Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

Trenér Poličky Franta Švec hodnotí první čtvrtfinálový duel s Adrií

15.2.2016, 14:30 | vložil: Petr Koseček

Je za námi první zápas čtvrtfinále play-off, kdy jsme v našem domácím prostředí udolali až po prodloužení mužstvo Adrie Dobříč. Byl to z naší strany klasický zápas, kdy pod tíhou toho, že jsme v roli favorita a máme utkání vyhrát, nehrajeme s takovou lehkostí a ve hře je znát velká nervozita.

Utkání to bylo opatrné, nikdo nechtěl udělat první chybu, tak se i šancí rodilo pomálu. Hosté dobře bránili, nikam se nehnali a čekali na brejky, které se nám ale dařilo poměrně dobře eliminovat. My jsme sice drželi častěji míč, ale kromě nastřeleného břevna T.Jílkem jsme si víc vážnějších šancí nevypracovali. Až na samém konci první půle z nenápadné akce a pěkné přihrávce R.Netolického otevřel skóre gólem do šatny M.Kovář.

Druhá půle byla herně podobná té první jen s tím rozdílem, že začalo konečně padat víc branek. Nám se nedařilo pojistit svůj náskok a tak soupeř po pěkně rozehrané standartní situaci vyrovnal. Utkání tím dostalo ještě větší náboj a bylo jasné, že s blížícím se koncem může rozhodovat třeba i jediný gól. Nám se jej podařilo vstřelit po pěkném zakončení od J.Slováčka a zdálo se, že při naší dobré defenzivě by to mohla být i branka vítězná. Jenže čtyři minuty před koncem po smolném zásahu rukou v našem pokutovém území soupeř z penalty vyrovnal na 2-2 a zápas tím pak následně poslal do prodloužení.

V něm to nejdříve vypadalo na opatrnou šachovou partii, ale pak se nám v krátkém časovém rozmezí podařilo vstřelit dvě branky T. Poulem a T Švecem a zápas tím naklonit na naši stranu. Ve druhém prodloužení hráči Dobříče zkusili hru bez brankáře, ale po laciných ztrátách balónu a trefách prakticky do práz.dné branky od P.Navrátila, M.Vondry a M.Kovářa stanovili naši hráči konečný výsledek 7-2 v náš prospěch. Utkání to bylo nesmírně těžké a napínavé a vůbec to nevypadalo, že proti sobě nastoupila mužstva, které od sebe dělila v tabulce po základní části propastných třicet bodů. Opět se ukázalo, že play off je úplně jiná soutěž, je o to o jednom zápase, o jedné chybě, o hlavách hráčů, kteří nechtějí udělat chybu, ale zároveň neprodají to cov nich skutečně je a proto je každé utkání tak nevyspitatelné. Vedeme v sérii jedna nula na zápasy a odveta která nás čeká příští týden nebude určitě o nic lehčí než byl tento první zápas.