ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Zrušení schůze vedoucích na jihu Čech .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Rozhovor s reprezentačním trenérem Alešem Štorcem

zobrazit foto

8.6.2016, 14:07 | vložil: Petr Koseček

1. Jak jste spokojen s umístěním týmu na ME?

S umístěním spokojený jsem, s herním projevem tolik ne. Musíme ale přihlédnout k několika faktorům. V nominaci z různých důvodů chyběli stabilní členové týmu Havel, Srkal, Fichtner, Mareš. V průběhu turnaje se nám zásadně zranili klíčoví hráči Havrda s Cieslarem a ještě potrestaný Šnídl k tomu. Hráli jsme s mladým a méně zkušeným týmem, což ale může být plus do budoucna. Proto konečné umístění letos beru jako maximum, které jsme mohli dosáhnout.

2. Jak bylo ME organizováno, ubytování, strava?

Organizace turnaje, hotelový komplex, strava, regenerace, tréninkové možnosti naprosto bez problémů. Ani jsem to takto v pohodě nečekal. Navíc naši hráči jsou odolní a zažili spoustu překvapení na různých akcích po celém světě, takže nemám strach o rychlé přizpůsobení, když je třeba.

3. Co hala v Jegorjevsku a diváci?


Hala byla super, zázemí skvělé, velikost šaten jako pro hokejový tým. Diváci chodili povzbudit především domácí tým a plná hala očekávala vítězství „velkého“ Ruska. Doprovodný program kolem šampionátu byl klasicky v ruském stylu

4. Jak na Vás působilo město?

Myslím, že celé ME oživilo toto poklidné město. Domorodci si stěžovali, že kulturní a jiné možnosti ve městě jsou velmi mizivé...

5. Co ostatní týmy v turnaji, kdo Vás překvapil?

Překvapili skoro všichni. Někdo pozitivně někdo naopak. Po dlouhé době nebyl na ME vyložený outsider a každý tým měl ambice projít co nejdále. Zásadní změny se udály v týmu Itálie, která přivezla hodně dobrý tým a jejich „Brazilci“ patřili k nejlepším na turnaji. Proto musíme docenit i náš výsledek v prvním utkaní a následně se ukázalo, jak důležité bylo vyhrát penaltový rozstřel a mít bod navíc. Rusové měli super poskládaný tým. A i když se rozjížděli pomaleji i možná pod tíhou favorita domácího šampionátu, zvládli turnaj skvěle. Měli dobrý mix starších zkušených hráčů a mladých dravců jako například Mironova, který dal ve finále 4 góly a byl jasně nejlepším hráčem finále. Norové šli hodně nahoru, byli super fyzicky připravení s dobrým gólmanem a výraznou individualitou Rashidem, který dal v prvních dvou zápasech 3 góly. Kazachstánci byli opět nervově labilnější, ale jejich kvalita byla vysoká. Naopak zklamala Francie, která měla určitě větší ambice a hodně omlazený tým měli Bělorusové, kteří nestačili ve čtvrtfinále právě na Itálii.

6. Jaké byly výkony našich hráčů?


Mile překvapili oba naši mladí gólmani. Okolnosti rozhodly, že jsme poprvé po dlouhé době jeli na významný turnaj bez zkušeného brankáře. Ale musím pochválit Beránka i Kunického, že to zvládli opravdu hodně dobře. Střelecky se prosazoval Roman Netolický, aktivní byl Jirka Mužík, který navíc dal dvě klíčové penalty, zápas proti Izraeli byl v režii Pavla Krause a ne zcela fit hrajícího Pepy Cieslara, zápas proti Norům střelecky rozhodla čtyřka Tomáš Abrhám, Míra Rott, Martin Sop a Ondra Havrda, který hrál s hodně oteklým kotníkem přes bolest a patří mu velké uznaní. A musím ještě zmínit naše mladíky Grznárika, Bialeka a Fujdiara, kteří naši hru oživili, když nastoupili a ukázali, že se můžou stát platnými členy týmu. Potřebují jen pravidelně hrát takto těžké zápasy.


7. Jaký je další plán repre a zůstanete u týmu i nadále?

Reprezentace obdržela pozvání na velkou akci AMF v příštím roce v Barceloně, za dva roky je ME v Belgii a rok na to MS v Argentině, což by měla být velká motivace hlavně pro mladé hráče, protože Jižní Amerika je fenoménem tohoto sportu. V meziobdobí bude probíhat klasická příprava na tyto akce. Myslím, že česká reprezentace v AMF futsale poběží v podobném režimu jako dosud.

Co se týká mě, jsou ve hře obě varianty, teď v létě bude čas řešit personální otázky vedení reprezentace.
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: