ČESKÁ FEDERACE SÁLOVÉHO FOTBALU
FUTSAL


Futsal historia se věnuje čtvrtfinále MS v roce 2015 v Bělorusku s Argentinou .....více v sekci AktualityAKTUALITY

 
 

Na Prachaticku letos došlo k úbytku 40% futsalových týmů

zobrazit foto

2.12.2016, 15:13 | vložil: Petr Koseček

Nezapadlo bez povšimnutí.

Budějovická základna sálovky je v celorepublikovém měřítku stále nejpočetnější, celorepublikový úbytek mužstev pociťuje tato oblast nejméně. Českobudějovická mužstva navíc v rámci startovného přispívají na úhradu částečných nákladů na uspořádání turnajů mládeže, čímž propagují tento sport i pro budoucí generace. Toto nepatrné navýšení startovného si na návrh komise mládeže všechny oddíly jednohlasně odsouhlasily a patří jim za to velké poděkování.

Nemusíme chodit příliš daleko za hranice okresu a zjistíme, že třeba na Prachaticku, kde je vůdčí osobností Luboš Vlnatý, jenž neustále kritizuje vedení české federace za úbytek počtu členské základny a mužstev v republikových soutěžích, chybí v soutěžích oproti loňskému ročníku 40% mužstev!

Lze si jen přát, aby hráči a oddíly hrající soutěže nespočet let nadále okysličovali své týmy „mladou krví“ a předávali jim zkušenosti. Zdárným příkladem může být tým Netáhel, na čemž má v současné době velkou zásluhu Zdeněk Kuna, v Lišově je to třeba Sláva Fojtl nebo v týmu Božolé Česťa Marek. Jmenovat ale v tomto ohledu doopravdy nemá cenu, abychom někoho neopomenuli.

Stejně jako v loňském roce se kromě dlouhodobých lig uskuteční i jednorázové turnaje. V sobotu 10.12. je vypsán turnaj pro kategorii starších žáků (Loko ČB, Slavia ČB, Č. Krumlov, Vodňany, Čt. Dvory, Zliv, K. Újezd, Boršov, D. Voda), následně další sobotu se v hale Na Sádkách představí kategorie dorostu (Loko ČB, SKP ČB, Čt. Dvory, Vodňany, Třeboň, Rudolfov, Zliv, K. Újezd, H. Stropnice).

V sobotu 28.1. se uskuteční v soběslavské hale turnaj žen, tradičními účastníky jsou Mokré, Borovany, J. Hradec, S. Ústí, Protivín a Hradiště.

Přijďte i Vy podpořit mládež svými hlasivkami, odměnou budou určitě kvalitní výkony všech zúčastněných aktérů, kteří snad v budoucnosti přenesou své umění do budějovických soutěží v kategorii mužů.

Zdroj: http://cbssf.webmium.com/
Celostátní liga 2018/19
1. CHEMCOMEX Praha    38
2. VPS NOVABRIK Polička   29
3. Futsal Zlín   24
4. AC Sparta Praha   23
5. BOMBARĎÁCI Větřní   17
6. Šakalí hněv Moravská Třebová   16
7. FK Adria Kladno   8
8. SK SICO SC Jilemnice   4
Dlouhodobá část:
Rozlosování ...
Tabulka CL ...
Střelci ...
Play Off:
Finále:
Chemcomex - Sparta 5:4 (4:4) po prodl.
O 3. místo:
Zlin - Kladmo 10:8
Semifinále:
Chemcomex - Kladno 8:2 (z 2:0)
Zlin - Sparta 5:5 (z 0:1)
Čtvrfinále:
Jilemnice- Chemcomex 1:5 (z 0:2)
Kladno - Polička 4:1 (z 2:0)
Zlin -Sakali 7:5 (z 2:1)
Vetřní -Sparta- 0:3 (z 0:2)
Výsledky ...
Střelci ...
Český pohár 2019/20
Skupina A
Skupina B
Play Off
Semifinále:
Chemcomex-Budejovice 7:2 (5:0)
Zlín-Moravska Trebova 2:1 (0:0)
Finále:
Chemcomex-Zlin 6:1 (5:0)

Facebook


Hrej s námi


UEFS Bison Sportswear
nahodny obrazek

Copyrights © 2005 - 2020 ČFSF - Futsal | admin: