Tabulka slušnosti Celostátní ligy .....více v sekci Aktuality

Čeští futsalisté v samotném závěru vydřeli výhru nad Francií

27.3.2016, 16:00 | vložil: Petr Koseček

V úvodním nedělním utkání turnaje 4 NATION v belgickém Saint Ghislain nastoupila česká reprezentace proti ambicióznímu týmu Francie. Do branky se tentokrát postavil Mareš a začátek zápasu se českým futsalistům vůbec nevydařil. První branku totiž inkasovali již ve 4. minutě, aby vzápěti hráči ze země Galského kohouta přidali druhou branku. Když v 10. minutě futsalisté trikolóry vsítili třetí branku, tak už to s akciemi českých futsalistů nevypadalo vůbec dobře. Naši obranu provětrával především obrovitý Sisoko, ale i ostatní francoužští futsalisté představovali vysokou kvalitu. Snížení přišlo z futsalky Fichtnera a kontaktní branku zaznamenal v 17. minutě po teči Abrhám a český tým mohl dokonce do půle i vyrovnat, což se ale nakonec nepodařilo.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení snahy českého týmu o srovnání stavu utkání, ale francouzský celek záhy dvakrát trestal z rychlých kontrů a po chybách české defenzívy a rázem to bylo hrozivých 2:5. Jiskřičku naděje vykřesal pro náš celek svojí brankou Miroslav Rott. Český tým pokračoval v náporu, trenéři zredukovali sestavu a Havrda čtyři minuty před koncem snížil již na 4:5. Oba celky v té době hrály pod hrozbou šestého faulu a toho se první dopustil český tým, ale brankář Mareš naše mužstvo při devítce Francouzů náramně podržel. Závěr utkání už patřil českému týmu, který ostřeloval branku Francouzů ze všech pozic. Vyrovnání přinesla devítka Havrdy v předposlední minutě a konec zápasu přinesl neuvěřitelné rozuzlení. Francouzi zbytečně faulovali a náš specialista na devítimetrové kopy Ondřej Havrda pouhých 11 sekund před koncem zajistil Čechům poměrně šťastnou výhru. Francouzský celek odcházel z palubovky velmi zklamaný, za předvedený výkon si určitě remízu zasloužil a může být černým koněm nadcházejícího ME v ruském Jegorjevsku. Český tým tak zaznamenal v Belgii dvě výhry a pro trenéry to byl dobrý herní test všech hráčů před květnovým ME v Rusku. Česká futsalová reprezentace nakonec po součtu výsledků turnaj 4 NATION vyhrála.