ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Rozpis finálového kola Benešovské stavebniny Veteráns ligy Ústeckého kraje .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Českokrumlovský deník - Bombarďáci vzhlížejí historický postup na Final four

zobrazit foto

11.2.2016, 20:27 | vložil: Petr Koseček


Větřní, České Budějovice - Větřínští futsalisté se v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném utkají ve čtvrtfinále play off 1. celostátní ligy se Zlínem.

Futsalisté ve žlutočerných barvách oddílu větřínských Bombarďáků prožívají aktuálně nadmíru vydařenou sezonu – a může být ještě lépe!

Nyní se zastavíme v táboře žlutočerných, kteří v základní části 1. celostátní ligy ve futsalu – sálové kopané vybojovali nejlepší umístění za dobu svého působení v nejvyšší soutěži.

„Do soutěžní ligové sezony 2015/16 jsme vstupovali jako každoročně s cílem probojovat se do play off. A tento cíl jsme splnili nad očekávání, když po absolvování základní části jsme skončili na krásném čtvrtém místě, což je v naší klubové historii doposud nejlepší umístění v této fázi soutěže," vyzdvihuje manažer Bombarďáků Karel Klabouch a jedním dechem pokračuje: „Za tímto úspěchem bych viděl především to, že jsme stabilizovali tým. Oproti předchozí sezoně jsme od prvních kol neměli problémy se sestavou, vrátili se dlouhodobě zranění Svoboda se Slámou a také jsme tým skvěle doplnili o Dychtla. Tento hráč byl pro nás obrovským překvapením, když bez jakýchkoliv zkušeností naskočil do ligy a od prvních zápasů prokazoval takové kvality, že dnes je z něj opora našich řad. Také hráči od samého začátku ligy k jednotlivým zápasům přistupovali nesmírně zodpovědně a bylo z nich zase cítit, že jsou hladoví po úspěchu. V tom vidím hlavní příčinu, že se nám tak dařilo. Weinhard byl opět vůdčí osobností týmu, Grznárik šel obrovsky herně nahoru, Cais vyhrál krále střelců ligy, Beránek v bráně nás držel v důležitých momentech a tak bych mohl pokračovat. I všichni ostatní hráči totiž hráli ve výborné herní pohodě."

Forma podložená zdravým sebevědomím se odrazila v dalším úspěchu této sezony, když větřínští Bombarďáci vybojovali cenné medailové umístění na finálovém turnaji Českého poháru.

„Z poháru v Litomyšli jsme vezli skvělé stříbro a na turnaji jsme sehráli dva remízové zápasy s pražským Chemcomexem, který byl v lize suverénní (pozn. – lídr dosáhl historického bodového maxima a v osmnácti zápasech jen jednou remizoval) a my s ním prohráli až ve finálovém prodloužení," vrací se manažer Klabouch k nejčerstvějšímu zápisu žlutočerných.

V sobotu na Lokotku

Nálepku štiky či černého koně sezony budou nyní chtít Bombarďáci potvrdit i ve vyřazovacích bojích 1. ligy. Ve čtvrtfinále se Větřínští utkají s týmem SMR Plus Zlín a mají výhodu úvodního utkání série v domácím prostředí.

„Tím začíná pro nás nejdůležitější část sezony. Při nezdaru v play off se ovšem může na dosavadní dosažené úspěchy snadno zapomenout – a toho jsme si všichni velmi dobře vědomi!" ví manažer.

Větřínští sehrají první čtvrtfinálové utkání se Zlínem tuto sobotu 13. února od 20.15 hodin v hale budějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném.

„Bohužel nemůžeme zápasy ve vyřazovací části hrát v našem opravdu domácím prostředí, protože krumlovská hala nevyhovuje předepsaným rozměrům celostátní ligy a máme pro ni udělenou výjimku na odehrání zápasů pouze v základní části," vysvětluje bývalý strážce větřínské svatyně a ke čtvrtfinálovému soupeři dodává: „Zlín je v sálovce ostřílený tým a celkem pravidelně se účastní závěrečného turnaje Final four. To je dvoudenní turnaj, do kterého se probojují vítězové čtvrtfinále a hrají pak o titul mistra ligy. Myslím si, že půjde o velice vyrovnané čtvrtfinále, kdy o vítězi série není předem vůbec nic jisté. Já ale věřím, že letošní skvělou formu zúročíme, uděláme další historický krok a probojujeme se ze čtvrtfinále ještě o krůček dál. Dosavadní výkony našeho týmu mi dodávají důvěru a optimismus. A závěrem bych chtěl pozvat všechny naše kamarády, fanoušky a příznivce, aby nás přišli v sobotu večer do haly Lokomotivy podpořit!" zve fandy manažer Karel Klabouch.

My na úplný závěr ještě dodejme, že Bombarďáci mají se Zlínem v této sezoně vyrovnanou bilanci, když s ním v základní části první zápas v kostelecké hale vyhráli 5:2 a odvetu na jeho půdě prohráli 1:3.

Foto - Žlutočerná družina větřínských Bombarďáků pod taktovkou trenéra Pavla Šilhana a manažera Karla Klaboucha (na snímku zleva) má za cíl historický postup na turnaj nejlepšího ligového kvarteta – Final four. Autor: Deník / Karel Vosika


Autor: Karel Vosika
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 0:0 (z 0:0)
Sparta - Zlín/Sakali 0:0 (z 0:0)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Sakali - Zlín 6:3 (z 1:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: