Zlínští futsalisté zvládli úvodní čtvrtfinálový duel s Moravskou Třebovou v Otrokovicích na jedničku .....více v sekci Aktuality

Čtvrtfinálové utkání Zlína s Větřním se prodlužovalo po výsledku 2:2, Zlín nakonec vyhrál 7:3, stav série je tak vyrovnaný 1:1

20.2.2016, 09:14 | vložil: Petr Koseček

V krátké textové reportáži dnes budete moci na našem webu sledovat vývoj odvetného čtvrtfinálového utkání play off celostátní ligy mezi Zlínem a Větřním hraném ve sportovní hale Na Štěrkovišti v Otrokovicích. Začátek zápasu je v 15,00 hodin.

SMR PLUS Zlín - BOMBARĎÁCI Větřní 2:2 (1:1) po prodloužení 7:3
Branky: Cieslar, Haloda 2, Křepelka 2, Kahaja a Zapletal - Cais 2, Weinhardt

15,00 hod. - SH Otrokovice
rozhodčí: UHLÁR Ivo, VITÁSEK Tomáš, DANĚK Roman
delegát: BELŽÍK Jiří

SESTAVA SMR PLUS ZLÍN:
Ondřej Soukeník - Tomáš Haloda, Josef Cieslar, Václav Křepelka, Zdeněk Julina, Jan Chvíla, Jakub Zapletal, Daniel Kahaja, Jiří Kovář, Michal Huťka, Vojtěch Hubáček, Aleš Krčmář

SESTAVA BOMBARĎÁCI VĚTŘNÍ:
Štefan Beránek - Michal Dychtl, Jiří Babouček, Jakub Grznárik, Jan Sláma, Václav Cais, Rudolf Weinhard, Petr Bordač

Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše, Zlínu chybí Ivo Světlík, který je na dovolené v Maďarsku, hostům chybí také několik hráčů základní sestavy. Zlín představuje Hubáčka a Huťku. Zápas budou řídit pánové Vitásek a Uhlár.

1. minuta - výkop má celek Zlína, v první velké šanci je zlínský Kovář, ale míjí branku Beránku, na straně druhé kontruje Venca Cais

5. minuta - Utkání má spád, Větřní spoléhá na rychlé kontry, zatím se hraje bez faulů, Zlín se snaží o vstřelení branky, v obrovské šanci se ale objevil Wienhardt, Soukeník podržel Zlín, stále tedy 0:0

8. minuta - první faul utkání, dopustil se ho Cais, v obrovské šanci je znovu Větřní, to je v tuto chvíli nebezpečnějším týmem, Zlín svazuje povinnost vítězství, stále má ale dost času

12. minuta - Zlín zvyšuje obrátky, v šanci Zapletal a Kovář, trenér Pavel Šilhan si bere time, diváci tlačí Zlín dopředu, ten má v otrokovické hale výborné prostředí, faul Bordače, Větřní kouskuje hru

15. minuta - žlutá karta pro Grznárika bez načítaného faulu, utkání začíná nabírat na nervozitě, bombu Halody Beránek vytěsnil, hosté čekají na svoji šanci, faul Kováře na fauly 1:2, ale za malou chvíli branku dává Pepa Cieslar, který prostřelil Beránka, Zlín vede 1:0, v další šanci Zapletal, skvělý Beránek zachránil Větřní, faul Cieslara a na fauly je to 2:2

18. minuta - nástřel Cieslara, Haloda nedokázal na lajně uklidit míč do sítě, Zlínu branka vlila nové síly, Jihočeši jsou trošku vývojem zaskočeni, závěr půle patří Zlínu, na fauly 3:3, vzápětí faul Juliny na fauly 4:3, obraně domácích pláchl Václav Cais a po samostatné akci prostřelil Soukeníka - rázem srovnáno 1:1

20. minuta - Beránek pálí na Soukeníka stále od půle, zkouší to jako v minulém utkání, v posledních sekundách faul a žlutá pro Halodu a 5. faul Zlína, Soukeník chytá trestný kop Caise, končí první půle, viděli jsme zajímavou podívanou a dvě branku, čeká nás ještě dramatický druhý poločas. Poločasová remíza je ale naprosto zasloužená, hosté několikrát zahrozili obraně Zlína a také přišlo vyrovnání

20. minuta - začal 2. poločas, Zdena Julina přehazoval Beránka, ale přestřelil, Zlín začal druhou půli aktivněji a tlačí se do zakončení, dnes musí prostě vyhrát

23. minuta - brankář Beránek chybuje, Chvíla nedal, Zlín je teď lepším týmem, Větřní čeká na brejk, faul Caise na Juliny, na fauly 0:1

