ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Zlínský Tomáš Haloda si upevnil vedení v tabulce střelců CL .....více v sekci Aktuality



AKTUALITY

 
 

Letos se slaví 30. výročí teplické sálovky

zobrazit foto

28.9.2016, 19:54 | vložil: Petr Koseček

Dlouholetý funkcionář v teplické sálovce, vedoucí FC Louka Košťany ČOS a hlavně velký teplický patriot Ladislav Navrátil nám poskytl cenné historické materiály, které jsou průřezem třicetiletou historií sálovky na Teplicku a my vám je teď můžeme předložit:

Před 30 lety v létě roku 1986 byla založena Teplická liga v sálovém fotbalu-futsalu. Ve své době patřila mezi nejaktivnější a nejkvalitnější v rámci soutěží Československého, respektive Českého svazu sálového fotbalu-futsalu.
Soutěž zanikla v srpnu 2005… Z tehdejšího Okresního svazu sálového fotbalu už hrají sálovácké soutěže pouze F.C. Louka Košťany ČOS a Metalliga Proreka Teplice o.s. v Krajské lize a Tenis Proboštov s Eurosportem Teplice v Krajské lize veteránů U40+. Je škoda, že z tradiční bašty sálovky zbylo torzo týmů...

MISTŘI TEPLICKA 1986 – 2005:
1. ročník 1986-1987: SPŠH Duchcov; 2. ročník 1987-1988: Svéráz Teplice; 3. ročník 1988-1989: Krakatit Teplice, nejlepší střelec Jaroslav Ostapowycz (Sklotas Řetenice) – 33 branek; 4. ročník 1989-1990: Krakatit Teplice; 5. ročník 1990-1991:Krakatit Teplice, nejlepší střelec Tomáš Oktábec (Krakatit Teplice) – 43 branek; 6. ročník 1991-1992: Krakatit Teplice, nejlepší střelec Tomáš Oktábec (Krakatit Teplice) – 40 branek; 7. ročník 1992-1993: Vitrablok Duchcov; 8. ročník 1993-1994: Vitrablok Duchcov, nejlepší střelec Roman Höffrichter (Tatra Želénky) – 32 branek, nejvíce čistých kont Miroslav Pícha (Vitrablok Duchcov) – 8 nul; 9. ročník 1994-1995: Vitrablok Duchcov, nejlepší střelec Radek Folkert (Batalion Osek) – 43 branek, nejvíce čistých kont Miroslav Pícha (Vitrablok Duchcov) – 7 nul; 10. ročník 1995-1996: Auto Unico(Vitrablok) Duchcov, nejlepší střelec Václav Žofka (Tenis Proboštov) – 50 branek, nejvíce čistých kont Miroslav Pícha (Auto Unico Duchcov) – 4 nuly; 11. ročník 1996-1997: Minim Kent(Auto Unico) Duchcov, nejlepší střelec Václav Žofka (Tenis Proboštov) – 54 branek, nejvíce čistých kont Josef Herlitze (Tenis Proboštov) – 5 nul; 12. ročník 1997-1998: Minim Kent Duchcov, nejlepší střelec Zdeněk Mrha (Minim Kent Duchcov), nejvíce čistých kont Tomáš Vřeský (Metalliga Teplice), Josef Herlitze (Tenis Proboštov), Miroslav Pícha (Minim Kent Duchcov), Jiří Veselý (1FC Loter Teplice) – 3 nuly; 13. ročník 1998-1999: SK Lisec Kůs Krupka „B“, nejlepší střelec Jan Svoboda (Montgas Teplice) – 26 branek, nejvíce čistých kont Jaroslav Havel (SK Lisec Kůs Krupka „B“) - 9 nul; 14. ročník 1999-2000: Tenis Proboštov, nejlepší střelec Michal Valenta (Glavrbel Barevka Dubí) – 42 branek, nejvíce čistých kont Pavel Tůma (Montgas
Teplice) – 11 nul; 15. ročník 2000-2001: Tenis Proboštov, nejlepší střelec Václav Žofka (Tenis Proboštov) – 34 branek, nejvíce čistých kont Josef Herlitze (Tenis Proboštov) – 7 nul, nejrychlejší střelec Petr Hynek (Krakatit Teplice) – 7 vteřin; 16. ročník 2001-2002: Glaverbel Řetenice, nejlepší střelec Vladimír Pešek (Glaverbel Řetenice) – 57 branek, nejvíce čistých kont Miroslav Pícha (Glaverbel Řetenice), Josef Herlitze (Tenis Proboštov), Zdeněk Juppa (Eurosport Teplice) – 7 nul, nejrychlejší střelec Lukáš Strouhal (FK Koloseum Krupka) – 6 vteřin; 17. ročník 2002-2003: SK Lisec Kůs Krupka „C“, nejlepší střelec Tomáš Glöckner (F.C. Louka Košťany) – 42 branek, nejvíce čistých kont Zdeněk Juppa (Eurosport Teplice) – 7 nul, nejrychlejší střelec David Vřeský (Metalliga Teplice) – 13 vteřin; 18. ročník 2003-2004: F.C. Louka Košťany, nejlepší střelec Ivan Drška ml. (F.C. Louka Košťany) – 34 branek, nejvíce čistých kont Lukáš Jungmann (Glaverbel Barevka AS Trans Dubí) – 8 nul, nejrychlejší střelec David Vřeský (Metalliga Teplice) – 6 vteřin; 19. ročník 2004-2005: Eurosport Teplice, nejlepší střelec Radek Svoboda (Eurosport Teplice) – 42 branek, nejvíce čistých kont Zdeněk Juppa (Eurosport Teplice) – 11 nul, nejrychlejší střelec Jiří Štark (Glaverbel Barevka AS Trans Dubí) – 16 vteřin.

