V Moravské Třebové panuje s postupem do čtvrtfinále spokojenost

25.1.2016, 15:22 | vložil: Petr Koseček

Poslední zápasy základní části Futsal ligy, Celostátní ligy ve futsalu – sálovém fotbalu (19. a 20. kolo) se odehrály v sobotu (23.1.2016) opět pod pořadatelskou taktovkou týmu VPS Novabrik Polička v hale místního gymnázia.

Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan – Futsal Praha 5:2 (3:1)
Střelci: Zdržálek 2, Potáček, Němec, Huryta – Hes 2

Zápas nabídl přímý souboj o poslední volné místo do play-off, takže o zápletku bylo náležitě postaráno. Ofenzivně laděná sestava šakalů měla vše ve svých rukou, stačilo v utkání jakkoliv bodovat. Soustředěná obrana pražanů a vynikající gólman hostů Vozár byli však dlouho proti. Narůstající a místy až drtivý tlak domácích vyústil ve tři smrtící minuty v rozmezí 14. až 17. minuty. Potáček, Zdržálek a Němec vzali Futsalu Praha definitivně vítr z plachet a vtiskli utkání jednoznačný třebovský ráz. Hosté sice do poločasu z ojedinělé akce snížili, ale Huryta a opět Zdržálek do vyšachované obrany zpečetili postup Šakalího hněvu do vyřazovacích bojů.

Šakalí hněv Moravská Třebová, futsalový oddíl TJ Slovan – Chemcomex Praha 3:6 (2:3)
Střelci: Zdržálek 3 – Holeček 2, Rott, Šafránek, Havrda

Utkání poznamenala úvodní čtyřminutovka jako z hororu a na ukazateli skóre po ní svítil stav 0:2. Kdo by ale čekal, že šakalové utkání proti lídrovi tabulky vzdají, šeredně by se zmýlil. Probuzená smečka spustila takový kolotoč, že i protřelí borci z Chemcomexu několikrát nevěděli, kde jim hlava stojí. Dominik Zdržálek, lídr útočných snah, dokázal tlak přetavit ke srovnání skóre a utkání začalo od znovu. Překlopení stavu na třebovskou stranu se bohužel nekonalo. Průběh zápasu donutil Chemcomex zařadit na další rychlostní stupeň a Holeček vrátil pražanům vedení. Odpověď šakalů měl na kopačkách opět Zdržálek, orazítkoval však pouze břevno a tak se za stavu 2:3 šlo do kabin. Druhý poločas začal tlakem domácích a úvodních pět minut byl výsledek utkání na vážkách. Zvýšená snaha o vyrovnání bohužel přinesla chyby v rozehrávce, které Chemcomex nemilosrdně potrestal a vítězství si už pražané zkušeně pohlídali.

Moravská Třebová: Vykydal – Marek, Spálenský, Huryta, Potáček, Zdržálek, Staněk, P. Němec, Berka, Müller, Suchý.

FK Adria Dobříč – Bombarďáci Větřní 3:17

O nadcházejícím víkendu (sobota, 30.1.) budeme pořadateli Národního Finále Českého poháru. Turnaj za účasti nejlepších týmů vzešlých z krajských kvalifikací (Praha, Brno, Zlín, Liberec, Vých. Čechy, Ústí n/L., Jižní Čechy + Šakalí hněv MT) bude hostit od 9:00 městská hala v Litomyšli.

Složení čtvrtfinálových dvojic:Hrají proti sobě družstva dle umístění po základní části CL 2015-2016 a to 1.- 8., 2.- 7., 3.- 6. a 4.- 5.

Program 1. utkání – Termín: 13. 2. 2016:

Chemcomex Praha (1) vs Šakalí hněv Moravská Třebová (8)
VPS Novabrik Polička (2) vs FK ADRIA Dobříč (7)