Zemřel bývalý ligový rozhodčí Vladimír Gašparík .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník - Bombarďáci vykročili za cílem přepsat historii pravou nohou

18.2.2016, 09:05 | vložil: Petr Koseček

České Budějovice - Větřínští futsalisté v prvním čtvrtfinále play off udolali tým SMR Plus Zlín o tři branky.

V azylu haly českobudějovické Lokomotivy rozehrál jediný jihočeský zástupce v nejvyšší soutěži sálovkářů – 1. celostátní lize futsalu – ve žlutočerných barvách týmu Bombarďáci Větřní čtvrtfinálovou sérii play off.

Větřínští kvůli neschválené krumlovské hale museli vzít za vděk azylem v krajské metropoli, kde chtěli potvrdit nejlepší umístění po základní části za dobu svého působení v lize (4. místo) a pokusit se udělat první krok k historické účasti ve Final four nejlepšího ligového kvarteta – a to se jim vydřenou výhrou podařilo.

Bombarďáci Větřní – SMR Plus Zlín 5:2 (1:1)

Hráči obou týmů, vědomi si důležitosti prvního kroku, začali utkání opatrně s cílem neudělat chybu a neinkasovat, a tak početná divácká kulisa v úvodu příliš kvalitní sálovky neviděla. Výjimkou byla jen 6. minuta, kdy žlutočerní po pěkné kombinaci, na jejímž konci stál Weinhard, otevřeli skóre – 1:0. S přibývajícím časem se pak začali stále více osmělovat i Zlínští, kterým se v 16. minutě podařilo srovnat na poločasových 1:1. S nerozhodným stavem po půli navíc museli být Větřínští spokojeni, neboť krátce před pauzou přežili nájezd hned trojice hostujících hráčů na brankáře Beránka.

Posledně jmenovaný strážce větřínské svatyně se pak stal hrdinou okamžiku i ve 26. minutě zápasu. V době, kdy nervózní Jihočeši kupili chyby a byli rádi, že neinkasovali, tak gólman napřáhl z poloviny hřiště a k překvapení všech překonal svého protějška Soukeníka – 2:1. Zlínští se sice za další dvě minuty opět dotáhli na 2:2, ale na dvě slepené branky Bombarďáků, o které se v rozmezí 34. a 35. minuty postarali Grznárik a Homer, již odpověď nenašli. Žlutočerní pak s vypětím všech sil drželi náskok, dopouštěli se sice faulů, ale hosté devítimetrový kop nevyužili. V předposlední minutě se pak z kontru podruhé v zápase mezi střelce zapsal Grznárik – a první velice důležitá čtvrtfinálová výhra byla na světě!

Fakta – branky: 34. a 39. Grznárik, 6. Weinhard, 26. Š. Beránek, 35. Homer – 16. Haloda, 28. Zapletal, počet chyb 8:6, žluté karty 4:3 (u domácích Svoboda 2, Cais, Dychtl), modré karty 1:0 (Svoboda), rozhodčí: Tůma a Petroušek.

Sestava Bombarďáků: Š. Beránek – Dychtl, M. Svoboda, Sláma, Bordač, Cais – Weinhard, Homer, Grznárik, Soukup, Babouček. Trenér: Pavel Šilhan.

Bude to ještě boj

Samotný konec utkání se na Lokomotivě dohrával ve velkých emocích, a to zejména ze strany hostů, kteří se cítili poškozeni některými výroky rozhodčích.

Výhra bojovnějších Bombarďáků je vzhledem k celkovému obrazu hry zcela zasloužená. Zápas však potvrdil i fakt, že oba soupeři jsou velmi vyrovnaní (už v základní části si oba ve vzájemné partii připsali po jednom vítězství), v zápasech rozhodují maličkosti, a byť první důležitý krok učinili lépe Jihočeši, tak o postupu do bojů o medaile není ani zdaleka rozhodnuto.

Pro oba celky je cesta do kýženého Final four ještě daleká a v odvetě, která je na programu tuto sobotu 20. února v otrokovické sportovní hale, může být všechno jinak. V případě, že by došlo k vyrovnání stavu série na 1:1, tak by se rozhodující třetí zápas hrál o týden později v sobotu 27. února opět v domácím prostředí jihočeského týmu.

Autor: Karel Vosika