ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Jiří Mužík si připsal s Chrudimí první letošní prohru .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník probírá ambice východočeských týmů v CL

zobrazit foto

4.11.2016, 14:42 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – O tomto víkendu startuje nový ročník celostátní ligy v sálovém fotbale. Oproti minulému ročníku došlo k jejímu zeštíhlení, hrát v ní bude jenom osm družstev, když skončily celky z Brna a Vysokého Mýta.

V základní části půjde „pouze" o nasazení do čtvrtfinále play off.

Plná čtvrtina účastníků je ze Svitavska. Do mistrovských bojů se znovu pustí obhájce stříbrných medailí VPS Novabrik Polička a také zdatný nováček z uplynulé sezony Šakalí hněv Moravská Třebová. Na všechny týmy čeká v základní části od listopadu do ledna čtrnáct utkání na sedmi turnajích.

VPS NOVABRIK

Poličští sáloví fotbalisté se více než dekádu neustále pohybují mezi českou elitou a za dobu, co působí v nejvyšší soutěži, ještě nechyběli na Final Four. A rádi by se na závěrečný turnaj podívali znovu. „Je to náš každoroční cíl a jiný si ani klást nemůžeme, to by byl alibismus," uvedl trenér František Švec.

Mnoho novinek VPS Novabrik před vstupem do ligy nehlásí. „Kádr zůstává pohromadě, prakticky jsme bez odchodů i příchodů. Je dobře, že funguje béčko hrající východočeskou ligu. Snažíme se tam zapracovat mladé kluky, kteří by se mohli postupně zapojovat i do ligového celku, a to je dobrá zpráva pro budoucnost," říká poličský trenér.

Jak je obvyklé, tak počátek soutěže bude poznamenán nesehraností týmu, jelikož podzimní sezona ve „velkém" fotbale ještě neskončila. „Moc jsme toho zatím nenatrénovali, v hale jsme byli dvakrát. Někteří hráči ale nastupují ve futsalových soutěžích, takže si to už přece jen osahali," je rád František Švec, který bude mít v prvním turnaji ve Zlíně potíže se sestavou.

„Ve stejný den hraje poličské áčko utkání krajského přeboru, takže k dispozici budu mít jen čtyři hráče z jarního finálového kádru. Zbytek dolepíme z béčka případně z řad nás veteránů," usmívá se Švec. Dá se však očekávat, že soupeři na tom budou hodně podobně.

Hned na úvod je na pořadu repríza finále minulého ročníku Zlín – Polička s památnou „penaltovou tečkou". Druhým soupeřem Novabriku potom bude Jilemnice. „I přes okleštěné složení se budeme snažit alespoň jednou vyhrát. Tím, že je v lize méně mužstev a méně zápasů, bude se jakákoli ztráta obtížně mazat," je si vědom František Švec.

ŠAKALÍ HNĚV

Moravskotřebovský klub se při své premiéře zapsal velmi sympaticky, zahrál si ve čtvrtfinále a reprezentoval i v evropském poháru. Ani mezi Šakaly nedošlo k podstatnějším změnám. „Zdravé jádro týmu se po loňském období hledání optimální sestavy již ustálilo, takže až na malé výjimky bude náš kádr stejný, jaký byl v předchozí sezoně," sdělil předseda klubu Petr Matoušek.

Od celostátní ligy očekává vyrovnanost, mimo jiné i díky příchodu Sparty Praha. „Je to vítané oživení, každý logicky bude chtít získat její skalp. Liga se tím bezpochyby zatraktivní a získá větší náboj. Je také jasné, že někdo musí zaujmout pozici Brna na předních místech tabulky. Cítím proto velmi zajímavý ročník, ve kterém ani my nechceme hrát druhé housle a rádi bychom naše výkony dále zlepšovali. Těšíme se, až všechno vypukne," dodal Matoušek.

Celostátní liga 2016/2017

VPS Novabrik Polička: 5. listopadu ve Zlíně (Zlín a Jilemnice), 19. listopadu v Jilemnici (Sparta Praha a Chemcomex Praha), 3. prosince v Poličce (Větřní a Dobříč), 17. prosince v Jilemnici (Moravská Třebová a Jilemnice), 7. ledna v Praze (Chemcomex Praha a Sparta Praha), 14. ledna v Poličce (Dobříč a Větřní), 21. ledna v Litomyšli (Zlín a Moravská Třebová).

Šakalí hněv Moravská Třebová: 5. listopadu ve Zlíně (Jilemnice a Zlín), 19. listopadu v Otrokovicích (Dobříč a Větřní), 3. prosince v Praze (Sparta Praha a Chemcomex Praha), 17. prosince v Jilemnici (Polička a Zlín), 7. ledna ve Zlíně (Větřní a Dobříč), 14. ledna v Mohelnici (Chemcomex Praha a Sparta Praha), 21. ledna v Litomyšli (Jilemnice a Polička).

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: