Benešovské stavebniny Veteráns liga Ústeckého kraje má nového průběžného krále střelců .....více v sekci Aktuality

Českokrumlovský deník - Bombarďáci z Větřní klubovou historii nepřepsali

2.3.2016, 15:09 | vložil: Petr Koseček

České Budějovice - Větřínští futsalisté v rozhodující bitvě se Zlínem padli a kýžené Final Four si nezahrají.

V hale českobudějovické Lokomotivy v Suchém Vrbném se rozhodovalo o definitivním složení nejlepšího kvarteta nejvyšší soutěže sálovkářů – 1. celostátní ligy futsalu 2015/16.

Série mezi jediným jihočeským zástupcem v barvách žlutočerného týmu Bombarďáci Větřní a moravským celkem SMR Plus Zlín byla po dvou odehraných duelech vyrovnaná, když oba soupeři po výsledcích 5:2 využili výhodu domácího prostředí. Rozhodující třetí bitva hraná opět v jihočeské metropoli však lépe vyšla Zlínským a Větřínští si na historicky premiérovou účast ve Final Four musejí minimálně další rok počkat.

Bez gólu se nevyhrává

3. čtvrtfinále play off: Bombarďáci Větřní – SMR Plus Zlín 0:3 (0:1)

Rozhodující partii lépe zvládli vyřazovacími boji ostřílenější Moravané. Na první branku se čekalo až do 13. minuty, kdy tečovaná střela se od tyče větřínské branky odrazila ke zcela volnému Kovářovi, jenž snadno doklepl do sítě – 0:1. Od této chvíle pak byla iniciativa na straně hostů, kteří pět minut po změně stran přidali uklidňující druhý úspěch, když Beránka nechytatelnou střelou překonal zkušený Cieslar – 0:2. Větřínští nehodili flintu do žita, dostali soupeře pod tlak, vytvořili si hned několik vyložených šancí, ale nepřekonatelnou překážkou pro ně byl zlínský gólman Soukeník. V závěru vsadili žlutočerní vše na jednu kartu a soupeř z brejku do otevřené obrany dvě minuty před koncem pečetil druhým gólem střelecky disponovaného Kováře – 0:3.

Fakta – branky: 13. a 38. Kovář, 25. Cieslar, žluté karty 1:1 (M. Svoboda – Kovář), počet chyb 5:8, rozhodčí: Hamrník, Tůma.

Sestava Bombarďáků: Š. Beránek – Ginzel, M. Svoboda, Cais, Dychtl, Weinhard, Babouček, Grznárik, Žilenko, Sláma. Trenér: Pavel Šilhan.

Do Final Four tedy postupuje Zlín, jenž v semifinále vyzve mnohanásobného mistra republiky v barvách pražského Chemcomexu.

Závěrem lze vyjádřit pochvalu hráčům obou družstev za velmi kvalitní výkony ve všech utkáních dramatické čtvrtfinálové série a poděkování fanouškům, kteří i tentokrát zcela zaplnili suchovrbenskou halu a vytvořili aktérům velmi důstojnou a zároveň bouřlivou kulisu.

Autor: Karel Vosika