ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Pohled do historie ČFSF - Čeští futsalisté se na ME v roce 2016 v ruském Jegorjevsku vrátili na medailové pozice .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

V hlavní roli extraligy na jihu Čech byli Rudolfov a Bizoni

zobrazit foto

21.3.2016, 15:18 | vložil: Petr Koseček

V prvním ohlédnutí se zaměříme na extraligu, která byla založena na základě rozšíření mužstev o účastníky již bývalé krajské ligy. Dalo se tak očekávat kvalitní měření, což se nakonec potvrdilo vysokou úrovní, kterou zajišťovali velmi technicky vybavení fotbalisté. Již před posledním turnajem byl znám vítěz, kterým se po právu stal nováček z Rudolfova. Velmi úzký kádr nahrazovala kvalita v podobě nejlepšího útočného dua, které se usadilo i na čele střeleckých tabulek.

Vyrovnané výkony v průběhu sezony přinesly stříbrnou pozici Tex-Coloru, který vůbec nezvládl pouze utkání s lídrem soutěže, Komi CB doplatilo nakonec na pomalejší rozjezd, nicméně v jeho táboře určitě panuje s konečným třetím místem spokojenost. Velkým překvapením je čtvrté místo Hojné Vody, která tradiční hře založené na důrazu a urputnosti přidala více technické vyzrálosti. Páté místo obsadil tým mladíků obklopený duší týmu Petrem Kašem, díky velké nevyrovnanosti výkonů spojené se zápasovou docházkou Strojírna Honner na lepší umístění zřejmě myslet nemohla.

Tradiční účastník Božolé ve svých řadách věkově omladil, tahounem týmu byl především srdcař Ctibor Novotný, šesté místo ovlivnil i špatný výsledkový start do sezony. Sedmé místo obsadil Adamov, který se potýkal především s častými zraněními klíčových hráčů, opřít se naopak mohl o brankářskou oporu. Mírným zklamáním je až osmé místo Legesu, kterému také vůbec nevyšel vstup do nově vytvořené soutěže, postupem času ale i díky taktickým herním změnám včas vyplul ze záchranářských starostí. Předposlední v soutěži extraligy skončil především díky dvěma výhrám v posledním turnaji celek Bizonů, který měl určitě vyšší ambice. Bohužel se po celou sezonu potýkal s problémovou docházkou na zápasy a doplácel často i na nedisciplinovanost. Sehrál tak zároveň jednu z hlavních rolí v řešení jednotlivých komisí.

Sestupujícím se nakonec stalo ZSO, které se nemůže vymlouvat na závěr soutěže, kdy svádělo urputný boj o sestup, neboť konečná tabulka je zrcadlem celého odehraného rončníku, ve kterém týmu chyběla osobnost s pozitivním impulzem. Nejlepším střelcem se stal špílmachr Radim Pouzar, který potvrdil sálovkářské umění s míčem i jeho pokrytí, nicméně někdy i zbytečné emotivní projevy. Nejslušnější mužstvo bylo z Adamova, naopak nejtrestanější již zmiňovaní Bizoni.

Ohlédnutí za prvním ročníkem nově vytvořené extraligy je za námi a lze si jen přát, aby úroveň byla v příštím roce minimálně tak kvalitní, jako letos. Příště dostane slovo 1. okresní liga, která byla ze všech soutěží nejvyrovnanější, i co se týče zpětných historických ročníků, tak vyrovnaná utkání soutěž dlouho nepamatuje.

Zdroj: http://cbssf.webmium.com/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: