ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pohled do historie ČFSF - Česká reprezentace na ME v roce 2018 ve španělském Lloret de Mar nestačila ve finále na tým z Belgie .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Trenér Švec: Očekával jsem, že čtvrtfinále zvládneme s větší grácií

zobrazit foto

29.2.2016, 15:38 | vložil: Petr Koseček

Polička – Byl by to hodně netradiční obrázek, kdyby na finálovém turnaji celostátní ligy v sálovém fotbale scházel celek VPS Novabrik. Vždyť je jeho pravidelným účastníkem více než desetiletí.

Díky tomu, že ve třetím čtvrtfinále přehrál Dobříč 7:0, nebude tato tradice ani letos porušena. Což trenér FRANTIŠEK ŠVEC samozřejmě kvituje s povděkem, byť si cestu na finálový turnaj rozhodně představoval snazší, než byla. Jenže ani v sálovém fotbale se nedá nic dopředu naplánovat, tudíž roli favorita splnili jeho svěřenci až v třetím střetnutí.

Třetí čtvrtfinálová bitva pro vás nepřinesla žádné výrazné nervy, naopak bezpečný postup. Čekal jste podobný průběh?

Opravdu to vypadalo hodně lehce, přitom jsme si všechno řekli stejně jako předtím, jen jsme poukázali na chyby, který jsme se dopouštěli. Důležité bylo, že jsme dali brzy gól, tím jsme se uklidnili. Potom tam byla uprostřed první půlky ne moc povedená pasáž, ale na jejím konci jsme přidali další dvě branky a ty daly hře jasný ráz. Šlo jen o to, abychom na začátku druhé půle nedostali hloupý gól, ale to se nestalo, naopak jsme zvýšili náskok a zápas byl rozhodnutý. I proto, že hostů bylo málo, byli unavení a neměli sílu vzdorovat.

Vyhráli jste naprosto suverénně, ale to, co někdy dokážete zahodit za vyložené šance, je neskutečné. Ve vyrovnanějším utkání by vás to mohlo mrzet…

Takový problém jsme právě měli na hřišti soupeře, kdy jsme za stavu 4:3 šli několikrát do přečíslení, dokonce ve dvou na gólmana a nedali jsme to. Říkám klukům, že není nic špatného na tom dát šestý nebo sedmý gól, že je potřeba pořád jít do zakončení na sto procent, ale oni se za jasného vedení ne vždy úplně koncentrují. Jenže potom přijde v těžším utkání klíčový okamžik a my najednou zaváháme. Právě v takovém zápase, jako byl tento, si to můžeme dobře nacvičit. I když to bylo 7:0, tak proč nedat třeba deset gólů a neukázat, že to umíme sehrát… Přijde další duel a budeme to potřebovat.

Berete opětovný postup na Final Four jako potvrzení stabilní pozice VPS Novabrik Polička mezi elitou české sálové kopané?

Mrzelo by mě hodně, kdybychom tam chyběli, tím spíše po základní části, kdy jsme se po dlouhé době vyškrábali na druhé místo a měli i docela velký bodový náskok na další týmy. Přiznám se, že jsem si i z tohoto důvodu myslel, že to proti Dobříči zvládneme o poznání s větší grácií, ale ukázalo se, že si komplikace umíme vždycky sami přivodit. Na druhou stranu si ale cením toho, že to nebylo poprvé, co jsme museli hrát třetí čtvrtfinále a znovu jsme ho zvládli, což také něco značí.

V semifinále vás čeká Brno, které jste v základní části dvakrát porazili bez obdržené branky, ovšem tak jednoduché to nyní určitě nebude, že?

Zápasy s Brnem bývají vždy vyrovnané, je zajímavé, že na sebe jdeme v semifinále potřetí za sebou. Že jsme ho v sezoně dvakrát porazili, to nic neznamená. Možná částečně pro kluky v tom, že si mohou říci ano, jsme s ním schopni odehrát vyrovnané zápasy, nemusíme do semifinále jít s tím, že bychom se měli bát. Víme, že Brno porazit můžeme, ale byla to utkání v sezoně, kdy mužstva nebyla kompletní a nešlo o zápasy, kdy by se lámal chleba. To nastane až teď. Semifinále je o dvou zápasech v jednom dni, které vám mohou sednout a pak můžete porazit kdekoho, ale rovněž s kýmkoli prohrát.

Máte představu o složení týmu, s nímž budete hrát o medaile?

Rozhodně nyní vidím, že to v osmi lidech nezvládneme, že budeme muset vzít devět nebo deset hráčů do pole, abychom mohli rotovat se sestavou a nedojeli na to, že utkání nezvládneme fyzicky. Ve třetím čtvrtfinále jsme postavili asi to nejlepší, co v současné době můžeme, chyběli jen Zdeněk Červený a Vojtěch Král, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy. Doufám, že v podobném složení odjedeme i do Otrokovic.


Autor: Radek Halva, Svitavský deník
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: