ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Novinky ze sálového fotbalu-futsalu v Norsku .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Reprezentační trenér Aleš Štorc hodnotí turnaj v Belgii

zobrazit foto

4.4.2016, 14:51 | vložil: Petr Koseček

Aleši, reprezentace vyhrála turnaj v Belgii, jak hodnotíš všechna utkání?

V prvním utkání jsme se potkali s místním belgickým výběrem akademie a i když hráči soupeře byli šikovní na balonu, takticky byli horší a soupeř nebyl důsledný při bránění. V tomto zápase se střelecky prosadili Haloda a Grznárik, kteří skorovali po dvou gólech a ukázali svojí formu z ligy. Celkově nám zápas posloužil jako dopolední trénink, protažení a jako seznámení s halou.

Druhý večerní zápas s italským výběrem byl již o něčem jiném. Hlavní hvězda soupeře italský brazilec Campos a jeho parťáci nás slušně prověřili a musím svůj tým za tento zápas pochválit. První poločas byl jeden z nejlepších za poslední dobu. Soupeř měl balon více na sálovkách, ale naší skvělou obranou, podpořenou výborným výkonem debutanta v brance Beránka a vysokou efektivitou, kde jsme skvěle zakončovali a proměnili skoro každou naší šanci jsme si vytvořili náskok, který jsme v druhém poločase udrželi. V tomto zápase jsme hráli v základní sestavě Beránek - Šnídl, Abrhám, Srkal, Cais a Havrda, Rott, Sop, Fichtner, kde v druhém poločase naskočili Jirka Mužík a Kuba Grznárik. Velká pochvala pro celý tým za kolektivní kvalitní výkon s precizní obranou a výbornou produktivitou.

Třetí zápas jsme sehráli s Francií. Sami jsme si naložili velice náročný program a byl jsem zvědavý, jak se naši hráči poperou s narůstající únavou. Do zápasu jsme nastoupili v sestavě Mareš - Havrda, Rott, Abrhám, Fichtner a Netolický, Haloda, Mužík, Grznárik. Do druhé půle nastoupili Marek Srkal a Venca Cais. Nechali jsme odpočívat po letech "neodpočívajícího" Petra Šnídla a zraněného Martina Sopa. Věděli jsme o individuálních schopnostech hráčů Francie. Jejich stěžejní hráči jsou neskuteční v soubojích jeden na jednoho. Zvolili jsme podobnou taktiku jako na posledním MS s Venezuelou, zmenšili jsme hřiště a nasadili na jejich nejlepšího hráče Míru Rotta a Tomáše Abrháma a tito dva plus pozorně pracující zbytek čtyřky na place jsme od stavu 0:3 začali zápas postupně otáčet. I když nám soupeř odskočil na 2:5, tak jsme fantasticky otočili na 6:5, když v poslední minutě proměnil dvě devítky v tomto zápase debutující kapitán Ondřej Havrda. Musím opět vyzdvihnout skvělý kolektivní výkon, kde v tomto zápase tým vytáhla první čtyřka Havrda, Rott, Abrahám, Fichtner, kteří vstřelili všechny branky. Byl to neskutečný obrat a výborný zápas z obou stran.


Kdo z nových tváří Vás zaujal a jakou má šanci startovat na ME v Rusku?

Velmi dobře zvládl zápas s Itálií novic v bráně Beránek, určitě týmu může pomoc Jirka Mužík. Velké zkušenosti do budoucna to jsou pro naší mladou naději Kubu Grznárika. Tomáš Haloda ukázal svůj potenciál směrem dopředu, ale také zjistil, že bránění na této úrovni je o dost složitější než v lize. Samozřejmě musí být vidět rozdíl, když hráči jako Šnídl, Havrda, Srkal, Rott, Netolický, Fichtner mají za sebou 2x MS, několik účastí na ME, hry neolympijských sportů a množství zápasů proti top týmům Evropy i Jižní Ameriky. Je to o zkušenostech a práci. Cais, Grznárik, Mužík, a další pokud vydrží mohou se začlenit mezi tyto hráče, kteří jsou neskutečně odolní a máloco je překvapí.

Které další hráče budete před ME ještě testovat?

Máme kádr cca 20 hráčů základního A týmu. Doma jsme z různých důvodů nechali hráče typu Havla, Holečka, Cieslara, Ovčačíka, Doubravského a další. Uvidíme, vyhodnotíme. Máme společně s Petrem Šmeralem z čeho vybírat.

Jaký bude další program národního týmu, hráči navíc budou asi hrát v pohárech za své kluby?

Moc času nemáme. Budeme sledovat evropské poháry našich týmů a jedno soustředění nároďáku musíme zvládnout. Hráče dobře známe, půjde o momentální formu, zdraví a pohodu hráčů a vybrat dobrý mix hráčů do Ruska.

Jak byl turnaj v Belgii zorganizován?


Myslím, že úplně v klidu. Jak jsem již říkal, obrovské plus našich hráčů je jejich nerozmazlenost a odolnost. Úmyslně jsme jim naordinovali hodně ostrý program, kde ve dvou dnech jsme přidali ještě třetí zápas. Bylo to náročné, organizace turnaje naprosto v pohodě, bydleli jsme v krásném městě Mons na belgicko francouzkých hranicích. Belgická strana se o nás starala velmi dobře, hodně stáli o naší účast na této akci.

Co ubytování, strava a ostatní kolem turnaje, nepanovaly přeci jen z účasti na turnaji po bruselských útocích obavy?


Když jsme před 2 měsíci dostali nabídku na tuto akci, říkal jsem si, hodina cesty, pohodová země a dobří soupeři. To že tři dny před odletem se tam stane co se stalo, je šílený svět ve kterém momentálně žijeme. Obavy byly velké samozřejmě a jsem velmi pyšný na tým, protože před odletem jsem každému řekl, že pochopím pokud se někdo z této akce omluví. Nebyla ani jedna omluvenka. Ubytování, strava v normálním režimu, bez problémů.


Koho favorizuješ pro ME v Rusku, výkon Francouzů byl asi velkým překvapením?

Bělorusko, Rusko jsou pro mě top favorité. Francouzi velmi dobří, pokud zvládnou ruské prostředí. Věřím i našem schopnostem.


Jak hodnotíš uplynulou sezonu v celostátní lize, která se nakonec výsledkově obrátila naruby a co říkáš na kuriozní branku Zlína?

Final Four bylo velmi vyrovnané. Vítězný Zlín vyhrál semifinále i finále na penalty, byl nejšťastnějším týmem víkendu. Navíc penaltou, která obletěla svět. O tom je tento sport, automaticky nevyhrává favorit a jeden víkend může změnit celý rok , tedy základní část. Pro českou sálovku určitě dobře. Hodně se zvedly týmy Větřní, Adrie a Moravské Třebové. Jen více takových týmů!!
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: