Teletext České televize informuje o Celostátní lize .....více v sekci Aktuality

Svitavský deník - Novabrik venku zaváhal a čeká ho třetí zápas

24.2.2016, 15:29 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – Odvetné čtvrtfinálové zápasy v celostátní lize se postaraly o nečekané drama v sérii mezi sálovými fotbalisty z Dobříče a Poličky. Tým VPS Novabrik coby druhý celek po základní části hrubě nezvládl utkání na půdě soupeře a o postup tak bude muset bojovat ve třetím zápase v domácím prostředí.

Vyřazen je Šakalí hněv z Moravské Třebové a v tomto případě nejde o překvapení. Pražský Chemcomex byl nad jeho síly, nicméně jako nováčci soutěže mohou být Třebovští se svou premiérovou sezonou v lize určitě spokojeni.

FK Adria Dobříč – VPS Novabrik Polička 6:5 PP (2:3, 4:4)

Branky: 5., 9., 25. a 47. Kaválek, 40. Abrhám, 46. Slavík – 7., 17. a 24. Jílek, 10. Kovář, 48. Navrátil. Rozhodčí: Tůma – Tománek. ŽK: 3:1. MK: 1:0 (Erneker). Počet chyb: 4:7. Stav série: 1:1.

„My jsme zkrátka přeborníci v tom, jak si sami zkomplikovat situaci. Nechápu, proč si zápas s tak hroznými taktickými chybami musíme vybrat zrovna ve čtvrtfinále," zlobil se poličský trenér František Švec.

Nelze se divit jeho nespokojenosti, protože Novabrik měl všechny předpoklady k tomu, aby si došel pro druhou výhru a postup. I když nezačal úplně nejlépe, tak ještě v prvním poločase obrátil výsledek na 2:3.

Když potom po změně stran završil hattrick Jílek, zdálo se, že Poličku o vítězství už nic nepřipraví. „Myslel jsem si v ten moment, že jsme na dobré cestě. Tohle bychom měli dohrát," potvrzuje František Švec, že rozhodně nečekal, co se bude dít.

Hned po rozehrání hosté zaváhali, z čehož rezultoval pokutový kop a snížení. A pak se lámal chleba. Domácí otevřeli hru, měli svoje šance, současně se ale Novabriku nabízely ideální brejkové možnosti. Těmi ale pohrdl. „Normální tým by tady z pěti tutovek přidal dva góly a bylo by po zápase, my ne," kroutil hlavou poličský trenér.

Bojovní domácí zůstali pořád ve hře a ve 40. minutě se dočkali. Předcházel tomu fatální zkrat Poličských, kteří, nemaje míč pořádně pod kontrolou, vyletěli nesmyslně dopředu, kde prohráli klíčový souboj, následovalo přečíslení tři na dva a Adria ho vyřešila moc pěkně – 4:4! „Kluci jakoby úplně zapomněli, že chybí sotva minuta do konce, a nechali se strhnout. To byla žákovská chyba," litoval Švec.

V prodloužení zmar Poličky pokračoval, inkasovala po dalším přečíslení a poté z „devítky" za šestý faul. Ještě snížila a Netolický měl na noze vyrovnání, ale míč kutálející se pomalu do branky odpálil obránce pár centimetrů před lajnou.

„Na konci to byla smůla, ale když ze šesti inkasovaných gólů jsou čtyři po našich hrubých chybách, tak se dá jen těžko vyhrát," uznal František Švec, na jehož tým tudíž čeká nervák ve třetím duelu. Hraje se v sobotu 27. února od 10 hodin v Poličce.

„Doufám, že jsme si podobný defenzivní kolaps vybrali. V základní části nedostaneme od Brna ve dvou zápasech ani gól, s Chemcomexem hrajeme dvakrát 0:2 a teď dostaneme šest branek od Dobříče," mohl si jenom povzdechnout trenér Švec.

Sestava – VPS Novabrik: Slaný – T. Švec, Jílek, Vondra, Navrátil, Netolický, Klein, Stejskal, Kovář, Mužík.

Šakalí hněv Moravská Třebová – Chemcomex Praha 4:12 (2:3)

Branky: 8. Müller, 9. Kozák, 34. Huryta, 36. Suchý – 7., 33. a 35. Havrda, 22. a 39. Fichtner, 17. a 32. Rott, 24. a 29. Šafář, 15. Kucharik, 27. Holeček, 37. Šnídl. Rozhodčí: Syrůček – Hamrník. ŽK: 2:1. Počet chyb: 6:6. Konečný stav série: 0:2, na Final Four postupuje Chemcomex Praha.

Šakalové se chtěli pokusit o zázrak v podobě návratu série do Prahy, ale ukázalo se, že podobné úmysly byly z říše fantazie. Zejména proto, že dali s bídou dohromady dvě čtveřice.

I přesto v litomyšlské městské hale odehráli solidní první poločas, v němž dokonce vedli 2:1 a hlavně díky vynikajícímu výkonu Vykydala drželi krok.

Hned zkraje druhé půle však v rychlém sledu obdrželi další dvě branky a v tu chvíli jakoby pochopili marnost svého snažení. Zbytek střetnutí měl více méně „pouťový" charakter, favorit si s chutí zastřílel a Šakalům tak na rozloučenou se sezonou načepoval „dvanáctku".

Sestava – Šakalí hněv: Vykydal – Trnka, Suchý, Müller, Huryta, Kozák, Potáček, Němec, Matoušek.

Další čtvrtfinále:

SMR Plus Zlín – Bombarďáci Větřní 7:3 po prodl. Série: 1:1.

SK SICO SC Jilemnice – GIOIA B2Balance Brno 4:8. Série: 0:2, na Final Four postupuje Brno.

Autor: Radek Halva