ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pohled do historie ČFSF - Česká futsalová reprezentace na domácím ME v roce 2014 v Praze na medaili nedosáhla .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Trenér Poličky Franta Švec stále cítí velké zklamání

zobrazit foto

12.3.2016, 08:33 | vložil: Petr Koseček

Máme za sebou parádní víkend na final four v Otrokovicích,ze kterého si vezeme domů stříbrné medaile.Před závěrečným turnajem bych toto umístění bral a hodnotil jako velký úspěch,ale po průběhu samotného finálového zápasu budu dlouho cítit a nejen já velké zklamání.

V semifinále nás čekal tradiční protivník Gioia Brno.Obě utkání jsme zvládli na jedničku a náš postup do finále vypadal podle výsledků přesvědčivě,ale nebylo to vůbec jednoduché.První zápas soupeř hrál v neúplné sestavě a tady to myslím bylo pro vývoj utkání dost důležité.V odvetném zápase již kompletnější Gioia byla aktivnější,ale neměla i potřebné štěstíčko(neproměněná penalta) a nám se k solidní obraně přidala i efektivní koncovka, která byla určitě rozhodující pro výsledek zápasu.

Našim soupeřem ve finále byl pro mnohé dost překvapivě tým SMR Zlín,který udolal ve druhém a hodně napínavém semifinále favorita na vítězství Chemcomex Praha(až po penaltovém rozstřelu).

Samotné finále nabídlo přítomným divákům nebývale mnoho branek, dramatickou zápletku až do samotného konce zápasu a penaltové rozuzlení, které nemá nejen v historii sálovky obdoby. Skóre zápasu bylo od počátku jako na houpačce, nejdříve vedl Zlín, poté Polička,pak opět domácí, aby do kabin se šlo nakonec za vyrovnaného stavu.

Druhá půle vyšla z kraje lépe zlínským a to jim vyneslo až dvojbrankové vedení.Nám se však podařilo s blížícím se koncem snížit a poté i zázračně čtrnáct vteřin před koncem vyrovnat.Utkání šlo tak do prodloužení a v něm několik našich šancí na dokonalý obrat v zápase.Jenže když se neujala ani jedna z našich tutovek,zápas tak museli rozhodnout až pokutové kopy. V nich byli (jak to kulantně říct) šťastnější domácí a poprvé v historii tak získali titul mistra republiky,ke kterému jim samozřejmě musíme sportovně pogratulovat.

Kluci v zápase a v celém víkendu podali výborný výkon,ukázali neskutečně bojovné srdíčko a zato jim musím moc poděkovat.Bohužel finále se nám nepovedlo podle našich představ. Ano,směrem dopředu to nebylo špatné,pět branek není špatná vizitka,ale neproměnění tolika vyložených šancí(zejména v prodloužení)se neodpouští.Samotná kapitola jsou obdržené góly. Z pěti zásahů do naší sítě se nám podařilo hned tři nechtěně nasměrovat z našich sálovek,což se také nevidí každý den. Třešničkou na dortu byly však pokutové kopy a v nich neskutečné pochybení rozhodčích.

Domácím totiž uznali penaltu(podotýkám,že jinak regulérní) ,kdyby však po jejím kopnutí na naší branku nedošlo k zásadním chybám při posuzování nastalé situace.Po zásahu míče do břevna nejprve jeden z rozhodčích rozpažil na znamení,že gól nebyl vstřelen.Druhý brankový rozhodčí toto potvrdil zapískáním na píštalku. Když se poté míč záhadně (ale v pravdě regulérně) objevil kousek od naší brány,tak jej v cestě do naší sítě doprovodil domácí jásající brankář,který v tu chvíli neměl v brankovém prostoru co dělat.Na toto vše v nastalé vřavě byli všichni zainteresovaní rozhodčí upozornění,ale světě div se,nejen,že se penalta neopakovala,ale ona byla dokonce uznána,což nepochopil nikdo z přítomných (kromě domácích).Vše se následně potvrdilo jak po shlédnutí videa,tak i po konzultacích od přímých svědku(nebudu jmenovat). Zlínským titul přeji,s tím nemám problém,jen mě zaráží,že prakticky čtyři nejlepší rozhodčí na final four po vyslechnutí všech faktů udělají takovéto špatné rozhodnutí. Nedokáži si moc dobře vybavit,že ve finále ligy mistrů kope Messi penaltu a jeho pomalý dloubáček šourající se za brankovou čáru doprovází gólman Terstegen s hlasitým povzbuzováním a slepým přihlížením překvapených rozhodčích.Pokud mi někdo dokáže vysvětlit že nemám pravdu,že se mýlím,tak aniž bych někoho jmenovitě napadl a urazil jsem schopen se omluvit.Také by mě zajímalo,zda-li se ke mě někdy dostane hodnocení rozhodčích a jejich vyjádření k problému, popřípadě delegáta utkání.Tím beru tuto věc pro sebe za uzavřenou, "král zemřel,ať žije král".

Zdroj: http://vpsnovabrikpolicka.webnode.cz/products/finale1/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: