V Praze se uskutečnil první žákovský turnaj .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník - Bombarďáci vezli z Vysokého Mýta plný počet šesti bodů

19.1.2016, 15:44 | vložil: Petr Koseček

Vysoké Mýto - Větřínští futsalisté se sedmičkou statečných přesvědčivě zdolali jilemnické Sico i domácí Družbu a poskočili na čtvrté místo tabulky.

Na kanonýrská juniorská léta, kdy byl nejlepším hráčem ME kategorie do 21 let, nechal zavzpomínat Rudolf Weinhard (v popředí u míče z domácí partie s Vysokým Mýtem) a do sítě FC Družba nasázel bleskový hattrick v rozmezí osmi minut.Autor: Deník / Karel Vosika

Rozpis předposledního dvoukola základní části nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy – zavedl futsalisty jediného jihočeského zástupce ve žlutočerných barvách oddílu Bombarďáci Větřní do vysokomýtské sportovní haly.

Sedmička statečných Bombarďáků na turnaji potvrdila pověst černého koně této sezony, ze zápasů s jilemnickým SK Sico a domácím FC Družba zaknihovala plný počet šesti bodů a v průběžné tabulce si před posledním kolem první fáze sezony polepšila na vynikající čtvrté místo.

17. kolo: SK Sico SC Jilemnice – Bombarďáci Větřní 1:4 (0:4), branky: 38. Srkal – 1., 7. a 8. Weinhard, 3. Dychtl.

Jihočeši o zasloužené výhře nad kvalitním sousedem ze středu tabulky, který přijel i se slovenskými posilami, rozhodli raketovým nástupem, kdy si za necelých deset minut vytvořili určující náskok. Prapor žlutočerných tentokrát jako později vyhlášený nejlepší hráč utkání držel Rudolf Weinhard, jenž nechal zavzpomínat na svá juniorská léta (pozn. – nejlepší hráč MEJ kategorie U21 z roku 2009 v Třeboni) a blýskl se bleskovým hattrickem. V dalších minutách se sice Jilemničtí ze šoku postupně vzpamatovali, tlačili se do útoku, ale dobře organizovaná větřínská obrana v čele se spolehlivým brankářem Beránkem jim povolila jen čestný úspěch, a to navíc až dvě minuty před závěrečnou sirénou.

18. kolo: FC Družba Vysoké Mýto – Bombarďáci Větřní 1:5 (1:4), branky: 5. Hromádka – 8., 16. a 20. Cais, 11. Š. Beránek, 38. Grznárik.

V tomto utkání naopak lépe začal soupeř a po pěti minutách šel do vedení. To naštěstí hráčům Družby vydrželo jen necelé tři minuty, kdy se taktovky chopil větřínský kapitán Cais a vyrovnal. Za další tři minuty pak obrat dokonal gólman Štefan Beránek, jenž tečovanou střelou z vlastní poloviny překonal vysokomýtského brankáře Brandu. Definitivní rozhodnutí pak padlo v závěru první půle, kdy hosté dvěma góly svého kapitána z devítimetrových trestných kopů odskočili na 1:4. Z dalšího větřínského hattricku se pro změnu radoval Václav Cais, jenž si tím výrazně upevnil vedení v pořadí nejlepších kanonýrů soutěže (viz. dole). Pečeť na zaslouženou výhru Jihočechů pro změnu dal nejlepší střelec prosincového ME juniorů Jakub Grznárik – 1:5.

Sestava Bombarďáků: Š. Beránek – Dychtl, Weinhard, Grznárik, Sláma, Cais, Babouček.

Další výsledky 17. a 18. kola: Jilemnice – Dobříč 4:4, Vysoké Mýto – Dobříč 2:0, Moravská Třebová – Gioia Brno 2:3, Polička – Gioia Brno 2:0, Moravská Třebová – Zlín 1:5, Polička – Zlín 3:2.

Dvojzápas doma

Větřínští Bombarďáci, jak již bylo řečeno, si sedmou a osmou výhrou v probíhající sezoně polepšili na lichotivé čtvrté místo průběžné tabulky, které budou v derniéře základní části hájit v domácím prostředí.

Žlutočerní tuto sobotu 23. ledna přivítají v českokrumlovské městské sportovní hale celek Adrie Dobříč (dříve Nový Bor), se kterým sehrají dvojzápas (od 17 a 18 hodin) s vyhlídkou na co možná nejlepší umístění pro nadcházející vyřazovací část v play off.

Nejlepší střelci 1. celostátní ligy (stav po 18. kole): 18 gólů – Václav Cais (Bombarďáci Větřní), 14 gólů – Pavel Caizl (Adria Dobříč), Michal Holeček (Chemcomex Praha), 13 gólů – Tomáš Fichtner (Chemcomex Praha).

Autor: Karel Vosika