25. minuta - střelu Halody skvěle lapil Beránek, ruka Křepelky a na chyby je to 1:1, přichází time Větřní, trenér Šilhan správně reaguje na dění na hřišti

28. minuta - šance Zapletala, ten ale dlouho váhal se zakončením, vzápětí Cais sám na Soukeníka, ten nadvakrát chytil, Větřní po oddechovéch času ožilo, šance Dychtla, faul Grznárika na fauly 1:2, vzápětí ruka Dychtla, na fauly 1:3, Větřní se trochu srovnalo, může ale doplatit na načítané chyby, Soukeník znovu podržel Zlín

32. minuta - diváci tlačí Zlín kupředu, ten zapomíná na zadní vrátka, Chvíla hasil až za pomoci žluté karty, na chyby 2:3, faul Křepelky a je srovnáno na fauly, Zlín už se tolik netlačí dopředu, v šancích Cais a na straně druhé Huťka, Větřní začíná dobře kombinovat a prosazuje se ve hře 1 na 1, Zlín hraje přes pivota a čeká na uvolnění Zapletala, Huťka našel výborně Halodu a ten prostřelil se štěstím Beránka a upravil na 2:1, vzápětí Kovář sám s Halodou na Beránka nedali, Kovář zlobí obranu hostí, ale měl by i nahrávat lépe postavenému spoluhráči

35. minuta - faul Juliny a na fauly je to 4:3, Zlín po brance přidal, hosté začínají hrát vabank, Soukeník podržel, vzápětí Cais prostřelil Soukeníka a znovu srovnal na 2:2

38. minuta - v šanci Weinhardt, Soukeník na poslední chvíli chytá, teď už rozhodne každá chyba, schyluje se pomalu k prodloužení, Zlín se nadechuje k poslednímu náporu, Zapletal z voleje pouze do rukou brankáře, Beránek předvedl několik dobrých zákroků a čte hru, time Zlína v čase 38,22, na fauly 4:4, ty se přenášejí do prodloužení

40. minuta - Zlín chtěl rozhodnout ještě v základní hrací době, Větřní ubránilo nerozhodný stav a jdeme do prodloužení, viděli jsme dramatickou podívanou, Zlín měl možná blíže k výhře, ale na to už se nikdo neptá...Remíza je ale zasloužená, Větřní předvedlo v základní hrací době bojovný výkon, Zlín byl o něco lepší ve druhém dějství

1. minuta - Kahaja po přihrávce Zapletala zvyšuje na 3:2, Beránek byl tentokrát bezmocný, Větřní musí otevřít hru, 5. faul Zapletala a na fauly 5:4

3. minuta - střela Větřní mimo, v šanci Haloda, Babouček skočil do střely, teď dvakrát Grznárik ve vyložené pozici, Soukeník vytasil dva skvělé zákroky, možná to byl klíčový moment prodloužení a na straně druhé nedal Chvíla, teď je to opravdový boj

5. minuta - Zlín hraje na Zapletala, ten na sebe váže beky, ale nakonec první prodloužení končí výhrou Zlína 3:2, ale ten má pět faulů, Větřní jen čtyři

6. minuta - druhé prodloužení začalo, ve 28. sekundě Haloda z obrovské dálky angličanem prostřelil Beránka, možná trochu laciná branka, Zlín vede už 4:2, Větřní začíná hrát s brankářem na půli, už mu nic jiného nezbývá

7. minuta - Větřní zariskovalo a dvojice Zapletal - Křepelka svůj únik proměnila a Zlín vede už 5:2, diváci v hale Na Štěrkovišti jsou v naprostém transu

10. minuta - šestý faul Zlína, viníkem je Haloda, Ruda Weinhardt snižuje z devítky na 3:5, vzápětí Křepelka blafákem vyzrál na Beránka a je to znovu o tři branky, a v samotném závěru Zapletal angličanem upravil na konečných 7:3, viděli jsme skvělý boj a deset branek, utkání bylo ozdobou futsalu, k němu přispěli velmi dobrým výkonem i oba rozhodčí, oba týmy si sáhly až na dno svých sil, domácím pomohla v prodloužení i široká hráčcká lavička, Větřní už v závěru nemělo sílu na zvrat, přesto patří všem aktérům na palubovce absolutorium a férově vedený boj skončil výhrou domácích, o vítězi této série rozhodně třetí duel za týden v Českých Budějovicích a máme se opravdu na co těšit...

Chemcomex-Jilemnice 10:2 (z 1:0)
Polička-Kladno 1:2 (z 0:1)
Zlín-Sakali 8:2 (z 1:0)
Sparta-Vetřní 3:0 (z 0:1)