Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

Manažer Adrie Dobříč Jarda Kloubek byl s výkonem týmu spokojen

16.2.2016, 10:37 | vložil: Petr Koseček

Sobotní 1.čtvrtfinále celostátní ligy :

VPS Novabrik Polička-FK Adria Dobříč 2:2(1:0) po prodloužení 7:2
Sestava: Výborný Konečný v brance a v poli se točilo jen 5 statečných Pepa Fujdiar, Tomáš Abrham, Pavel Caizl, Martin Kaválek a Tomáš Slavík. Na lavičce jsem byl připraven sice ještě já,ale to jen v nouzi nejvyšší a zraněný Tomáš Kloubek. Bohužel některé hráče máme zraněné,také na soustředění a další v zaměstnání...

Hned z naší první akce jsme domácí překvapili a po skvělé kombinaci šel Tomáš Abrham sám na branku,jenže byl tak překvapen,že hledal komu přihrát.Pak soupeř převzal iniciativu a měl územní převahu. Kluci hráli pozorně a co prošlo, pochytal výborný Mára Konečný v brance. V jednom případě nás zachránilo břevno. Ani náš tým nebyl bez možností,Slavíkovu střelu vyrazil brankář a další naši šanci zlikvidoval rukou metr před vápnem,ovšem bez potrestání. Škoda to by byl pěkný trestňáček. Další Kaválkova střela těsně minula tyč. Když už to vypadalo,že do přestávky gól nepadne,tak se Poličce podařila parádní akce a 19 vteřin před koncem jsme inkasovali. V 1.poločase jsem měl trochu výhrady k rozhodčím,nejen kvůli ruce gólmana mimo vápno,ale hlavně na Pavla Caizla bylo několik sporných zákroků. Celkově oba rozhodčí musim pochválit,těžký zápas zvládli a výsledek neovlivnili.

Druhý poločas byl herně podobný,domácí byli aktivnější, nám ale vyšel ve 25.minutě signál po trestném kopu a Martin Kaválek po nahrávce Pepi Fujdiara srovnal. Domácí zvýšili aktivitu a vysunuli obranu, to nám paradoxně víc vyhovovalo a častěji jsme se dostávali před branku soupeře. Novabrik byl však stále nebezpečnější a využil naši ztráty míče a ve 31.minutě šel opět do vedení po přesné střele k tyči. Nám nezbylo,než otevřít hru a když už jsem uvažoval o odvolání brankáře,zahrál domácí obránce ve vápně rukou a ve 36.min. Kaválek penaltu proměnil. Do konce už se nic nezměnilo a šlo se za stavu 2:2 do prodloužení.

Chtěli jsme zápas dotáhnout k penaltám, proti však byl soupeř. Už ve třetí minutě nastavení vzali naše představy za své. Domácí kopali trestný kop a ze závaru před naší brankou dotlačili míč do sítě. Nám už nezbylo sil na otočení výsledku. Zkusili jsme power-play, do prázdné branky nás však Polička trestala, až se skóre zastavilo na stavu 7:2 V sobotu se v Stochově pokusíme o malý zázrak a rád se do Poličky vrátím k rozhodujícímu zápasu. Mám hrozně rád tyhle zápasy o všechno, mají své kouzlo.

Zdroj: Jarda Kloubek - FK Adria Dobříč