ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


NSA již začala vyplácet program Můj klub .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Svitavský deník - Novabrik na úvod vítězil, bodovali i Šakalové

zobrazit foto

10.11.2016, 14:44 | vložil: Petr Koseček

Polička, Moravská Třebová – Repríza finále uplynulého ročníku celostátní ligy Polička – Zlín nabídla kvalitní sálovku, současně však byla extrémně vypjatá.
Úvodními turnaji byla rozehrána nová sezona celostátní ligy v sálovém fotbale. Okresní zástupce poslala premiéra do Zlína, kde odehráli dva zahajovací duely.

Šakalí hněv Moravská Třebová – SMR Plus Zlín 2:3 (1:1)

Branky: 6. Matocha, 32. Spálenský – 13. a 27. Kostka, 38. Julina.

Mírnou převahu měli v prvním poločase zlínští futsalisté, ale na dobře pracující třebovskou defenzivu se jim nedařilo nic účinného vymyslet. Šakalové navíc často hrozili z brejků a po jednom z nich se zásluhou Matochy ujali vedení. Soupeř výsledek otočil, když navíc nedal penaltu, Spálenský se ale postaral o vyrovnání. Poslední slovo si vzal Julina a krátce před koncem rozhodl o těsném vítězství favorita.

VPS Novabrik Polička – SK SICO Jilemnice 2:1 (2:0)

Branky: 1. Kovář, 17. Jílek – 32. Šnorbert.

Celek Jilemnice se do Zlína dostavil s minimálním počtem hráčů a když to Poličští uviděli, šla jejich koncentrace dolů. A když navíc otevřeli hned v první minutě skóre a do poločasu přidali druhý zásah, bylo to ještě horší. „Potom jakoby si kluci řekli, že se nemůže nic stát. Přestože jsme byli stále na míči, tak jsme nedohrávali naše akce na sto procent a bojovný soupeř zjistil, že může zápas zdramatizovat. Snížil na 2:1 a za tohoto stavu se mohlo stát cokoli, takže jsme nakonec byli rádi, že jsme zdánlivě pohodové utkání vůbec vyhráli. Jilemnice zahrála i ve čtyřech velice dobře a nechybělo zase tak moc, aby nás připravila o body," pronesl trenér František Švec.

Šakalí hněv Moravská Třebová – SK SICO Jilemnice 7:5 (1:3)

Branky: 10. a 37. Zdržálek, 23. a 37. Němec, 36. Sedláček, 40. a 40. Matocha – 13. Paulů, 15. Kraus, 18. a 26. Srkal, 33. Šnorbert.

Pokud se nechcete na sálovce nudit, máte jednu jistotu – zápasy Šakalů s Jilemnicí. Thriller na pokračování v kulisách zlínské haly otevřel gólem Zdržálek, jenže bohorovnost Šakalů vzala rychlý konec. Ještě do poločasu přišel zasloužený trest (1:3) a přes třebovský tlak to po změně stran nevypadalo lépe (2:5). „Naprostý zmar směřující k porážce, k dokreslení chyběl jen hozený ručník do ringu," popisoval předseda klubu Petr Matoušek. Ale…

„Tonoucí se stébla chytá. Naší jedinou snahou se stal pokus o snížení na rozdíl dvou gólů, což zaručuje, že se poslední tři minuty hrají na čistý čas. Následoval střih, uragán a kdo nebyl v hale, neuvěří. Sedláček vymetl šibenici, Zdržálek nekompromisně z penalty snížil na 4:5, nezastavitelný Němec vyrovnal na 5:5, Matocha trefil horní růžek, sedmý gól přidal vzápětí a po něm úchvatné drama skončilo," pochlubil se Matoušek nevídaným obratem Šakalů.

Moravská Třebová: Hutira – Zdržálek, Sedláček, Spálenský, Matocha, Müller, Štaffa, Němec, Brychta.

SMR Plus Zlín – VPS Novabrik Polička 1:3 (1:1)

Branky: 2. Haloda – 13. Vondra, 23. a 40. Jílek.

Repríza památného březnového finále byla sportovně zdařilá, nervy ale dostaly zabrat. „Na můj vkus to bylo příliš vyhecované utkání, bylo zkrátka znát, že určité věci zůstaly v paměti a tak byly emoce extrémní. Věřím, že všechno tímhle zápasem definitivně skončilo," doufá František Švec, že při dalších kláních těchto rivalů bude moci mluvit jen o hře.

Sálovka to jinak byla pěkná, dramatická, na to, že se hrál první turnaj, tak i velice kvalitní. Lépe začal Zlín a ujal se vedení, o vyrovnání se postaral individuální akcí Vondra a po přestávce vymetl šibenici Jílek – 1:2. V těch chvílích plály emoce naplno, ani rozhodčí tomu některými výroky nepřidali, ale stav se změnil až v poslední minutě, kdy Poličce pojistil výhru z penalty Jílek.
„Myslím, že na úvod sezony jsme podali po dlouhé pauze a vzhledem k nesehranosti velice dobré výkony a se ziskem šesti bodů panuje maximální spokojenost," řekl František Švec.

Polička: Vrátný, Slaný – Vondra, Jiří Mužík, Kučera, Jílek, J. Dittrich, Poul, Kovář, Stejskal Navrátil.

Druhý ligový turnaj se hraje v sobotu 19. listopadu. Polička nastoupí v Jilemnici proti oběma pražským celkům, zatímco Moravská Třebová hraje v Otrokovicích s Dobříčí a Větřním.

Další výsledky – 1. turnaj: Dobříč – Chemcomex Praha 1:2 a Větřní 2:0, Sparta Praha – Větřní 1:4 a Chemcomex Praha 1:5.

Autor: Radek Halva
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: