ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Informace ze sálového fotbalu - futsalu v jižních Čechách .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Hrdějovice budou dějištěm MČR žen v sálovém fotbalu

zobrazit foto

14.1.2016, 19:37 | vložil: Petr Koseček

Poslední lednový den se v hrdějovické hale uskuteční mistrovství České republiky žen v sálovém fotbalu.

V předchozích letech se uskutečňovala pravidelně na jihu Čech jedna ze skupin kvalifikace, letos byl ale zájem o účast ze strany oddílů v ostatních částech republiky mizivý, případně vázla spolupráce s činovníky federace.

„Již před sezonou jsme byli rozhodnuti, že kromě mládežnických turnajů uspořádáme i turnaj žen, ale nevěděli jsme, zda to vzhledem k odtržení od federace bude moci být započítáno jako kvalifikace na mistrovství republiky“, upřesňuje předseda Českobudějovického svazu Luboš Zabilka.

„Nakonec jsme byli osloveni předsedou federace Milanem Semmlerem, zda bychom tento turnaj nepojali jako mistrovství České republiky, neboť zájem v ostatních krajích byl mizivý, můj osobní názor je, že i svědomí ze strany činovníků svazu, týkající se snahy uspořádat kvalifikační turnaje v krajích, není čisté“, dodává s úsměvem.

Nabídka uspořádat republikové mistrovství předsedu potěšila. „Bez rozmýšlení jsme ji přijali, i když uspořádání sebou samozřejmě přináší více starostí. Trochu mě mrzí, že nebudeme mít k dispozici větší halu a zázemí pro diváky, termín a místo již ale bylo pevně rezervováno a dané, nemělo v těchto dnech smysl poohlížet se po jiném“, má na mysli těžko dostupný pronájem v šibeničním termínu.

Paradoxně se mistrovství republiky zúčastní sedmička jihočeských týmů z osmi startujících. „Těší mě, že zájem o sálovku je na jihu Čech tak velký, je to ale odvislé od obětavosti dobrovolných funkcionářů, kterých je u nás zřejmě nejvíce“.

Turnaje se zúčastní Mokré, Borovany, J. Hradec, Blatná, Sokol S. Ústí, Protivín, Hradiště a osmým startujícím je největší favorit turnaje – Chemcomex Praha, několikanásobný mistr mající ve svých řadách excelentní futsalistku Petru Divišovou.

„Chtěl bych tímto pozvat nejenom fanoušky tohoto sportu, ale i širokou veřejnost, určitě za to bude poslední lednová neděle od osmi do šestnácti hodin v hrdějovické hale stát, kromě Kaplice se zde představí všechny jihočeské ženské týmy hrající fotbal“, uzavírá Luboš Zabilka malé pohlédnutí před mistrovstvím, na nějž by měl dorazit předávat ceny předseda federace Milan Semmler.

Zdroj: http://cbssf.webmium.com/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: