ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Futsal historia se věnuje čtvrtfinále MS v roce 2015 v Bělorusku s Argentinou .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník probírá ambice východočeských týmů v CL

zobrazit foto

4.11.2016, 14:42 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – O tomto víkendu startuje nový ročník celostátní ligy v sálovém fotbale. Oproti minulému ročníku došlo k jejímu zeštíhlení, hrát v ní bude jenom osm družstev, když skončily celky z Brna a Vysokého Mýta.

V základní části půjde „pouze" o nasazení do čtvrtfinále play off.

Plná čtvrtina účastníků je ze Svitavska. Do mistrovských bojů se znovu pustí obhájce stříbrných medailí VPS Novabrik Polička a také zdatný nováček z uplynulé sezony Šakalí hněv Moravská Třebová. Na všechny týmy čeká v základní části od listopadu do ledna čtrnáct utkání na sedmi turnajích.

VPS NOVABRIK

Poličští sáloví fotbalisté se více než dekádu neustále pohybují mezi českou elitou a za dobu, co působí v nejvyšší soutěži, ještě nechyběli na Final Four. A rádi by se na závěrečný turnaj podívali znovu. „Je to náš každoroční cíl a jiný si ani klást nemůžeme, to by byl alibismus," uvedl trenér František Švec.

Mnoho novinek VPS Novabrik před vstupem do ligy nehlásí. „Kádr zůstává pohromadě, prakticky jsme bez odchodů i příchodů. Je dobře, že funguje béčko hrající východočeskou ligu. Snažíme se tam zapracovat mladé kluky, kteří by se mohli postupně zapojovat i do ligového celku, a to je dobrá zpráva pro budoucnost," říká poličský trenér.

Jak je obvyklé, tak počátek soutěže bude poznamenán nesehraností týmu, jelikož podzimní sezona ve „velkém" fotbale ještě neskončila. „Moc jsme toho zatím nenatrénovali, v hale jsme byli dvakrát. Někteří hráči ale nastupují ve futsalových soutěžích, takže si to už přece jen osahali," je rád František Švec, který bude mít v prvním turnaji ve Zlíně potíže se sestavou.

„Ve stejný den hraje poličské áčko utkání krajského přeboru, takže k dispozici budu mít jen čtyři hráče z jarního finálového kádru. Zbytek dolepíme z béčka případně z řad nás veteránů," usmívá se Švec. Dá se však očekávat, že soupeři na tom budou hodně podobně.

Hned na úvod je na pořadu repríza finále minulého ročníku Zlín – Polička s památnou „penaltovou tečkou". Druhým soupeřem Novabriku potom bude Jilemnice. „I přes okleštěné složení se budeme snažit alespoň jednou vyhrát. Tím, že je v lize méně mužstev a méně zápasů, bude se jakákoli ztráta obtížně mazat," je si vědom František Švec.

ŠAKALÍ HNĚV

Moravskotřebovský klub se při své premiéře zapsal velmi sympaticky, zahrál si ve čtvrtfinále a reprezentoval i v evropském poháru. Ani mezi Šakaly nedošlo k podstatnějším změnám. „Zdravé jádro týmu se po loňském období hledání optimální sestavy již ustálilo, takže až na malé výjimky bude náš kádr stejný, jaký byl v předchozí sezoně," sdělil předseda klubu Petr Matoušek.

Od celostátní ligy očekává vyrovnanost, mimo jiné i díky příchodu Sparty Praha. „Je to vítané oživení, každý logicky bude chtít získat její skalp. Liga se tím bezpochyby zatraktivní a získá větší náboj. Je také jasné, že někdo musí zaujmout pozici Brna na předních místech tabulky. Cítím proto velmi zajímavý ročník, ve kterém ani my nechceme hrát druhé housle a rádi bychom naše výkony dále zlepšovali. Těšíme se, až všechno vypukne," dodal Matoušek.

Celostátní liga 2016/2017

VPS Novabrik Polička: 5. listopadu ve Zlíně (Zlín a Jilemnice), 19. listopadu v Jilemnici (Sparta Praha a Chemcomex Praha), 3. prosince v Poličce (Větřní a Dobříč), 17. prosince v Jilemnici (Moravská Třebová a Jilemnice), 7. ledna v Praze (Chemcomex Praha a Sparta Praha), 14. ledna v Poličce (Dobříč a Větřní), 21. ledna v Litomyšli (Zlín a Moravská Třebová).

Šakalí hněv Moravská Třebová: 5. listopadu ve Zlíně (Jilemnice a Zlín), 19. listopadu v Otrokovicích (Dobříč a Větřní), 3. prosince v Praze (Sparta Praha a Chemcomex Praha), 17. prosince v Jilemnici (Polička a Zlín), 7. ledna ve Zlíně (Větřní a Dobříč), 14. ledna v Mohelnici (Chemcomex Praha a Sparta Praha), 21. ledna v Litomyšli (Jilemnice a Polička).

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: