nedařilo, když podlehli silnému Chemcomexu, ale překvapivě i Futsalu Praha.

Futsal Praha - SK Sico SC Jilemnice 3:0 (1:0)

Branky: 13. a 25. Výborný, 31. Lennon. Rozhodčí: Tománek, Hradil, ŽK: 0:3.

Chemcomex Praha - SK Sico SC Jilemnice 6:1 (3:1)

Branky: 9. Havrda, 19. Bialek, 19. Rott, 25. a 37. Holeček, 39. Šafránek. Rozhodčí: Tománek, Povolný, ŽK: 2:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Richter - Šnorbert, Smolík, Horáček, Srkal, Machát, Hampl, Paulů, Kraus.