Výsledy sobotních utkání Celostátní ligy, Polička byla v Mohelnici stoprocentní, Zlín v divoké přestřelce podlehl Moravské Třebové .....více v sekci Aktuality

Futsalisté Zlína jsou v semifinále, Chemcomex končí

12.5.2016, 15:21 | vložil: Petr Koseček

Ve španělském Lloret de Mar dnes pokračovala čtvrtfinálovými duely letošní Liga mistrů. Futsalisté pražského Chemcomexu překvapivě nestačili na ambiciózní kazašský celek Amanat Astana a podlehli mu 1:2. Podle kusých informací se na palubovce hodně jiskřilo a nehrající Petr Šnídl viděl za potyčku s Kazachy modrou kartu, kazašský futsalista pro změnu červenou. Rozhodující branku dostal Chemcomex v poslední minutě po hrubé individuální chybě. Chemcomex letos ale zažívá nepodařenou sezónu, v Lize mistrů měl určitě vyšší ambice, stejně jako v české lize, ale jak se říká, každý den není posvícení. Pražané navíc odletěli do Španělska s omlazeným kádrem a řada hráčů teprve získává mezinárodní zkušenosti.

Daleko radostnější zpráva nám přišla od managera Zlína Jožky Soukeníka. Jeho celek si zopakuje minimálně loňské třetí místo z LM ve Valticích, ale Valaši mohou pomýšlet i na víc. V dnešním duelu s baskickým týmem Taberna de Praga Bilbao vedli zlínští futsalisté velmi brzo po brance Pepy Cieslara. Ten se však zanedlouho zranil, stejně jako později Chvíla a Zlín dohrával v šesti lidech. Český mistr šel do vedení 3:1, které si držel až do poslední minuty. Zde nastala stejná situace, jako v letošním finále s Poličkou, tentokrát zlínští hráči inkasovali šest vteřin před koncem vyrovnávací branku na 3:3. V penaltové loterii se letos Zlínu daří a zopakoval to i ve Španělsku. Zlín vyhrál na penalty 3:2 - (proměnili Julina, Talaš, Sierota, neproměnil Zapletal) a zahraje si semifinále. Losování semifinále proběhne dnes v odpoledních hodinách. Možní soupeři - ruská Volga Saratov, španělský C.F. Esplais nebo kazašský Amanat Astana.