ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Sálovkáři v barvách České Lípy se i nadále výsledkově trápí .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Na Prachaticku letos došlo k úbytku 40% futsalových týmů

zobrazit foto

2.12.2016, 15:13 | vložil: Petr Koseček

Nezapadlo bez povšimnutí.

Budějovická základna sálovky je v celorepublikovém měřítku stále nejpočetnější, celorepublikový úbytek mužstev pociťuje tato oblast nejméně. Českobudějovická mužstva navíc v rámci startovného přispívají na úhradu částečných nákladů na uspořádání turnajů mládeže, čímž propagují tento sport i pro budoucí generace. Toto nepatrné navýšení startovného si na návrh komise mládeže všechny oddíly jednohlasně odsouhlasily a patří jim za to velké poděkování.

Nemusíme chodit příliš daleko za hranice okresu a zjistíme, že třeba na Prachaticku, kde je vůdčí osobností Luboš Vlnatý, jenž neustále kritizuje vedení české federace za úbytek počtu členské základny a mužstev v republikových soutěžích, chybí v soutěžích oproti loňskému ročníku 40% mužstev!

Lze si jen přát, aby hráči a oddíly hrající soutěže nespočet let nadále okysličovali své týmy „mladou krví“ a předávali jim zkušenosti. Zdárným příkladem může být tým Netáhel, na čemž má v současné době velkou zásluhu Zdeněk Kuna, v Lišově je to třeba Sláva Fojtl nebo v týmu Božolé Česťa Marek. Jmenovat ale v tomto ohledu doopravdy nemá cenu, abychom někoho neopomenuli.

Stejně jako v loňském roce se kromě dlouhodobých lig uskuteční i jednorázové turnaje. V sobotu 10.12. je vypsán turnaj pro kategorii starších žáků (Loko ČB, Slavia ČB, Č. Krumlov, Vodňany, Čt. Dvory, Zliv, K. Újezd, Boršov, D. Voda), následně další sobotu se v hale Na Sádkách představí kategorie dorostu (Loko ČB, SKP ČB, Čt. Dvory, Vodňany, Třeboň, Rudolfov, Zliv, K. Újezd, H. Stropnice).

V sobotu 28.1. se uskuteční v soběslavské hale turnaj žen, tradičními účastníky jsou Mokré, Borovany, J. Hradec, S. Ústí, Protivín a Hradiště.

Přijďte i Vy podpořit mládež svými hlasivkami, odměnou budou určitě kvalitní výkony všech zúčastněných aktérů, kteří snad v budoucnosti přenesou své umění do budějovických soutěží v kategorii mužů.

Zdroj: http://cbssf.webmium.com/
Celostátní liga 2020/21
1. SK SICO SC Jilemnice   0
2. VPS NOVABRIK Polička   0
3. Šakalí hněv Moravská Třebová   0
4. Futsal Zlín   0
5. FK Adria Kladno   0
6. BOMBARĎÁCI Větřní   0
7. CHEMCOMEX Praha    0
8. AC Sparta Praha   0
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Výsledky ...
Střelci ...

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2021 ČFSF - Futsal | admin: