Okresní pohár mužů se po roční odmlce stěhuje na Rudolfov .....více v sekci Aktuality

Naše Pojizeří - Jilemničtí nezvládli proti Brnu druhý poločas a jsou vyřazeni

23.2.2016, 14:47 | vložil: Petr Koseček

Za podpory pěkné divácké kulisy se jilemnickým sálovým fotbalistům v sobotu nepodařilo odpovědět na porážku z Brna a jsou v letošním čtvrtfinále play off Celostátní ligy vyřazeni. Na začátku druhé půle byl přitom nadějný stav 4:2, ale čtyřmi góly během pěti minut hosté zápas otočili ve svůj prospěch.

SK Sico SC Jilemnice - GIOIA B2Balance Brno 4:8 (3:2)

Do odvetného čtvrtfinálového utkání vstoupili aktivněji domácí hráči, a vypadalo to, že se o šanci na postup ještě hodlají poprat. Úvodní branku vstřelili sice v 5. minutě hosté, ale o minutu později bylo už srovnáno gólem Srkala a zanedlouho upravil na 2:1 Machát. S přibývajícími minutami sice přebrali aktivitu hosté, kteří vyrovnali, ale domácí hráči příkladně bojovali a téměř ihned si jednobrankový náskok vzali zpět po brance Fišara.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Jilemnici a ve 26. minutě zvyšoval na nadějných 4:2 Smolík. Fyzicky náročný a obětavý způsob boje, který jilemničtí hráči předváděli, jim ovšem sebral hodně sil a několik chyb stačilo hostům v okamžitý obrat. Během dvou minut to bylo 2:2 a za další dvě minuty již o dva góly vedli hosté. Jilemničtí už sil na rozdávání neměli a v závěrečných minutách hosté ještě potvrdili své vítězství dalšími dvěma zásahy.

Nejlepšími hráči v utkání byli hodnoceni Pavel Kraus, Marek Srkal a brněnský střelec hattricku David Macko. Velmi dobře zachytal i jilemnický gólman Vlastimil Porkert, kterého v závěru nechali spoluhráči na holičkách.

„Chvíli jsme věřili, že si sezonu o týden prodloužíme a dojde na třetí utkání, ale nakonec je postup Brna zasloužený. Pro mě je velkým zklamání, když hrajeme rozhodující utkání sezony, tak hned šest hráčů odehrálo ve stejný den ne až tak důležité fotbalové přípravy. Ve druhém poločase jim už tak logicky chyběly síly. To pak hatí veškeré snažení v sezoně a znovu mě nutí se zabírat myšlenkou s futsalem v Jilemnici skončit," byl po zápase nesmlouvavý prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 6. Srkal, 10. Machát, 15. Fišar, 26. Smolík - 5. a 30. Klimeš, 14., 27. a 31. Cenek, 28., 38. a 39. Macko. Rozhodčí: Štechmuller, Prinz, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Sestava Jilemnice: Porkert - Šnorbert, Smolík, Paulů, Srkal, Machát, Hampl, Fišar, Kraus. Náhradník Pivoňka. Sestava Brno: Kunický - Prokeš, Cenek, Presl, Doubravský, Macko, Kubica, Klimeš.

Další utkání čtvrtfinále: Moravská Třebová - Chemcomex Praha 4:12, na zápasy 0:2; Dobříč - Polička 6:5, na utkání 1:1, hraje se ještě třetí rozhodující zápas; Zlín - Větřní 7:3, na zápasy 1:1, rozhodne také třetí zápas.

Jilemnický sálový fotbal budou reprezentovat ještě veteráni na finálovém turnaji o mistra České republiky 12. března, kde budou v Havířově proti dalším pěti soupeřům obhajovat loňské stříbrné medaile.

Autor: Petr Ježek