Bývalý ligový účastník z Vyškova odmítl nabídku na 1. ligu FIFA futsalu .....více v sekci Aktuality

Naše Pojizeří - Ve Vysokém Mýtě potvrdila Jilemnice play off, výkony ale nepotěšily

20.1.2016, 20:16 | vložil: Petr Koseček

Na turnaji ve Vysokém Mýtě mohli hráči SK Sico SC Jilemnice potvrdit účast v letošní play off Celostátní ligy. To se jim nakonec po získání jednoho bodu podařilo, ale výkony hráčů v utkáních proti Větřní i Dobříči byly zklamáním.

„Forma u hráčů bohužel není, zklamaly i obvyklé opory. Už poněkolikáté nám vůbec nevyšel první zápas, tentokrát jsme za osm minut prohrávali 0:4 a nebylo už co řešit. Ve druhém zápase soupeř snadno v závěru vyrovnal naše dvoubrankové vedení. Play off by nám už ale neměla uniknout, možní soupeři ovšem budou těžké týmy z čela tabulky," shrnul prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Poslední turnaj základní části čeká jilemnické sálové fotbalisty v Hustopečích u Brna, kde se utkají se silnými soupeři - Brnem a Zlínem, a mohou zde jedině překvapit.

SK Sico SC Jilemnice - Bombarďáci Větřní 1:4 (0:4)

Jilemnice přijela do Vysokého Mýta pojistit si účast v play-off i se svými slovenskými posilami. Bombarďáci z Větřní je však zaskočili hned v první minutě, když skóroval Weinhard přesnou střelou k tyči. Než se Sico stačilo otřepat z tohoto šoku, zasadil jim soupeř další úder brankou Dychtla. A aby toho nebylo málo, rozpomněl se zřejmě Rudolf Weinhard na svá juniorská léta (nejlepší hráč ME U21 2009 v Třeboni) a dalšími dvěma brankami v krátkém časovém rozmezí v podstatě rozhodl utkání již v jeho úvodní čtvrtině.

V dalším průběhu utkání se Jilemnice snažila o korigování stavu, ale Větřní kvalitně organizovanou obranou drželo získaný náskok, a co prošlo přes ni, lapil gólman Beránek. Čestný gól Jilemnice vstřelil až ve 38. minutě Srkal.

Branky: 38. Srkal - 1., 7. 8. Weinhard, 3. Dychtl. Rozhodčí: Uhlár, Dlouhý, ŽK: 0:1. Sestava Jilemnice: Richter - Papež, Ťažký, Šnorbert, Papajčík, Srkal, Fišar, Hampl, Kraus, Pivoňka.

SK Sico SC Jilemnice - FK Adria Dobříč 4:4 (2:2)

Domácí šli do vedení ve 3. minutě brankou Papajčíka a v 7. minutě přidal druhou kapitán Kraus. Soupeř ale stačil po chybách ještě do poločasu srovnat na 2:2. Ve druhém poločase se situace takřka opakovala, třetí branku vstřelili ve 21. minutě Papajčíka ana 4:2 zvyšoval ve 35. Kraus. Dobříčský Caizl ale dvěma góly ve 38. minutě opět srovnal na konečných 4:4. Získaný bod pro Jilemnici přesto znamená jistotu účasti v play-off, zatímco Adria o něj ještě musí bojovat.

Branky: 3. a 21. Papajčík, 7. a 35. Kraus - 9. Kaválek, 14. Chaloupka, 38. a 38. Caizl. Rozhodčí: Hamrník, Uhlár, ŽK: 1:2. Sestava Jilemnice: Pivoňka - Papež, Ťažký, Šnorbert, Papajčík, Srkal, Fišar, Hampl, Kraus, Richter, Smolík.

Další utkání 17. a 18. kola: Futsal Praha - Chemcomex Praha 0:6, Vysoké Mýto - Větřní 1:5, Vysoké Mýto - Dobříč 2:0, Moravská Třebová - Brno 2:3, Polička - Brno 2:0, Moravská Třebová - Zlín 1:5, Polička - Zlín 3:2.