HISTORICKÁ TABULKA 1.TEPLICKÉ LIGY 1986 – 2005:

1. Krakatit Teplice 418 záp. 265 výh. 38 rem. 115 proh. 1722:890 833 bodů
2. Tenis Proboštov 299 172 37 90 1114:697 553
3. Metalliga Teplice 420 161 40 219 1205:1424 523
4. FC Louka Košťany 367 156 30 181 1214:1432 498
5. Eurosport Teplice 218 121 19 78 771:519 382
6. Minim Kent(Vitrablok,Auto Unico)Duchcov 141 125 3 13 772:208 378
7. Tatra Želénky 203 93 19 91 713:709 298
8. Stínadla Teplice 185 77 27 81 543:504 258
9. FK BBG Nůžky Drahkov 283 78 23 182 621:1252 257
10. Glaverbel Řetenice 128 71 13 44 436:335 226
11. FC Batalion Háj/Osek „A“(Batalion Osek) 158 62 19 77 440:517 205
12. Gymnázium Duchcov „A“ 133 61 20 52 499:522 203
13. Sklotas Řetenice 112 63 12 37 520:380 201
14. SK Lisec Kůs Krupka „C“ 106 59 15 32 370:232 192
15. Glaverbel Barevka AS Trans Dubí 152 51 18 83 317:457 171
16. SK Lisec Kůs Šanov „A“ 92 48 13 31 311:217 157
17. FC Homer(Autoopravna Meszároš) Teplice 101 48 10 43 327:295 154
18. Auto Moto Proboštov „A“ 200 44 18 138 375:778 150
19. Svéráz Teplice 64 44 6 14 360:171 138
20. Union Duchcov 90 45 2 43 358:333 137
21. PJ Rozhled(K+V Originál) Bílá Cesta Teplice 84 40 8 36 349:327 128
22. SC Rozmetadlo Košťany 189 34 18 137 365:900 120
23. Sklo Union Teplice 70 37 6 27 251:205 117
24. Bořeň AGS Bílina 70 36 6 28 256:209 114
25. SPŠH Duchcov 42 33 3 6 261:101 102
26. TJ Spartak Bystřany 48 30 7 11 224:110 97
27. Montgas Teplice 44 30 3 11 128:64 93
28. Vest Alpine Osek (Litvínov) 68 28 7 33 241:279 91
29. Nykosport Team Teplice 70 27 9 34 185:224 90
30. Černá kaňka Teplice 61 27 3 31 251:260 84
31. SK Pluto Teplice 46 25 5 16 195:146 80
32. 1.FC Loter Teplice 46 23 7 16 155:96 76
33. Apollo Prosetice 50 23 7 20 208:169 76
34. SK Lisec Kůs Krupka „B“ (SK Šanov „B“) 48 22 5 21 114:123 71
35. DaS Teplice 46 20 4 22 151:176 64
36. Stavo Consult Schmitz Teplice 21 17 1 3 120:40 52
37. Stavotherm Schindler Teplice 48 15 7 26 118:141 52
38. Permoník VMG II. Ledvice 64 16 3 45 183:316 51
39. Plynárny Teplice 24 14 5 5 96:54 47
40. Astra Bílina 42 11 4 27 147:228 37
41. FK Koloseum Krupka 24 9 1 14 67:121 28
42. Fan Klub Petry Janů Teplice 42 7 3 32 108:262 24
43. SK Luna Teplice 73 6 5 62 80:345 23
44. Binom Srbice 24 5 4 15 42:78 19
45. Kavárna Duchcov 22 6 1 15 73:142 19
46. SPŠ Teplice 42 5 1 36 72:264 16
47. Gymnázium Duchcov „B“ 22 3 0 19 37:141 9
48. VMG 4 Bílina 22 2 0 20 12:105 6
49. Potraviny Teplice 18 1 0 17 44:130 3

