ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


V Moravské Třebové pořádají 1. ročník fotbalového turnaje .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Rozhovor s Mácou Mikoláškem z JK Trans Varnsdorf

zobrazit foto

25.3.2016, 08:13 | vložil: Petr Koseček

Právě nám skončila další sálovkářská sezóna a tak jsem oslovil vedoucího jednoho z nejúspěšnějších mužstev této sezóny JK Trans Varnsdorf Mácu Mikoláška, aby se trošičku za tímto soutěžním ročníkem ohlédl.

Máco, před několika dny skončila další sálovkářská sezóna v našem kraji. Pro Tvůj tým byla vcelku úspěšná: 2. místo v krajské extralize, vítězství v 1. lize, opět 2. místo ve veteránské soutěži a nakonec i účast na veteránském Mistrovství republiky. Jak hodnotíš uplynulou sezónu Ty?

Uplynulou sezonu hodnotím jako vydařenou. Cíl, který jsme si dali na začátku, se podařilo splnit - všechny tři mužstva dostat na "bednu", skvělé! Nebylo to vždy ideální, neboť jsme museli velmi často řešit absenci hráčů na turnaje z důvodů zranění či nemocí.

Veteránský šampionát, který letos byl v Havířově, byl jistě pro „Jékáčka“ velkou zkušeností i zážitkem?

Na Mistrovství republiky veteránů jsme se dostali potřetí za pět let a vždy to byla obrovská zkušenost. Letos v Havířově jsme řešili složení sestavy, která se nám rozpadla těsně před odjezdem a tak jsme odjížděli pouze v sedmi lidech. Je to velká škoda, protože se tam dal uhrát určitě lepší výsledek. Kluci to ale odmakali, sáhnuli si až na dno sil a myslím si, že jsme ostudu neudělali. S jedním hráčem na střídání se nedalo konkurovat ostatním týmům, kteří měli na lavičce minimálně ještě jednu pětku. Ani náš věkový průměr není příliš lichotivý 49,4 oproti vítězi Stonavě 43 let. Tak čekáme, až nám "dorost" zestárne. Jinak hala byla nádherná, přišlo se podívat i dost diváků.
Děkuji i touto cestou všem, kteří odjeli na druhou stranu republiky, poprali se o výsledek a doufám, že si to užili stejně jako já.

Sám si letos řádil ve všech třech sálovkářských soutěžích v Ústeckém kraji, v krajské extralize jsi byl dokonce zvolen mužem jednoho z kol. V které soutěži jsi si sálovku letos užíval nejvíce?

Letos jsem si opravdu hodně zahrál, musel jsem, i když se mi někdy moc nechtělo, nastupovat ve všech třech soutěžích. Je těžké některou soutěž vyzdvihovat, protože každá má svoji kvalitu.
A muž kola v extralize? :-D :-D :-D

Jak to v tom Varnsdorfu děláte, že se vám daří na sálovku nalákat mladé hráče?

S mladými hráči je to opravdu těžké. Dnešní generace má už trochu jiné zájmy, než se honit na hřišti. Naštěstí můžeme těžit s výborné party kterou zde máme, bez ohledu na věkové složení a tak je potom jednodušší do JéKáček někoho získat.

Jak si v nadcházejícím čase sálovkářských prázdnin odpočineš? Vzpomeneš si přes léto na ten „kulatý nesmysl“?

Odpočívat určitě moc nebudu. Na řadu přijde kolo a fotbálek na přírodní trávě. Taky budu více se svoji rodinou, které moc děkuji za toleranci, trpělivost a podporu.

Spřádáš již plány na nadcházející sezónu? Můžeme se těšit na nějaké nové tváře ve vašem týmu nebo vůbec na novinky ze zákulisí „Jékáček“?

Plány za mě spřádá život. Bohužel nám ukončil spolupráci hlavní sponzor JK Trans v osobě pana Kňourka, tak že do nadcházející sezony přihlásím asi jen dvě mužstva, áčko a gardu. Když seženu majoritního sponzora, může se ještě vše změnit. Nějaké nové tváře určitě přivedu, ale to se dozvíte až na podzim.

Máco, děkuji Ti za rozhovor a přeji nejen Tobě, ale i celému Tvému týmu mnoho úspěchů nejen na tom sportovním poli.

Zdroj: www.salovka.cz
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: