VIDEO z belgické ligy mezi týmy As City Facade Schaerbeek a GS Beobank Hoboken .....více v sekci Aktuality

Jihočeské Větřní zdolalo Jilemnici, poté ale utržilo výprask od domácí Poličky, Adria Dobříč v závěru otočila duel s Jilemnicí, Polička v posledním utkání vyprovodila Dobříč s nadílkou

3.12.2016, 18:11 | vložil: Petr Koseček

Ve sportovní hale poličckého gymnázia byla v sobotním odpoledni rozehrána utkání celostátní ligy. V prvním duelu si jihočeské Větřní poradilo s krkonošskou Jilemnicí. V první půli diváci branku neviděli, ve druhém dějství rozhodli o výhře Jihočechů osvědčení kanonýři - Cais s Grznárikem a Větřní si tak do tabulky připsalo další tři body.

Ve druhém duelu se představil domácí vícemistr republiky z Poličky proti již poměrně unavenému celku z Větřní, který měl za sebou vítězný zápas s Jilemnicí. Východočeši vlétli do utkání jako uragán a v prvním dějství nasázeli zkoprnělým Jihočechům hned půltucet branek. Ve druhé půli domácí přidali další dvě branky, čestný úspěch Větřní vsítil kanonýr Václav Cais. Hatrickem se v tomto zápase se blýskl domácí Poul. Polička bere tři body a dala svým fanouškům zapomenout na výpadek s pražskou Spartou.

Ve třetím utkání se představila Adria Dobříč proti krkonošské Jilemnici. Ta v prvním utkání nestačila na Větřní a tak chtěla zákonitě bodovat se Středočechy. V první půli padla jediná branka a to do sítě Adrie. Ve druhém dějství vedla Jilemnice ve 38. minutě už 3:1, poté inkasovala kontaktní branku na 2:3. Závěr byl pro jilemnické jako z hororu, když v poslední fázi zápasu přišli o všechny body, jejich katem byl hráč Adrie Kaválek, který vstřelil čtyři branky. Jilemnice tak odjíždí z Poličky bez bodového zisku.

V posledním utkání se střetla domácí Polička namlsána brankovými hody v duelu s Větřním, tentokrát s Adrií Dobříč. Oba celky sehrály v minulosti nejednu dramatickou čtvrtfinálovou sérii, teď ale bylo všechno jinak. Východočeši šli v prvním poločase do dvoubrankového vedení. Ve druhém poločasu Novabrik na hřišti dominoval a přidal dalších pět branek. Domácí celek tak již v sobotu předal svým soupeřům předčasnou Mikulášskou nadílku v podobě patnácti branek a připsal si do tabulky šest bodů.

A/ datum: 3.12.2016
hala: SH Praha - Radotín
pořadatel: CHEMCOMEX Praha
čas 1 utkání: 17.30 hod.
rozhodčí: HAMRNÍK Miroslav, HRADIL Jakub, SYRŮČEK Oldřich
delegát: HARVALÍK Miroslav

17,30 hod. - SPARTA Praha - Šakalí hněv Moravská Třebová 5:2 (3:0)

18,30 hod. - CHEMCOMEX Praha - Šakalí hněv Moravská Třebová 4:1 (2:1)

19,30 hod. - SPARTA Praha - SMR Plus Zlín 0:4 (0:1)

20,30 hod. - CHEMCOMEX Praha - SMR Plus Zlín 0:1 (0:1)