V letech 1997 – 2000 se hrála také 2. Teplická liga: VÍTĚZOVÉ 2. TEPLICKÉ LIGY 1997 – 2000:
1. ročník 1997-1998: SK Lisec Kůs Krupka „B“, nejlepší střelec František Polák (SK Lisec Kůs Krupka „B“) - 27 branek, nejvíce čistých kont Pavel Tůma (Montgas Teplice) – 7 nul; 2. ročník 1998-1999: Glavunion Barevka Dubí, nejlepší střelec Michal Valenta (Glavunion Barevka Dubí) – 30 branek, nejvíce čistých kont Jiří Jakeš (FK BBG Nůžky Drahkov) – 6 nul; 3. ročník 1999-2000: Glaverbel Řetenice, nejlepší střelec Lukáš Mráz (Glaverbel Řetenice) – 23 branek, nejvíce čistých kont Karel Kukla (Glaverbel Řetenice) – 11 nul.

HISTORICKÁ TABULKA 2.TEPLICKÉ LIGY 1997 – 2000:

1. FC Homer(Autoopravna Meszároš) Teplice 59 21 10 28 105:137 73
2. Glavunion Řetenice 41 21 5 15 78:58 68
3. Glavunion Barevka Dubí 38 19 2 17 90:92 59
4. SC Rozmetadlo Košťany 38 19 2 17 103:111 59
5. FK BBG Nůžky Drahkov 38 19 2 17 89:102 59
6. Auto Moto Proboštov „B“ 41 17 4 20 72:104 55
7. FC Batalion Háj/Osek „B“ 41 17 3 21 91:101 54
8. SK Lisec Kůs Krupka „B“ 18 16 0 2 77:26 48
9. FK Gymnázium Teplice 41 14 5 22 71:100 47
10. Montgas Teplice 18 14 2 2 90:18 44
11. Binom Srbice 20 13 2 5 65:41 41
12. Panteři Teplice 18 12 1 5 64:36 37
13. SK Luna Teplice 41 11 4 26 66:97 37
14. Auto Moto Proboštov „A“ 18 11 0 7 70:46 33
15. Apollo Prosetice 18 10 2 6 68:47 32
16. SČT Teplice 21 9 4 8 43:36 31
17. FC Máničky Maršov 41 8 7 26 50:105 31
18. DaS Teplice 18 5 1 12 40:82 16

PŘEDSEDOVÉ OKRESNÍHO SVAZU SÁLOVÉHO FOTBALU TEPLICE 1986-2005:

1986-1991,1993 – Vlastimil Pecha (Krakatit Teplice); 1989 – Martin Uhrik (Svéráz Teplice); 1991-1993 – Radko Flesar (Stavo Consult Schmitz Teplice); 1993-1995 – Jaromír Navrátil (SC Rozmetadlo Košťany); 1995 – Petr Kuzár SK Lisec Kůs Šanov); 1995-2005 – Pavel Fořt (Batalion Osek, SK Lisec Kůs Krupka).

REPREZENTACE – několik hráčů reprezentovalo v sálovém fotbalu-futsalu Českou republiku: z SK Lisec Kůs Krupka Baláž Martin, Benát Petr, Ernecker Zdeněk, Havel Jaroslav, Kodenko Jiří, Kučerík Jan, Pechar David, Pešek Vladimír, Sedlák Václav, Strouhal Petr a Žofka Václav, z F.C. Louka Košťany Drška Ivan mladší a Smutný Petr. Rozhodčí Filip Živnůstka z Teplic rozhodoval mezistátní utkání.

S pozdravem Ladislav Navrátil,bývalý člen OSSF Teplice 1989-2005.

popisek k fotografii: 21.1.1989 poslední 22. kolo Teplické ligy F.C. Louka Košťany - Svéráz Teplice 4:6. Zprava L. Navrátil, Pavel Čoček, Moučka, Izera, Šerl a Uhrik

Zdroj: www.salovka.cz




Celostátní liga 2019/2020
1. CHEMCOMEX Praha    22
2. Futsal Zlín   18
3. AC Sparta Praha   16
4. VPS NOVABRIK Polička   15
5. BOMBARĎÁCI Větřní   10
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   9
7. FK Adria Kladno   4
8. SK SICO SC Jilemnice   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2019 ČFSF - Futsal | admin: