ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Enkláva Chemcomexu v České Lípě se rozrostla o další hráče .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Zlínský deník - Ivo Světlík trénuje třetiligovou Kroměříž

zobrazit foto

19.10.2016, 14:33 | vložil: Petr Koseček

Ivo Světlík se jde pokusit zachránit svůj milovaný klub

Zlín, Kroměříž – Pomoci svému milovanému klubu z bryndy přichází Ivo Světlík. Bývalý úspěšný fotbalista a v posledních letech už i trenér má za úkol pomoci třetiligové Kroměříži k odražení se ze dna tabulky MSFL. „Přicházím na zkoušku šesti týdnů. Po podzimu se spolupráce vyhodnotí a uvidíme. Každopádně tuto nabídku a šanci beru jako velkou výzvu," netají se 37letý fotbalový nadšenec.
K prvnímu kontaktu mezi ním a klubem z Hané přišel před dvěma týdny. Kroměříž si při řešení neutěšené situace vzpomněla na srdcaře, který zde odehrál osm sezon, převážně úspěšných. „Byla to má nejlepší fotbalová léta. Přišel jsem v době, kdy se zde hrála divize a pak zažil tři postupy až do druhé ligy. Mé nejlepší fotbalové časy," zopakoval fotbalový virtuos, na kterého si vzpomněl tehdejší hlavní trenér David Klimek.

„Jsme velcí kamarádi, asi proto. Sám mi tuto nabídku volal a já pak měl dva dny na rozmyšlenou," vzpomíná na velmi hektické období v rozhodování Světlík.

Toho času totiž vedl Fryšták, aktuálně předposlední celek krajského přeboru. „Ani nám se nedařilo, proto jsem nechtěl z boje utíkat. Ve Fryštáku bojujeme s hodně úzkým kádrem, takový počet nemocných a zraněných jsem ve své kariéře ještě nezažil. Nakonec se mi ale podařilo s předsedou klubu Vratislavem Rudolfem domluvit, kdy jsem za sebe navrhl náhradu v podobě hrajícího Zdeňka Juliny. A i zde se jedná o provizorní řešení, které po podzimu vyhodnotíme," upřesnil.

První zápas na lavičce Kroměříže si tak odbyl předminulý víkend na půdě HFK Olomouc, kde ale prohrál (1:2). „Hodně smolná porážka, stejně jako víkendová plichta s Petřkovicemi. Na klucích leží deka, která se projevuje hlavně v koncovce. Šance si totiž připravit umíme," vypozoroval Světlík, který ovšem cítí zlepšení. „Chce to čas. Žádné bodové ultimátum od vedení jsem sice nedostal, ale věřím, že z 12 možných bodů můžeme devět uhrát, třebaže los nemáme snadný. Tým ale má svou kvalitu, půjde nahoru," je optimistou Světlík, který si aktuálně dodělává trenérskou licenci B, a i proto po svém boku dál spolupracuje s Klimkem.

„Na ligu ale nemyslím. Zatím," rozesmál se Světlík, který ještě aktivně hraje fotbal za Lužkovice v I. B třídě. A i přes svůj věk stále patří k oporám. „Už jsme se s Davidem Klimkem smáli, že když bude nejhůře, oprášíme spolupráci a obujeme i zde kopačky. Věřím ale, že to nebude potřeba a kluci se vlastními silami a pílí ze srabu dostanou," dodal optimisticky Ivo Světlík.

Autor: Martin Břenek
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: